Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a webdesigner szakma?...

Milyen a webdesigner szakma? Hol érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő amíg az embernek lesz munkája? Érdemes elvegezni egy tanfolyamot, melyiket?

2016. máj. 22. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A tanfolyamok arra jók hogy papírod lesz róla de semmilyen használható tudást nem fogsz ott megszerezni. Azt magadnak kell megtanulnod.
2016. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Láttam már 1-2 ilyen tanfolyam anyagát, 99%-uk kb kizárólag átverés/lehúzás, a tanárok megmutogatnak valami grafikus webdesign szerkesztő eszközt, összeraknak vele 1-2 csini oldalt a sablonok segítségével, utána mikor a delikvens állásinterjúra megy, akkor kiröhögik az ott szerzett tudásával.


Nem tartom kizártnak, hogy létezzen jó tanfolyam is, de én eddig sajnos kizárólag olyanokat láttam jónak, akik a szakma kb 99%-át maguktól tanulták meg, egy iparművészetin végzett lányt leszámítva, de ő sem pár hónapos webdesigner tanfolyamon szerezte a tudását.

2016. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A fő kérdés, hogy kell e tudni rajzolni?
2016. máj. 22. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

én végeztem webdesigner tanfolyamot, és rakás sz@rt se érek vele. Dreamweawert meg flast-t tanultuk valami nagyon alap szinten, amik manapság kb kitörésre se elegek.


egy jó webdesignernek nem csak a képszerkesztéshez de alap szintű html és css íráshoz is kellene értenie.


Lehet létezik jó tanfolyam, friss és fejlődő tudást adnak a tanulóknak, sajnos nekem nem volt szerencsém.

2016. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha rajzolás alatt szabadkézi rajzot értesz, akkor nem feltétlen kell, sőt!


Viszont PS-ben (vagy egyéb hasonló képszerkesztőben) össze kell tudnod rakni egy layoutot, és nem csak 100%-ban sablonokra támaszkodva.

2016. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
4-es, kinél végeztél?
2016. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan "szakma", ami egyrészt már telített, másrészt nem iskolában tanulják az emberek. Ha van hozzá érzéked és tehetséged, akkor otthon keresel anyagokat, és belevágsz. Fel kell hozzá mérni a piaci trendeket, és a munkáltatók elvárásait, folyamatosan képezni kell magad, és gyakorlatilag minden nap tanulni.


A tanfolyam ad egy papírt amit igazából nem is tudom kérnek-e egyáltalán valahol, viszont lehúznak jó kis pénzzel.

2016. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
nagyon telített a szakma és nagyon rosszul is keresnek vele az emberek. minden második ember kb tud már weblapot csinálni
2016. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tanfolyamok kész anyagot adnak el neked néhányszázezer forintért. Mindig pont lejár egy nagy kedvezmény, mikor jelentkezel, de téged még pont beszorítanak ha utalod az első részletet. Olyan hülyének vagy nézve hogy már nevetsz rajta. 🤣
nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!