Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan keresőoptimalizálhatom...

Hogyan keresőoptimalizálhatom a saját kérdéseimet Gyakorikérdéseken?

Figyelt kérdés
Néhány egyszerű tanácsra lenne szükségem.

2018. nov. 3. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Használsz kulcsszavakat (amik relevánsak), a kérdésben röviden fejted ki, hogy mit akarsz, de azért kiderül belőle, hogy mit szeretnél megtudni, a leírásban meg hosszabban is kifejtheted.

Amúgy ez mily' hülye kérdés már :D Szerintem a legtöbb válaszoló (ahogy én is) a kategória friss kérdéseit böngészgeti.

2018. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Nem a legtöbb válaszoló az érdekes, hanem az a néhány, aki kifejezetten erre a témára keres rá.
2018. nov. 3. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:

kulcsszavak + lényegre törő kérdés, olyan, amit biztos más is be ír (majdnem) ugyan úgy


de az emberek egy része nem tud keresőt használni, nem is tudom hányan kérdezték már meg pl. a videó felvevő programot vagy képszerkesztést


persze időnként elavul egy-egy kérdés/válasz

2018. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
Ami a kulcsszavak relevanciáját illeti: Próbálj meg minél szűkebben a témán belül maradni. Ez nem valami falrengető tanács, inkább csak a szívemet öntöm ki egy engem nagyon bosszantó jelenséggel kapcsolatban. Ha mondjuk (Isten őrizz) sok ezredre fel akarnád tenni a „Milyen videószerkesztő programot ajánlotok?” kérdést, nyilván érdemes lehet pl. a videószerkesztés, videóvágás, vágóprogram, esetleg egyszerűen a videó kifejezésekkel kísérletezni. Ehhez képest viszont akad egy rakás kérdező, aki valamiért úgy érzi, hogy a -- talán csak ügyetlenül megfogalmazott -- kérdése után minél nagyobbra kell tágítania a kört, hogy okvetlenül beleessen a keresésbe, és máris sorakoznak a témacímkéi: Kép, hang, program, milyen, ajánlat. Utána még megtoldja a kecske, sajt, keksz szavakkal is, hogy mindenki lássa, mennyire jó humorú, belevaló csóka is ő, aki okvetlenül megérdemli a segítséget. Ha őrizkedel ettől a fajta hozzáállástól, az már félsiker, a hasonló téma iránt érdeklődők jóval nagyobb eséllyel találnak a kérdésedre, de legalábbis nem tűnsz teljesen tökkelütöttnek. Az más kérdés, hogy a keresgélők részéről is megnyilvánulhat bizonyos inkompetencia, amit nem könnyű megtippelni. Nemrég érdeklődött valaki a Boggie-féle Parfüm című videó készítéséről, mert nem talált róla infót. Miért is? Ha a „boggie parfüm” kifejezést írja a keresősorba, azzal máris belecsapott a lecsóba, dőlnek a találatok. Ő viszont elmondása szerint például a „parfümös videó”, „szerkesztés” keresésekkel próbálkozott, de hiába, hiába...
2018. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!