Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapot az iskolában segédpro...

Weblapot az iskolában segédprogrammal, vagy anélkül készítenek?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, és a infotanár mondta, hogy nemsokára weblapot fogunk készíteni, viszont azt nem tudom, hogy segédprogrammal, vagy anélkül fogjuk készíteni.


Na itt most olyan programra gondolok, amivel részenként össze tudod rakni a weblapot. Mint egy word, vagy egy excel.. (igen, rossz hasonlatok)


Vagy notepad-del vagy valamilyen más szövegszerkesztő programmal?


Na éngem ez most azért érdekel, mert én már hobbiból elkezdtem tanulgatni az alapokat, csak hogy én Visual Studio Code-ot használok. Na és most ha nem ezzel készítenénk weblapot, az annyit tenne, hogy megy a kukába az eddigi tudás, mert nem tudom majd kihasználni órán.


(Persze valahol én is úgy gondolom, hogy nem ez a helyzet. remélem~)



2018. szept. 20. 23:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Legalább annyit meg kellene értetni velük, hogy amit látnak, meg a mögötte lévő kód az nem ugyanaz.

Illetve, hogy egyáltalán mi is a HTML lényege vagy hogy mik a TAG-ek, property-k és hogy mi az URL.

2018. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Botond1999: oké, informatikusként fontos a HTML(/CSS)-kódolás ismerete, tényleg profibb végeredmény érhető el vele, de egy nem informatikai vénával megáldottnak az is elegendő az is, ha tudja, hogyan kell weboldalt összetákolni, publikálni - nem lesz szüksége többre, mélyreható frontend-ismeretekre.


workdev: A középiskolában a HTML-nyelvet alapvetően nem kötelező tanítani. Emelt szinten, informatikai szakközépiskolákban esetleg, de ott szükséges.


A programozásnak - minimális szinten - viszont a logikai gondolkodás, a problémamegoldás fejlesztése a célja.

2018. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én inkább keresést és biztonságos böngészést oktatnék, azzal beljebb lenne az egyszeri júzer. Persze felesleges az oktatási anyagban a logikát keresni.
2018. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Én inkább keresést és biztonságos böngészést oktatnék"

Mind a kettőt tanítják (kellene tanítaniuk) - már általános iskolában is.


"Persze felesleges az oktatási anyagban a logikát keresni."

Nem egy egyszerű helyzet - aki oktatott már életében (vagy oktatás közelében tevékenykedik), az tudhatja.

Követni kellene a folyamatosan változó trendeket(ehhez igazítani a tanmenetet), az "ipar" igényeit, de közben figyelni kell a diákok egyéni igényeit, affinitását is; annak tükrében, hogy:

* kevés a fiatal, jól motivált, képzett tanár

* kevés a rendelkezésre álló idő

* nem mindig megfelelőek a technikai erőforrások

* és az alapanyagként szolgáló nebulóhad sem a legoptimálisabb

2018. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!