Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen főiskolai szakra lenne...

Milyen főiskolai szakra lenne érdemes jelentkeznem, ha a webdesigner állás érdekel?

Figyelt kérdés
Még középiskolás vagyok, de lassan eljön az ideje, hogy főiskolát válasszak ( főleg Budapest vagy Kecskemét jöhet szóba). Informatikából egyelőre csak középszintű érettségim van, viszont az nagyon jól sikerült, tervezem, hogy megcsinálom az emeltszintűt is. Nézegettem a webdesigner álláshirdetéseket és azt láttam, hogy sok helyen programozást és egyéb dolgokat is várnak, ezért gondoltam arra, hogy elvégzek egy ehhez szükséges főiskolát, majd egy webdesigner tanfolyamot. Szerintetek melyik főiskolát és melyik szakot érdemes választani ez alapján? Nem akarok felesleges dolgokat megtanulni, csak olyat, ami később még jól jöhet ezen a téren.

2018. jan. 7. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Képzőművészeti, alkalmazott grafika
2018. jan. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

WebDesign részt művészeti iskola keretében tudod tanulni.

Rajz, Színtan, Web tipográfia, UI/UX, Logó- és arculattervezés...


Ehhez kell viszont egy teljesen más szemléletű, és iskolát igénylő FrontEnd irányzat is.

Azaz Webfejlesztői is, ez FrontEnd -en HTML-CSS-JS...


Viszont felsőfokú képzés esetén sok kapcsolódó anyag is része lesz, ez kivédhetetlen, mert nem csak WebDesigner és FrontEnd fejlesztőt képeznek, hanem össze kapcsolva reklám és kiadvány szerkesztő, és teljes webfejelesztői területet lefedő anyagot adnak le.


Sőt! Művészeti részről nem tudok nyilatkozni, de másikról tudom, hogy még csak nem is elegendő az amit átadnak, az kb. az alapok alapja, amin eltudod kezdeni képezni magad, és folyamatos felkészülést igényel a képzés mellet, mert amit átadnak, az 90% -ban inkább csak elmélet, a gyakorlati része is inkább csak az elméleti rész prezentálása.


A "gyors" OKJ -s képzéseket meg felejtsd el!

[link]


Szóval nem egyszerű.

2018. jan. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 10. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
hat a gamfra tuti nem
2018. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BME Mérnökinfó
2018. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!