Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha nem érdekelnek a grafikus...

Ha nem érdekelnek a grafikus munkák válasszak más szak irányt?

Figyelt kérdés
Szeretnék weboldalakat készíteni, de a grafikus része nem érdekel (webdesing) én scriptelni szeretek, ez mennyire baj?

#Sitebuilding
2017. ápr. 30. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szóval nem front-end fejlesztő akarsz lenni, hanem back-end. Két külön specializáció, és mindkettőre szükség van, szóval miért lenne baj?
2017. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert úgy tudtam, hogy a legtöbben saját magunk a grafikai tervet is el tudják készíteni majd hozzá írják a scriptet, ergo minek alkalmazzanak 2 embert, ha 1 is meg tudja csinálni.
2017. ápr. 30. 10:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert két ember fele annyi idő alatt kész lehet (ha előre van egy jó specifikáció és design).
2017. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem és aki csak a scripteket írja, ők mennyit keresnek kB?
2017. ápr. 30. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Grafikát ne programozó tervezze, hanem Grafikus!

Fejlesztőnek annyi grafikai ügyessége legyen, hogy pl. PSD -ből kitudja exportálni a szükséges képeket, letudja nézni a színeket.

Illetve FrontEnd -es esetén feltudja építeni a grafikai tervek alapján a weboldal sablonját, HTML(5)-CSS(3) részét.

Esetleg megspékelheti igények szerint 1-1 JS effektel.

BackEnd fejlesztő pedig a weboldal hátterének működését alakítja ki, adatkezelés (adatbázisból adatok lekérése, felvitele), egyes modulok, eljárások elkészítése amihez csak meghívja a FrontEnd -es által készített nézeteket (Viewokat).


A FrontEnd és BackEnd szakma szokott össze folyni, hogy a megjelenést és hátterét is ugyan az programozza le.

2017. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak BackEnd -es, csak FrontEnd -esként sokkal nehezebb elhelyezkedni.

Általában mind a kettőt igénylik a cégek egy embertől.

Ahogy látom, ahol külön alkalmaznak Front és BackEnd -est, ott kevesebb a fizetés, mert kb. ugyan annyi munkára 2 embert alkalmaznak...

Amúgy Invitelnél egyik ismerősöm, nettó 240 -et kereset Junior állásban, csak BackEnd programozással.

Azóta már csoport vezető szóval volt előre jutása. :-)

De tipikusan Nettó 130 és 200 között ingadoznak az ajánlatok.

1-1 cégnél kínálnak többet, de pl. "teljesítmény függően", azaz attól függ mennyi meló volt és csináltad meg.

Vagy nagy a rotáció, mert nagy a terhelés is, és nem bírják.

Mikor van 3~4 órád össze dobni, és működtetni egy WordPress -t egyedi sablonnal és modulokkal, amiből napi 2 -t kell megcsinálni.

2017. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze most így a kettő egybe bejön csak maga a megtervezése nem hoz lázba ami igazából a grafikus munkája szerintem.
2017. ápr. 30. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:

:)


Én szabadúszó webfejésztő vagyok. Bár sok mindenhez értek (nem csak webes technológiákhoz), és valóban igaz, hogy kell egy grafikus, aki megcsinálja a mintát ami alapján dolgozok. Sokkalta egyszerűbb úgy dolgozni, hogy megnézed a minta képet és a böngészőt, és összehasonlítod az eredményt.


Sőt! Mondok jobbat. Nézd meg pl.: Smarty, Twig, Blade template rendszereket. Mindegyik PHP oldalon fut, azaz szerver oldalt, ami generálja az outputot. Tehát a FrontEnd-esnek is tisztában kell lennie magával a template-tel, meg ha közvetlen akar használni PHP-t akkor azt is tudjon.


Bár az a legjobb, ha FullStack az ember, és nem korlátozódik le ide vagy oda.


UI.: Nekem személy szerint pocsék a szépségérzetem, de látom ha valami jól néz ki. :)

2017. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!