Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme az ilyen "gyors...

Van értelme az ilyen "gyors talpaló" junior fejlesztői tanfolyamoknak?

Figyelt kérdés

A minap találtam egy hirdetést egy ilyen tanfolyamról. 4 hónapos egész napos oktatással (JAVA, .net, C#) "szakirányokkal".


Másodéves programozó hallgató vagyok. Azért parázok egy kicsit, mert ezeknél a képzéseknél már 1-2 éves szerződésekkel lehet munkába állni sikeres vizsga után.


Először azt gondoltam, hogy képtelenség 4 hónap alatt megtanítani valakit programozni, de ha belegondolok, hogy és 6 félévig tanulom ezt összesen (azaz 3 évig) és rengeteg matematikai tantárgyat oktatnak, melyeknek eddig nem vettem hasznát fejlesztéskor.


Ismerek olyan embert aki már 5 éve programozó és nem nagyon integrált vagy derivált még. MAGA az egyetemi tanárom mondta Digitális Számítás Elmélete órán, hogy 10 éve oktat már és eddig egy diákja volt, aki hasznát látta ennek a tárgynak.


Mi a véleményetek, így összevetve ezt a gyorstalpalót és az egyetemi képzést?



2016. okt. 12. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapokat adhat egy 4 hónapos intenzív tanfolyam, ahogyan az egyetem is csak alapokat ad. Programozni nem ott tanulsz meg, hanem önfejlesztés, projektmunkák és gyakorlás kell hozzá. Ha szereted a programozást, akkor élvezed és fejleszted magad, így leszel profi. Ha gyakorlati ember vagy, a 4 hónapos tanfolyam talán könnyebb, de semmiképp nem ad több tudást, mint az egyetem.

Az egyetemmel meg az a baj, hogy

- Elméleti

- Nyomják a sok sületlen matekot, amit SOHA, ismétlem SOHA nem fogsz használni. Ismerek olyat, aki 3D modellező programot fejleszt. Sosem volt szüksége az egyetemi matekra.

- Elavult dolgokat tanítanak

2016. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hol van ez a gyorstalpaló?

Az egyetemről kikerülő informatikustól elvárják, hogy legyen legalább két éves tapasztalata valamelyik fő nyelvben. A tanfolyamról kikerülők kevésbé tudnak fejlődni, mert kevesebb az elméleti hátterük, vagy talán nincs is. A cégek azokat szeretik jobban, akik szeretnek és tudnak fejlődni.

2016. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

"Ismerek olyan embert aki már 5 éve programozó és nem nagyon integrált vagy derivált még. MAGA az egyetemi tanárom mondta Digitális Számítás Elmélete órán, hogy 10 éve oktat már és eddig egy diákja volt, aki hasznát látta ennek a tárgynak. "


Én ezt a szöveget egy kicsit provokatívnak érzem.

Az integrálás, deriválás eleve gimnáziumi anyag, ennél az egyetemi képzés fickósabb, nem is kicsit.

Az pedig, hogy még nem integrált valaki, nem jelent semmit, akkor volna jelentősége ennek a kijelentésnek, ha SENKI nem látná szükségét az integrálásnak, de hát, ilyen nincs.

2016. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Prog.hu-n is feltetted a kérdést, pedig már vagy 5 topik nyílt ott róla előtted.


Előző:

Csak matek tagozatos középiskolákban tananyag az integrálás, deriválás. Én például egyetemen tanultam először. Szvsz nem felesleges megtanulni, de nem úgy kellene, ahogy oktatják.

2016. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

4-es: Nem csak matek tagozaton.



DIFFERENCIÁLSZÁMÍTÁS TANÍTÁSA

KÖZÉPISKOLÁBAN

SZAKDOLGOZAT

Készítette:

Nagy Veronika

matematika tanár szakos hallgató

Témavezető:

Dr. Ambrus András

egyetemi docens

Budapest

2011


--

A tartalmi követelmények emelt szinten az analízis elemi témakörben:

 A határérték szemléletes fogalma.

 A folytonosság szemléletes fogalma.

 A differenciálhányados fogalma, alkalmazása.

 A kétoldali közelítés módszere, a határozott integrál szemléletes fogalma,

alkalmazása.

2016. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon szimpla tétel, ha valaki gyakorolni szeretne:


Jancsi vázát készít. Egy 10 cm sugarú, belül üreges gömbből levágott m magasságú (m > 10) gömbszelet határoló köréhez egy szintén m magasságú hengerpalástot ragaszt. A henger sugara megegyezik a gömbszeletet határoló kör sugarával. Mekkorának válassza Jancsi a gömbszelet m magasságát, hogy a vázába a lehető legtöbb víz férjen?


A probléma az, hogy akik f.kázzák, leszólják a matematika szükségességét a programfejlesztésben, azok többsége még értelmezni sem képes ezt az alapvetően egyszerű feladatot.

2016. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#4: Attól még lehet vizsgálni a középiskolai tanítását, hogy nem tanítják mindenütt. Bár lehet, hogy azóta változtattak ezen, de csodálnám, ha a tananyagot nem csökkentették, hanem növelték volna.
2016. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ott van, hogy emelt szinten.


Tagozaton, fakton, emelt szintű előkészítőn tanítják, alap matek órákon nem.

2016. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8: Tekintve, hogy emelt szintű érettségit kell tennie annak, aki főiskolára, egyetemre szeretne menni..

Tehát a kérdező nyilván kellett, hogy tanulja az integrálszámítást, ha egyszer egyetemista ma. Bár azt nem tudom, miért programozó hallgatónak aposztrofálja magát, miért nem prog-matosnak vagy prog-infósnak?

2016. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Csak egy kis beböfögés. SOHA nem tanultam középsuliban integrálni/deriválni, mivel még 2001-ben érettségiztem. Most viszont levelezőn PTI szakon vagyok. Szóval nem, nem kellett hogy találkozzon vele, mert nem feltétel az emelt matek érettségi az egyetemhez!
2016. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!