Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Photoshopban elkészített...

Photoshopban elkészített webdesignt hogyan programozzak le? Melyek a legjobb webdesign tutorialok?

Figyelt kérdés
YouTube-on sok helyen láttam webdesignos tanítós videókat, de vagy csak a Photoshop részt mutatja be, vagy ha a programozás részre kerestem rá, akkor valami gagyi HTML/CSS oldal keveréket csinálnak... Hogyan keressek rá, hogy a mindekettőt megkapjam? Gondolom, hogy ez Photoshopban elkészített képet leprogramoz? Persze, tudom, hogy grideket kell használni, csak nem tiszta nekem sok minden vele kapcsolatban. Ha egy egyszerű képekből álló oldalt kell leprogramozni, azt megtudom tenni... De mit kell tenni a szöveggel? Újra beírni HTML-ben? Vagy az űrlapokkal (pl. bejelentkezés...)? Mivel az űrlapokhoz vannak szövegdobozok, de azokat hogyan kapcsoljam össze a képekkel? Vagy csak simán CSS segítségével oldjam meg? Szóval ilyen tutorialokat keresek, ahol ezek megvannak (persze, válaszként is le lehet írni, csak gondolom, hosszú). Jöhetnek olyan tutorialok is, amik profi honlapok (mozgó képek, animációk, stb.) elkészítésével foglalkoznak, még ha nem feltétlenül PS kép alapból dolgoznak... Köszönöm szépen!

2016. okt. 15. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kicsit lehet elkell keserítenem, de a grafika alapján CSS és HTML -el kell megvalósitani. Ha olyat kerestél ami majd megcsinálja helyetted azt el is felejtheted. Van 1-2 kiegészitő photoshop -hoz, de az se így megy. pl van olyan aminek sablon elemeit beszurva és formázva tudod HTML elemeket elkésziteni, pl form input dobozok, gombok, de ehhez már azzal a pluginnal kell elkezdeni a szerkesztést.

A legtöbb esetben, a kép alapján magad kell hogy tudásod szerint elkészitsd a webes külsöt. a réteges felület csak annyiban nyújt segitséget, hogy kivehetsz, exportálhatsz egy képi elemet, amit nem lehet máshogy megoldani.

Grafikus terwez, frontendes megvalósitja azt, backendes pedig "életrekelti”, azaz mükódőképessé teszi.

2016. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapból nem érdemes olyan weboldalt csinálni, amiben sok a grafikus tartalom, és nincs rá szükség, mert egyrészt lassítja az oldal betöltődését, másrészt ha aktuálissá válik, cumi lesz megcsinálni mobilnézetes változatban.


Egyébként igen, bármit is csinálsz, az elhelyezkedését, meg ez-az-amazt HTML/CSS-ben kell megvalósítani.

2016. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

"gagyi HTML/CSS"

sajna a gagyi ccs ben íródnak a grafikai részek.

Persze ha nagyon szeretnél akkor pl gomboknak tudsz berakni képet meg hasonlók de valójában a webdesignt programozni kell és nem photoshopban szerkeszteni.

2016. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem főleg az nem volt világos, hogy miért kell akkor ezekben a tutorialokban fullosan megcsinálni az oldalt, ha kb 30 %- át használod. Mert ugye azzal is jó sok idő eltellik, és az helyett simán lehet programozni. Ez zavart össze engem. Nem várok én olyan programot, ami megcsinálja helyettem, csak egyszerűen nem értettem, miért van ez.

Harmadik válaszoló: A gagyit nem a HTMLre és CSSre értettem, hanem arra, amikor megcsinálsz egy oldalt, és annyi programozás van benne, hogy megnagyobbítod a betűméretet és megsárgítod a szöveget. Ezt csak általánosan mondtam. Szóval azokat a honlapokat értem, amiben nincs semmi kreativitás, hanem használsz pár taget, és ennyivel befejezed. Az ilyenekben a CSS-t arra használják, hogy ezt a pár egyszerű dolgokat (pl. színezés) elvégezzék.

2016. okt. 16. 01:05
 5/6 Drone007 ***** válasza:
100%

A grafikai design-t azért kell fullosan elkészíteni, hogy

a.) a megrendelő lássa, hogyan is fog kinézni az oldal

b.) a frontend fejlesztő pontosan a megfelelő helyekre rakja a dolgokat, és ellenőrizhesse mi hol van

c.) hogy minden grafikai elem egyben legyen, és könnyű legyen feldolgozni


Nem lehet úgy nekiesni egy weboldalnak, hogy tudod hogy néz ki, és majd leprogramozod, meg közben legyártod a grafikai elemeket. Egyrészt, mert rajtad kívül senki nem lát a fejedbe, másrészt a végeredmény egymáshoz nem illő - a te szavaddal élve - gagyi játékoldal lesz.

2016. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Ez már végkép nem aktuális a Wordpress több mint 100 000 témájával, csak válogatni kell :) (És semmi programozás)
2020. dec. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!