Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A blog írással lehet pénzt...

A blog írással lehet pénzt keresni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy tele van ez az oldal hasonló kérdésekkel, emiatt előre is elnézést kérek. Olvasgattam, de a kérdésemre nem találtam választ.

Szabolcs megyében élek, pályakezdőként. (Még anyukámmal)

Teljesen elvagyok keseredve, ugyanis fél éve próbálok munkát keresni, de itt a környéken alig van valami lehetőség. Elszeretném kezdeni az életem, de ez nehéz.

Körülbelül egy éve elhatároztam, hogy csinálok egy youtube csatornát. Sajnos technikailag nem vagyok azon a szinten, ahhoz erős gép kell, hogy össze tudjam vágni. ( Nekem egy nagyon alap kb 7éves gépem van.)

Pár napja eszembe jutott a blog írás. ( Hobbi szinten írok verseke, novellákat, színdarabokat, versenyeket is nyertem.) A blog témája szépségápolás lenne, leírnám a termékekről a véleményem, újakat próbálnék ki, esetleg egy két egyéb (pl novella) írásomat is megosztanám.

Szerintem nagyon élvezném.

Szerintetek ebből egy darabig ellenék, ameddig nem sikerül rendes állást találnom. ( Persze nem csak a pénz miatt csinálom, hanem szeretnék is foglalkozni vele, de jó lenne.)

Ezzel pontosan, hogy lehet keresni? (Gondolom a hirdetésekkel, illetve, ha látogatott az oldal szponzorált termékekkel?)

Megéri foglalkozni vele? Gondolok arra, hogy napjainkban youtubeon minden megtalálható.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. okt. 19. 14:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Elnézést ez kicsit zavaros és hosszú lett, köszönöm, ha elolvasod és válaszolsz rá. Illetve még egy kérdésem lenne, ha megcsinálom a blogot, azt melyik oldalon lenne érdemes.

Köszönöm a válaszokat. :)

2017. okt. 19. 14:58
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem valószínű, hogy Magyarországon sikeres lennél, amikor az olvasóid (ha lesznek) 90%-ának, még felesleges pénze sincs arra, hogy "támogasson" téged. :D


Bölcsészetet, vagy mit végeztél, hogy nem találsz munkahelyet?

2017. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy lehet.
2017. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet reklámokkal pénzt keresni, de iszonyat megtekintettségeket kell elérni, hogy megélj belőle. Persze ha már tényleg annyian olvasnak akkor jöhetnek szponzorok is, de szerintem ahhoz már vlogolni is kellene.
2017. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem ezen a nyelven és nem egy ilyen szegény országban. Egyébként sem szabad munkának felfogni, meg olyanon tépelődni, hogy megéri-e. Akkor írj és arról, amihez kedved van, aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem.
2017. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

blogból? lehet. Csak minimum 5 évet kell beleölni meg jónak kell benne lenni.

meg persze kell egy népszerű téma

2017. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Körülbelül egy éve elhatároztam, hogy csinálok egy youtube csatornát. Sajnos technikailag nem vagyok azon a szinten, ahhoz erős gép kell, hogy össze tudjam vágni. ( Nekem egy nagyon alap kb 7éves gépem van.) "


Ezt kicsit túl gondolod. Nem muszály a leg csili-vilibb szoftverekkel videót szerkeszteni, léteznek régebbi, kevésbé gépigényes verziók, illetve online szerkesztők is.


"Hobbi szinten írok verseke, novellákat, színdarabokat, versenyeket is nyertem"


Keress valami író klubbot, vagy ilyennel foglalkozó közösséget, ott több segítséget fogsz kapni.


"Szerintem nagyon élvezném"


Akkor csináld. Kezdd el akkor is, ha nem jön belőle egetrengető összeg. Egy csokira talán elég lesz és ha élvezed akkor az önmagában is megéri.

2017. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gondolom csak egy szponzor fizet érte az oldal nem.De mikor felmerül ez a kérdés senki nem a szponzori tevékenységre gondol.
2021. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!