Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Figyelmeztet amikor lejár a...

Figyelmeztet amikor lejár a domain?

Figyelt kérdés

Volt egy oldal ami videójátékokkal foglalkozott, viszonylag népszerű volt (Ha jól emlékszem 21.000 regisztrált tag) és az eggyik napról a másikra eltünt, én ott Moderátor voltam de én sem tudom mi történhetett a tulaj az eggyik napról a másikra eltünt, nagyon sokat nyomoztam utánna és találtam egy lakcímet, telefont és egy nevet amik még véletlen sem passzoltak össze. Mivel a sok nyomozásom kudarcba fulladt és mivel vannak weboldalkészítési ismereteim gondoltam akkor majd én folytatom. Mivel már írtam hogy viszonylag népszerű volt így könnyen lehet hogy más is szeretné a domaint. Nincs olyan Magyar .hu domain szolgáltató ami figyelni minden nap hogy a domain regisztrálható -e és ha igen küld nekem eMail-t?


(Esetleg ami még jólehet: Hogy lehet lekérdezni PHP-ben hogy a domain regisztrálható-e?)



2017. nov. 19. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Roppant egyszerűen ellenőrizhető, próbáld meg bármelyik domain szolgáltatónál regisztrálni a domaint, ha engedi, akkor szabad, ha foglalt, akkor nem fogja engedni.
2017. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem szeretném hogy ez minden napos rutin legyen..
2017. nov. 19. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mi volt a régiós címe.


[link]


A részletes kereséskor látod ki regisztrálta és mikor. Illetve azért az IP alapján eljuthazsz a tárhely szolgáltatóhoz. Nála is van valami adat...

2017. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A tárhelyszolgáltató a Webonic volt de már megszünt

A kulcsszavakban megadtam hogy .hu domainről van szó

2017. nov. 19. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet látni mikor lett elindítva/regizvea domain.. pl.:2011ápr.1

abból tudni fogod mikor érdemes lecsapj rá

Viszont azt hiszem 60 napig az eredeti tulaj lejárat után visszakaparinthatja/meghosszabbíthatja..

2017. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A domain-figyelo.hu a neked való oldal. Ingyenesen beregisztrálsz és kulcsszó alapján kérhetsz értesítést lejáró és regisztrációra érkezett domain nevekről. A kívánt domaint beírod kulcsszóként és ha közeledik a lejárat akkor kapsz majd emailt. Onnantól résen kell lenned.
2018. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!