Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van értelme újabb tutorialt...

Van értelme újabb tutorialt írni? (html, js, php, mysql, programozás)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy hobbi szinten elkezdenék ilyet. A tervem az volna, hogy a példák 'játék készítés' központúak lennének, mivel engem mindig is ez motivált, így talán van még olyan ember a világon, akit ez tart életben.


Mit gondoltok, van értelme egy 1000+1. magyar tutorialnak és mindig jól jön egy újabb nézőpont, vagy teljesen fölösleges, mert már minden rendelkezésre áll olyannak, aki magától szeretne tanulni.


Kérlek ne azon lovagoljatok, hogy értek-e hozzá, vagy sem. Tegyük föl, elegendően jártas vagyok a témában.



2017. jan. 15. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Nincs.
2017. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, az ilyen szintű válaszok is hasznosak, legalább statisztikát tudok vezetni.
2017. jan. 15. 09:09
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Talán ha videó formájában tennéd, akkor látok rá némi esélyt hogy megnézzék páran. Írott formában gyakorlatilag senki sem nézné meg. A fiatalok meg pláne nem. Én is készítettem pár száz tutorial félét, és amit ott tapasztalok a kérdések szintjén, az elszomorító.
2017. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Videóra nem is gondoltam. Nekem pont az volt a tapasztalatom, hogy én egy videót se tudok végignézni, viszont szívesebben bogarászom a forráskódokat, amik ki vannak fejtve. Mert azzal tudok a saját tempómban haladni. Esetleg ha valamit elfejtek, akkor a megfelelő címkéhez ugrok. Videóban macerásabb tekergetni. Ma már nem olvasnak az új "tanulók", csak nézik a videókat?
2017. jan. 15. 09:23
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos tényleg CSAK nézik. De nem látják, és nem is értik.

Ha annyit mondok egy videóban hogy 5+3= 8, akkor rögtön megkérdezik, hogy "hol kell letölteni"

Hát itt tartunk. :)

2017. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rávilágítottál, hogy a videó a legrosszabb ötlet. Lehet a túl kényelmes megoldás a túl kényelmes embereket vonzza. Olyan nézőközönséget céloznék meg, akik hajlandóak tenni és tanulmányozni, csak a meglévő források nem túl sikeresek, vagy érdekesek.
2017. jan. 15. 09:34
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Tömören: nincs.

Bővebben: pl. van a W3Schools, ott minden meg van.

Az alap angol tudás pedig alap dolog annál aki bele akar fogni.

Ha pedig meg van az alap angol tudás, akkor onnantól érti az angol kifejezéseket, és nincs mit extrán magyarázni.

Ha meg nem tud angolul, akkor meg hiába magolja a kódokat, nem fogja érteni mit is jelent.


Az hogy 1000+1. magyar leírás lesz (és ez nem túlzás), már 990 -al több mint amire valaha is szükség lesz.

ugyan is ezen oldalak 99% -ban, pont ugyan azt, és pont ugyan úgy, és pont ugyan onnan idézve építik fel az oldalt.

Csak kicsit más-más külsővel.

2017. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
De saját magad gyakorlására, szórakoztatására te is megcsinálhatod az 1000+1. ilyen oldalt.
2017. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A w3school-t ismerem, és nagyon hasznos, de én úgy láttam, hogy csak azoknak, akik már inkább a haladó fázisban vannak, vagy akik pontosán tudják, hogy mit keresnek.


Amit én hiányolok az egy rendes tematika a tutorial oldalakról kezdőknek, amit végigjárva tényleg hasznos ismereteket szerezhetnek az olvasók. Azt mondod erre már van jó sablon és csak ezekből idézgetnek/taglalják a többiek?

2017. jan. 15. 09:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tibor, a hangsúly a játékkészítésen volt, azt pedig a w3schools nem szolgálja ki.


Kérdező. Szerintem tök jó ötlet, a legtutibb az lenne, ha a végeredmény egy komplett játék lenne. Csak ugye a tutoriálokban többnyire általánosan felhasználható dolgok alapjait írják le, a játékfejlesztés meg gyakran szól inkább az egyedi ötletekről, megvalósításokról, szóval nehéz dió, de azért hajrá!

2017. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!