Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Letöltöttem a XAMPP programot,...

Axii00 kérdése:

Letöltöttem a XAMPP programot, viszont az apache nem akar elindulni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Most kezdjük el tanulni az iskolába és gondoltam letöltöm itthonra, hogy tudjak gyakorolni. Nem nagyon értek még hozzá, azért is kérek segítséget. A programot egyáltalán nem ismerem (hozzáteszem, iskolába is csak annyit teszünk vele, hogy elindítjuk az apache-ot és a MySQL-t). A hibaüzenet amit kiír: az apache váratlanul leállt és a portokkal van valami gondja.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 4. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben az a teendő, hogy megkeresed a logokat, kimásolod belőle a hibára vonatkozó részt, és bemásolod a google-be.


Az a baj, hogy valami használja a 80-as portodat. Két lehetőséged van

1. Átállítod az Apache-ot, hogy ne a 80-as porton hallgatózzon (httpd.conf -> Listen 80

ServerName localhost:80)

2. Lelövöd azt a programot, ami foglalja a portot, ez manapság valamelyik igen fontos Windows szolgáltatás szokott lenni, mint pl. a World wide web publishing service (magyarul Webes közzétételi szolgáltatás, vagy valami hasonló). Ezt tiltsd le a retekbe, úgyse jó semmire se.

2019. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leggyakoribb hiba, hogy Skype van a gépeden, és tahó módon megfogja a 80-as portot. Vedd ki a Skype beállításainál a pipát abból a négyzetből, hogy használhatja a 80-as portot. Aki ezt így adta ki, azt el kellene tiltani a szakmája gyakorlásától.
2019. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Skype nincs a gépeken (már olvastam máshol is,hogy ez hiba lehet) illetve az apachenál is átállítottam a 80-as portot és az sem segített. Találtam még egy megoldást, ami szerint a Windows beállításainál kell átállítani a portot. Ezt még nem próbáltam,de amint gép elé jutok kipróbálom.
2019. febr. 5. 21:17
 4/4 A kérdező kommentje:

Rájöttem a megoldásra!

Először is mindenhol átírtam a 80-at 60-ra és működött az apache. Ezután persze a localhostot nem találta(mindenhol utána olvastam,sehol semmi megoldást nem találtam ami nálam működne).Kipróbáltam kíváncsiságból,hogy mi van,ha elkezdem begépelni,hogy localhost:60/fájlnév.php és minden működik tökéletesen :D

2019. febr. 8. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!