Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Létezik bármiféle módszer...

Létezik bármiféle módszer arra, hogy ellenőrizzük, milyen fajta hash algoritmussal lett hashelve egy string?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy fix hosszúságú stringet kapok vissza, de pusztán csak a length ellenőrzése elég gyér.

Én a php sha512 algoritmusát szoktam használni erre a célra.


Azért kérdezem ezt, mert van egy ajaxos regisztrációs scriptem, és szeretném biztonságossá tenni. Letöltöttem egy sha512 javascript library-t, de bárki ki tudja kapcsolni a jelszó hashelését javascriptben. Talán egy ügyes hacker másnak is ki tudja kapcsolni. :D



#hash string ellenőrzés #hash validálás
2018. máj. 1. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem létezik.

Kliens oldalon semmiféleképpen sem tudsz biztonságos beléptető/regisztrációs rendszert csinálni, ilyen random varázslásokkal sem.

2018. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

A hosszon kívül más nem nagyon áll a rendelkezésedre. A hash algoritmus lényege pont az, hogy kapsz egy 32, 64, …, 1024, … bites adatot, az eredeti adat egyetlen bitének átfordulása átlagosan a bitek felét fordítja meg a hash-ben. Esetleg gyakran használt jelszavaknál, szótári szavaknál, egyszerűbb, rövidebb jelszavaknál szivárványtáblával akár az eredeti jelszó is visszanyerhető.


De ez tulajdonképpen lényegtelen is a kérdésed kifejtése tükrében. Azt nem tudod megakadályozni, hogy valaki egy keyloggerrel, vagy valami fishing technikával ellopja valakinek a jelszavát. Azt sem tudod megakadályozni, hogy egy kliens telepítsen valamilyen böngésző kiegészítőt, ami a form submit esetményét – ami mondjuk a jelszó hash-elését végezné – kikapcsolja, és a formot egy másik oldalra irányítsa. De nem is kell ezzel törődnöd.


Neked a saját váradat kell védened. Azt kell megakadályozni, hogy valaki – akár egy név, akár egy privát üzenet tárgy mezőjébe – egy scriptet becsempésszen. Minden – hangsúlyozom minden – felhasználótól érkező adatot úgy kell kezelni, mint erős biztonsági kockázatot.


Egy lehallgatásos, közbeékelődéses támadásra leginkább a https protokoll fog részlegesen gyógyírt nyújtani. Egy session hijacking ellen is csak részben tudsz védekezni, IP-hez kötéssel, httponly sütivel stb. Érdemes ezt a részt is tanulmányozni. Itt nem ártanak olyan óvintézkedések, mint: jelszót változtatni csak a jelenlegi jelszó ismeretében és/vagy email megerősítéssel lehessen. Vagy: email cím megváltoztatásához be kelljen írni újra a jelszót megerősítésként és/vagy a régi email címre kell megerősítő levelet küldeni. (Egy session hijacking esetén ugye úgy lehet belépni valakinek a nevében, hogy nem ismered a jelszavát, de akár az email címét sem. Ezért kell minden a fiók feletti uralom átvételéhez szükséges lépésnél ellenőrizni, hogy a felhasználó tudja-e a saját jelszavát, hozzáfér-e a felhasználó a regisztrációnál megadott email fiókhoz.)

2018. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!