Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen program menti le nekem...

Milyen program menti le nekem naponta az FTP-t és mindig csak azt frissíti aminek változott a dátum-ja?

Figyelt kérdés

Sokszor elfelejtem lementeni és akikkel csinálom az oldalt sokszor elcseszik vagy kitörölnek véletlenül valamit.

Szeretném ha gépemről mindennap automatikusan lefutna ez


2016. júl. 16. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Linuxon:

crontab + wget


Windows-on:

ütemezett feladatok + egy automatizálható FTP kliens, pl. WinSCP: [link]

2016. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Windows lenne, de shell tipusú írások nem megy sajna.. :)


Az lenne a gondom hogy havi 5GB mehet csak a webhtárhelyen át. No most ha naponta lehúzza a Wordpress-t mindennel az napi 300MB. 10 nap alatt 3GB, még 20 napot sem tartana ki.


De ha olyan valami lenne ami csak dátum szerint az új dolgokat húzná be a meglévő backupba, akkor napi 1-5MB megvolna az egész :)

2016. júl. 17. 02:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Írj egy kis programot rá.
2016. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez aztán sokat segített :D
2016. júl. 18. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Az FTP fel/le töltés nem a WEBtárhelyen megy át, így nem is számolja bele az 5g-be. Legalábbis nem szokás, kivéve ha valami ultraszarrágó cégről van szó.
2016. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SimkoL ***** válasza:
Van kismillió alkönyvtár vagy csak egyről van szó ? Nem tart olyan sokból írni rá natív alkalmazást ehhez [link] hasonlóan. Igaz itt csak egy konkrét fájlról volt szó, de most kilistázni és összehasonlítani a már letárolt dátumokat....
2016. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Felesleges programot írni rá, ha már egyszer valaki megírta. Nem véletlenül említettem a WinSCP-t és linkeltem be a szkriptelésének doksiját. Meg tudja oldani a feladatot, van kapcsoló arra, hogy csak új/módosult fájlokat szedjen le:

get -neweronly távolimappa helyimappa


Bővebb infó:

[link]

[link]

2016. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké megoldottam a South River WebDrive-val ami egyszerűen a "Számítógép" ikonba a többi HDD mellé készített egy mappát, mint ha az FTP a gépemen lenne... Innen már csak egy bármilyen sima Backup program ami csak hozzáadja az új fájlokat a gépembe...


És nem kellett semmi programozni, vagy írkálni sorokat, basszus hát ez kattingatós Windows nem pedig Linux!

2016. júl. 19. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!