Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan működik az Adsense?

Hogyan működik az Adsense?

Figyelt kérdés

Még csak mostanában kezdtem el elekóstolni az "Adsense világába" és a kérdésem a következő lenne:

Mi utén jár a YouTube-on bevétel? Azért is, ha ráklikkelnek a reklámra ami rajta van a youtube csatornámon vagy csak az szőámít, hogy mennyien nézik meg?

JA és szintén nem tudom, hogy a egyik videóm megtekintésszáma miért "ragadt be" a 90-es mutatón.


Nagyon köszi, ha megválaszoljátok mindet.



2017. márc. 27. 05:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A youtubeon a videónbelüli reklámokért is jár pénz a sidebaron lévőkért csak ha kattintanak. A videó nézettsége azért ragadt be mert senki nem nézi.
2017. márc. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen típusú reklám. A videó előtt-közben-után megjelenő reklámfilm akkor hoz bevételt (és kiadást a reklámozónak) ha a pár másodpercig nézik magát a reklámot is.

A csak sima képes (banneres) vagy szöveges reklámok után csak akkor lesz értékelhető bevétel ha rá is kattintanak a nézők.

A videós reklámokat át szokták ugrani és a banneres vagy szövegesekre meg nem kattintanak és sokszor a reklámblokkolók miatt már meg se jelennek a reklámok.

Olyan probléma is van hogy ha van valami kifogásolható a videóban akkor az már egyáltalán nem termelhet pénzt a reklámokból.

Régebben még elég jól lehetett keresni csak az adsense reklámokból de most már nagyon más a helyzet.

Ezek miatt a problémák miatt szokták a videósok alternatív módokon keresni a pénzt. Vagy adományokat kéregetnek vagy keresnek szponzorokat akiknek termékelhelyezéssel vagy termékbemutatókkal reklámozzák a termékeiket. Ezért terjed a streamelés is más platformokon ahol már az előfizetésekből is jár a videósnak pénz plusz az alamizsnák.

Azért ragadt be mert nem találnak rá a videódra. Eddig 90-en találtak rá és nézték meg de már ez is vagy véletlen lehet vagy az ismerőseid megtekintései. A csatornát is reklámozni kell és nem úgy megy hogy feltöltöd és akkor dől a lé.

Most már a fél ország videózik a meggazdagodás reményében - ami elég vicces - és még sincs tele milliomosokkal az ország. Azt hiszik hogy feltöltök egy videót és akkor már csak hátra kell dőlniük és jön a nézettség. Az ilyen embereknek valók a partnercégek.

2017. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja nem én nem erre gonfoltam mert ezt én is tudom. Én arra gondoltam,hogx a haverokkal le akartuk tesztelni az Adsense-t úgy higy ráklikkeltek wgy csomó reklámra és megvárták amíg teljesen betöltődik a hirdetett oldal de az Adsense mutatói nem mozdultak. Ez hogy lehet?
2017. márc. 28. 06:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Van sok beállítás és körülmény ami ezt befolyásolhatja. Ez előfordulhat amit tapasztaltatok hogy szinte semmi bevétel nem jön ebből. Egyre nehezebb ezzel a pénzkereset.

Mert a google egyre jobban okosítja a hirdető rendszerét hogy a hirdetőknek egyre kevesebb kidobott pénze legyen. Hirdetői oldalról tudom azt írni hogy ez nagyon helyes mert csak nagyon sokadik átkattintás után lesz bevétele a hirdetőnek. Mert a nagyon sokadik átkattintóból lesz igazi vásárló. Az adsense már ki tudja szűrni pl az olyan átkattintásokat amik mondjuk arra irányulnak hogy egy videós vagy egy weboldal tulajdonos minél több pénzt keressen. A google rendszere ezt felismeri és no money. Képzeld magad a hirdető helyébe akit ezekkel a kis trükkökel felesleges költségekbe vernének.

Nem ellenetek vagyok de az egész világon nagyon sok hirdető rengeteg pénzt veszít azzal hogy sokan csak azért kattintanak a hirdetésre hogy abból pénzt szerezzenek.

2017. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem.

De egyébként mennyit értesz nagyon sokadik alatt? Csaknert azt mondtad, hogy nagyon sokadik kattintasra.

2017. márc. 29. 05:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy értettem hogy pl. 10 000 hirdetésre kattintóból egy vesz is majd valamit a hirdetőnél. A maradék 9 999 átkattintó nem hoz hasznot de hirdetőként ki kell fizetni utánuk is a kattintás árát.

Na most ha te egy tisztességes kereskedő vagy aki az adsense-en hirdet akkor az nagyon nagy érvágás mert még az is lehet hogy mínuszba mész.

2017. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát a weboldalamon levő hirdetésre 10000 kattintást kell elsütni, hogy valamennyi profitot hozzon az oldalam fenntartására???
2017. márc. 29. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb igen ilyenek az arányok mert nagyon sok az olyan hasznon nélküli kattintás mikor valaki csak:

1. kíváncsiságból kattint a hirdetésre

2. azért kattint a hirdetésre hogy profitot hozzon egy videósnak vagy egy weboldal tulajdonosnak akinél a reklám megjelenik

3. konkurencia aki szándékosan azért kattint hogy borsot törjön és felesleges költségeket okozzon annak aki fizeti a hirdetést

Aki hirdet és fizeti a hirdetést annak ezek mind nagy és felesleges költségek. Sok magyar hirdető pl már ezért nem is hirdet adsense-el. Ezért látsz nagyrészt átverős hirdetéseket amiben szivargyújtón keresztüli fogyasztáscsökkentőt vagy gyors forexes meggazdagodást ajánlanak vagy brutális izomnövekedést stb mert ezeket a külföldi cégek még ki tudják fizetni annak ellenére hogy náluk is nagyon sok kattintás után lesz egy igazi vásárló.

Az nagy pénzes cégek meg úgyis máshogy hirdetnek ahol drágább de mégis hatékonyabb (pl tévében vagy PR cikk formájában egy magazinban).

2017. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha te viszont hirdetési megjelenítési felület vagy - mint pl weboldal tulajdonos vagy pedig videós - akkor csalás a hirdetésre kattintgatni csak azért hogy neked ebből hasznod legyen (az előbbi listában is benne van).

Ezt szűri már egyre intelligensebben a google és már van eredménye mert én is látom hogy csökkennek a költségek annak ellenére hogy már eddig is jól targetáltak voltak a hirdetések. A google-nek márpedig az az érdeke hogy a hirdetők náluk hirdessenek és ezt úgy tudják elérni ha igyekeznek tisztességes körülményeket biztosítani.

2017. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!