Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire elfogadott ez egy...

Mennyire elfogadott ez egy junior front-endesnél?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a WP az a vérpistikék eszköze, ill. Bootstrap sincs épp a legjobb helyen, valamint a jQuery sem a legjobb megoldások egyike pl. a sebesség szempontjából. Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyire "elfogadott szakmailag". Ha a referenciának készülő weboldalaim akár jórészben BS-sel, ill. JQ pluginok felhasználásával készülnek?
2016. aug. 8. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Frontendesnél a BS nem rossz, a html, css és Javascript imerete a legfontosabb. Láthatnák egy "referencia" munkád - akár üzenetben -. Junior frontendes nem tudom, hogy mennyire keresett, de ha van papírod róla, akk sztem elfogadnak bármit.
2016. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Úgy tudom manapság, nem igazán nézik a papírt.

Egyelőre csak érdeklődöm, milyen irányba érdemes fejlődni, mert ugyan már megtudnék csinálni egy oldalt BS-ben, még messze nem vagyok profi

2016. aug. 8. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez kicsit össze tettebb.

Tudj natívan is használni egy frontend nyelvet, mint a JS.

De ismerj fejlesztést segítő általános eszközöket is mint pl. a jQuery.


WP -t (sajnos) sok cég üzletszerűen értékesít.

Feltöltenek egy alap ingyenes CMS -t, hozzá rakják a külsőt, esetleg még jó pénzért ismét eladják a korábban már más által megvetett plugineket, és elkérnek annyit érte mint az a cég ki saját rendszert fejleszt minnél hatékonyabb teljesítmény és egyszerűbb adminisztráláshoz.

Hogy minnél kevesebb tudással tudják használni az ügyfeleiket.

Sajna az elöbbiek "munkája" miatt nézik le utóbbiak -at is.

2016. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hmm, odaírhattam volna, hogy a kérdésem konkrétan csak arra irányul ami szószerint megvan fogalmazva benne, ergo a HTML+CSS+JS stb. most nem tartozik ide. Képzem magam abból is, csak tudom, hogyha egy igazi webfejlesztő, vagy front-endes ránéz egy oldalra már rögtön lejön, hogy az WP-s, ami ugyebár semmi jót nem jelent szakmai körben, meg ahogy tudom BS-ben esetlegesen jQ pluginokat felhasználva sem épp atomfizika összehozni egy oldalt, ezért kérdeztem.
2016. aug. 8. 18:29
 5/12 Drone007 ***** válasza:

Manapság a papír tényleg másodlagos. Inkább az az elfogadott, hogy beülsz egy gép elé, és egy próbanap keretében megmutatod mire vagy képes.

A bootstrap és a jquery ismerete egyáltalán nem elhanyagolható dolog, sőt már-már alapkövetelménynek mondható. Emellett azonban az alapvető fejlesztési tudás sokkal fontosabb (html, css, natív js). Egyébként a frontend fejlesztésnek eléggé apró része a sitebuild, amihez a fent említett okosságok kellenek.


Jó dolog ha vannak referenciáid - felőlem akár joomla is lehet -, de ha ott helyben nem tudod bebizonyítani, hogy tényleg képes vagy rá, akkor felejtsd el a frontendet.


Sok sikert a tanuláshoz!

2016. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogy elég apró része a sitebuild azt hogy érted pontosan? Talán, hogy nem különösebben nagy munka megcsinálni a sitebuildet, mert az többnyire egyszerűbb dolgokból áll, mint pl. amiket említettem is, így a nagyobb munka/szívás inkább a JS-sel lesz vagy, hogy?
2016. aug. 9. 14:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen amúgy :)
2016. aug. 9. 14:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Ill. html+css amit mondtál is a JS mellett..
2016. aug. 9. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy kicsit el vagy tévedve kérdező.


A WordPress a legnépszerűbb CMS.

A Bootstrap a legnépszerűbb front-end keretrendszer.

A jQuery a legnépszerűbb JS könyvtár.


WordPress-t akkor érdemes jól megtanulni, ha főleg azzal akarsz foglalkozni. Sok pénzt kereshetsz vele, ha ügyes vagy. Írhatsz hozzá témákat és plugineket. Kell hozzá HTML, CSS, JS és PHP tudás.


Bootstrap vagy valamilyen más front-end keretrendszer használata szinte mindenhol elvárás responsive oldalak készítéséhez. A Bootstrap a legelterjedtebb, a Foundation a legtöbbet tud.


jQuery ismerete szinte elengedhetetlen, ha front-end-es akarsz lenni.

2016. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az meglehet, kissé homályos volt a kép, hogy, hogy is csinálják ezt a profik, de épp ezért kérdeztem :)
2016. aug. 9. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!