Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapot az iskolában segédpro...

Weblapot az iskolában segédprogrammal, vagy anélkül készítenek?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, és a infotanár mondta, hogy nemsokára weblapot fogunk készíteni, viszont azt nem tudom, hogy segédprogrammal, vagy anélkül fogjuk készíteni.


Na itt most olyan programra gondolok, amivel részenként össze tudod rakni a weblapot. Mint egy word, vagy egy excel.. (igen, rossz hasonlatok)


Vagy notepad-del vagy valamilyen más szövegszerkesztő programmal?


Na éngem ez most azért érdekel, mert én már hobbiból elkezdtem tanulgatni az alapokat, csak hogy én Visual Studio Code-ot használok. Na és most ha nem ezzel készítenénk weblapot, az annyit tenne, hogy megy a kukába az eddigi tudás, mert nem tudom majd kihasználni órán.


(Persze valahol én is úgy gondolom, hogy nem ez a helyzet. remélem~)



2018. szept. 20. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez főleg a tanárodon és az osztálytársaid affinitásán (amihez a tanárnak viszonyulnia kell) múlik.

A NAT kerettanterve ( [link] ) nem írja elő hogy HTML (+CSS) nyelvet vagy WYSIWYG-szerkesztőprogramot kelljen használni (a középiskolai oktatásnak ugyanis nem célja, hogy profi frontendeseket képezzen ki, csak egy alaptudást biztosít).


Az érettségin használható szoftvereknél ( [link] ):

"Weblapkészítéshez használható program:

* Office SharePoint Designer 2007

* KompoZer 0.8b3"

szerepel. Szóval feltehetőleg valamilyen WYSIWYG-szoftvert fogtok használni.

2018. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tanártól függ. Nálunk van olyan tanár, aki sharepointtal “oktat", és van olyan tanár, aki kódszerkesztőben szépen megtanítja a html és css szintaxisokat.
2018. szept. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos jó eséllyel valami wysiwyg editort fogtok használni, ami tudást nem ad, csak gányolásra jó, de ez a mai magyar oktatás.
2018. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"ami tudást nem ad, csak gányolásra jó, de ez a mai magyar oktatás."

Mint azt már mondtam: a középiskolai oktatásnak nem célja, hogy perfekt HTML és CSS tudást biztosítson, mivel nincs rá mindenkinek affinitása és nincs feltétlen kellő mennyiségű ideje.


És ez nem csak kis hazánkban van így:

[link]


Pont erről volt szó egy hasonló téma kapcsán:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

2018. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha te már kód szinten megtanultad szerkeszteni, akkor csak csináld meg a feladatott pl. notepad -al.

(Sajnos ha érettségi feladat lesz, notepad++ -t nem használhatsz pedig az jobban kiemeli syntaktikát.)

A tanárt nem érdekli hogy csinálod meg, amíg az eredményed jó lesz.

Annyi hogy, 99% hogy elavult táblás szerkezetben kell majd csinálni.

Meg natív HTML formázásokkal, azaz nem style / class elemekkel.

Fogd fel játéknak! :-)

2018. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi feladatban Kompozer-rel dolgoztam, de szigorúan a HTML forrást szerkesztettem és elfogadták a CSS formázást is.
2018. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
Inkább csináld meg egy fizetős iskolában, ahol rendesen kioktatnak. Hamar megtérül a rászánt összeg.
2018. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azóta kiderült... Office SharePointtal fogunk dolgozni..

És rájöttem, hogy az OSP-ban XHTML weblapok szerkeszthetőek, ami szívás mert én eddig HTML5-tel szórakoztam. Viszont challengelni fogom magam és eldöltöttem, hogy minden, amit a progival készítünk, én meg fogom csinálni ugyanazt (lehetőleg gyorsabban) HTML5-ben (VSCode.

2018. szept. 26. 21:10
 9/14 Botond1999 ***** válasza:

A sima Notepad több okból sem alkalmas kód írására, a legjobb lenne erre a célra a Notepad++, ami szintén ingyenes.

Ha webszerkesztő programmal okítják, annak semmi haszna, nesze semmi, fogd meg jól. A kódolást kéne megtanítani, nem bonyolult.

2018. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mégis mi a francnak kellene megtanítani a kódolást? Nem is értem mi a fenének oktatják középiskolában, a tanulók 90%-ának az életben nem lesz rá szüksége, a többi meg megtanulja normálisan.
2018. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!