Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A kapcsolatfelvételi űrlapok...

A kapcsolatfelvételi űrlapok hogy működnek a honlapokon? Ha én kitöltöm valakiét, akkor a honlap tulaja milyen formában kapja meg az adatokat?

Figyelt kérdés
Megvalósítható úgy, hogy a saját domain-es email címére kapja meg simán emailként az, amit ott beírtam? Vagy hogy működik ez?

2016. nov. 7. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában úgy alakítják ki, hogy emailben kapják meg: vagy egy saját kis emailküldő szkript van mögötte, vagy egy külső szolgáltatást hív meg az űrlap, pl. formspree.
2016. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most nemrég készítettem egy ismerősnek ilyent; emailt kap, mikor valaki fel akarja venni a kapcsolatot, nézz utána a php mail() függvényének. Van persze más lehetőség is, de szerintem messze ez a legtisztább, és nem szükséges a klienst különórákkal/gyorstalpalókkal fárasztani, emailt használni azért ma már szinte mindenki tud.
2016. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Drone007 ***** válasza:

Alapvetően az űrlapok működése az, hogy a submittált adatokat az űrlapban megadott célpontnak továbbítja. Ez lehet egy email cím is, de az elegáns megoldás az, hogy a szerveren található megfelelő feldolgozó script dolgozza fel a kapott adatokat, és különféle dolgokat tesz vele.

Például egy kapcsolatfelvételi űrlap esetében a kapott adatokat eltárolja adatbázisban egy időbélyeggel, és a küldő ip címével, majd emailben értesítést küld egy beállított email címre, hogy üzenet érkezett. De az is megvalósítható, hogy az üzenetet magát is továbítsa egy vagy akár több email címre. Elég széles a lehetőségek tárháza.

2016. nov. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!