Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztést akarok tanulni...

Webfejlesztést akarok tanulni otthon, érdemes WordPressel kezdenem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Webfejlesztést szeretnék tanulni otthon egyéb tanulmányaim mellett. Szerintetek érdemes a WordPressel kezdenem vagy tudtok ajánlani valami mást? Teljesen kezdő vagyok ezen a területen. Köszönöm a válaszokat előre is!

2016. júl. 29. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy, akkor ne egy cms-el akard kezdeni.

Először mindenféle cms nélkül tanuld.

Kezd el tanulni a html-t aztán a css-t, majd a javascriptet.

Ha ezek megvannak akkor a weboldal kliens oldali részéhez szükséges ismereted meglesz.


Ha nem szeretnéd kitanulni a szerver oldali fejlesztést. Tehát php, sql ismeretek, akkor kell elkezdeni tanulgatni a wordpress-et. Ott 1-1 függvénnyel meg tudsz hívni szinte mindenféle rendszert amikhez php, sql ismeretek kellenek.


Én azt ajánlom, hogy a kliens és a szerver oldali ismereteket is szerezd meg.

2016. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Wordpressnek az égvilágon semmi köze a webfejlesztéshez.
2016. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 ez egyáltalán nem igaz.

A wordpresset nem csak úgy lehet használni, hogy kattintgatsz.

Lehet írni saját web templatet is hozzá. Az már webfejlesztés.

2016. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok illetve akinek eszébe jut még valami ne tartsa magában mindent szívesen fogadok! :)
2016. júl. 29. 23:34
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Szilvásbukta.


Csak úgy eszembe jutott.

2016. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ténylegesen webfejlesztést akarsz tanulni, akkor kezd az alapokról. HTML,CSS tanulással ez ugye csak a design része, de ezekkel is létre lehet hozni eléggé vagány dolgokat. Aztán kezdheted a php-val ezt nevezik szerver oldali programozással, ilyennel tudsz létre hozni regisztrációs oldalakat, bejelentkezést, meg igazából bármit, de ennek is van egy határa. Természetesen azért nem árt, ha van egy alap programozási alapismereted, de lehet ezzel is kezdeni. :)


Aztán amibe nem igazán mennék bele, hogy ezek után jöhet a javascript/jquery. :) Ha lenne (kisebb) kérdésed szívesen segítek!

2016. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A szilvás buktát külön! :)

Gépészmérnöki végzettségem van és főleg grafikai designnal foglalkozok, 2D-3D tevezés PS és stb. Emiatt akarok belevágni a webfejlesztésbe mert viszonylag rokon terület és nagy rá az igény. Szóval egyelőre nincs még konkrét kérdésem de ha lesz akkor felteszem. Köszönöm még 1* mindenkinek :)

2016. júl. 31. 12:19
 8/9 Lambskin válasza:
Igaz, hogy már egy éves kérdés de biztos nézi még más is. Én teljesen kezdőként kezdtem el foglalkozni a dologgal. Külföldön élek ezért nagyon meg kellett gondolnom, hogy hova és mikor iratkozom be. Volt három választásom: OKTÁV, Számalk, Codeberry (ez online). Az Oktávnál a tag a kihirdetett indulást követő héten sem tudta, hogy biztosan elindul e vagy sem a tanfolyam, de legalább megkaptam a kérdéseimre a választ. A Számalknál lévő kedves hölgy pár másodperc után közölte, hogyha nem vagyok tisztában az algoritmusokkal akkor felejtsem el. A Codeberry-nél azt a választ kaptam, hogy nem kell semmilyen tudás csak egy kis logikus gondolkodásmód. Gondoltam autószerelőként ezzel nem lesz baj. BárV6-os vezérlést összesakkoztam már :). Maradt hát az OKTÁV és a Codeberry. Számításba kellett vennem, hogy az OKTÁV tőlem kicsit több, mint 600 km-re van. Kéthetente haza kellett volna menni. Nem kis költség plusz az iskola ami havi 3x000 forint és szerződést kapok az iskolától, amit végig kell fizetnem. A Codeberry-nél havi 10000 ezer forint az alapcsomag, ami számomra elegendő és spórolok mellette útiköltséget is. Nem beszélve a 60 napos pénz visszafizetési garanciáról. Hosszas tanakodást követően a Codeberry-t választottam. Azt kell, hogy mondjam az ingyenes leckét hamar végigpörgettem. Nem mondom, hogy nem akadtam el, de van egy kedves mentor, aki 24 órán belül válaszol, illetve van egy remek felület ahol együtt a tanulókkal mindent át tudunk beszélni közösen. A próbalecke után azonnal előfizettem. Azóta fel sem lehet állítani a gép elől. Nagyon féltem tőle, hogy nem fog menni tanár nélkül, de remekül össze vannak rakva az anyagok. Ezúton is köszönöm nektek Codeberry, hogy már most ennyire megszerettem ezt az egészet és a lehetőséget, hogy egy új szakmát megszerezhetek így. Csak így tovább!!!
2017. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úristen utolsó...itt reklámozod a saját cégedet...
2017. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!