Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szabad lopni honlapot?

Szabad lopni honlapot?

Figyelt kérdés
van egy online filmekkel foglalkozo oldal, ami a napokban fizetos lett. PHP string kezelo fugvényekkel el tudnam lopni az egész adatbázisát és sajat oldalamra feltölteni. azzal tisztaban vagyok, h etikatlan, de törvénytelen is? meguthetem a bokámat miatta?
2010. jún. 30. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a warezolás alapból törvénytelen. Szerinted felfog így jelenteni, ha amit csinál nem legális?:D
2010. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen meg felnis jelenthetnek
2010. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem warez oldal. szerintem teljesen jogszeruen van üzemeltetve. a regisztrált tagok küldenek be linkeket, leirasokat, boritokat. a linkek movshare, duckload, yourvideo féle oldalakra mutatnak. pls csak hozzaértők irjanak!
2010. jún. 30. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Szentem sokan tudjuk melyik oldalról beszélsz. De miért is lenne törvénytelen? A warezolás valóban illegális, vagyis ha te a saját szerveredre töltöd a filmeket, és onnan töltik le. Viszont mivel te csak egy "linkelős" oldalt gyártasz, vagyis a filmek más-más tárhelyen vannak, és te csak annak elérési útvonalát osztod meg, némi film információval, ezért te tulajdonképpen semmi törvénytelent nem csinálsz. De azért járj utána, és írj az oldalra egy jó vaskos Felhasználási feltételek dumák, amiben közlöd, semmilyen felelőséget nem vállalsz.
2010. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ezzel tisztaban vagyok és köszönöm a választ. kérdésem viszont inkább az emlitett oldal adatbázisának eltulajdonitása és használatának törvényességére irányulna.
2010. jún. 30. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit az interneten közzétesznek, azt már bárki felhasználhatja (ha nem is etikus, mégis millióan csinálják ezt). És hidd el, nem te vagy az egyetlen aki onnan "lop", csak másoknak nincs meg a megfelelő tudása, hogy ezt egy php-s progival megoldja, hanem csak kézzel, egyenként írogatják ki.
2010. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Minden oldal tekinthető egy-egy tartalomszolgáltatónak.

A szolgáltatott tartalom és a szolgáltatás megjelenítési módja két külön kategória. Attól, hogy a tartalomszolgáltatás illegális, még lehet egy komoly pénzekért összerakott weboldal mögött, mely weboldal annak a tulajdona, aki a mögöttes tartalmat szolgáltatja.

Ergo maga az oldal, az oldal motor, az adatbázis (etc.) magántulajdon.

Aki idegen dolgot (jelen esetben az oldal megjelenített tartalmát és/vagy adatbázisát) mástól azért veszi el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, a lopás vétségét követi el, mely 2 év szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel sújtható. Külön kezelendő és értékelendő, ha védjeggyel lajstromozott logót, nevet, tartalmat tulajdonít el, természetesen ez súlyosbító tétel.

2010. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
errol tudnal nekem linket kuldeni? ilyenrol még nem hallottam
2010. jún. 30. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire törvényes, de mocsok dolog más évek alatt összehozott munkáját ellopni. Még ha nem is jelent fel, számtalan egyéb módja van, hogy bosszút álljon. Ne hidd, hogy nem lehet megtalálni, főleg, ha egy weboldalt üzemeltetsz.
2010. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Drone007 ***** válasza:

Egyértelműen törvénytelen. Volt a cégem is ilyen helyzetben, az más kérdés, hogy a rendőrség milyen hatékonysággal tud lefülelni, de a kérdésedből ítélve nem tartana sokból és már kopogtatnának nálad.

Javaslom, hogy építs saját adatbázist, és használj saját portál motort, akkor maximum konkurencia vagy, nem pedig bűnöző. Nagy különbség hidd el!

2010. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!