Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen tanfolyamtos érdemes...

Milyen tanfolyamtos érdemes megcsinálni, hogy honlapkészítéssel/fejlesztéssel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Már tizenévesen is ügyeskedtem honlapkészítéssel, mára már pár ismerősömnek is készítek honlapot, amit én tervezek meg, készítek el, CSS, html, stb használattal. Szeretem ezt csinálni és sok jó visszajelzést is kapok. Ez nekem amolyan hobbi volt, végül másik szakmában szereztem egyetemi diplomát, de nem tudok elhelyezkedni benne.

Szeretném megpróbálni ezt a webes lehetőséget, de nem tudom, hogy pontosan hol kezdjem el, egyáltalán milyen névvel fut ez, amit csinálnék. Ráadásul nőként főleg nem egyszerű. A honlap designerre gondoltam, de van amikor nem jönnek az ötletek, így nem szeretnék 100%-ban csak erre hagyatkozi. Így mit érdemes tanulni? Esetleg milyen felnőtt képzést érdemes elvégezni?


2019. márc. 27. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már most is jó vagy benne, miért akarsz iskolapadban rohadni? Ha fejlődni akarsz, nézz szét a neten, vannak kurzusok szép számmal. Ha mindenképp kell államilag elismert papír, akkor a programtervező informatikus felsőoktatási szakképzést ajánlom, de az nem csak a webfejlesztésről szól. Esetleg megpróbálkozhatsz egy webfejlesztő tanfolyammal, például:

[link]

2019. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm meglepő helyen szerzett profi honlapkészítői tudást: Ott ahol te is eddig, odahaza önszorgalomból. És ezt tapasztaltam én is más területen, hogy értékes tudást nem tanfolyamon vagy iskolapadban lehet szerezni. Ahogy tapasztaltad te is, hisz írtad hogy elvégeztél egy egyetemet, amivel nem vitted annyira mint azzal a tudással amit hobbiból szereztél odahaza.
2019. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék papírt, illetve azért vannak hiányosságok amiket szeretnék megtanulni.
2019. márc. 28. 06:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelentkezz cégekhez "Junior" állásra.

Egyrészt többet tanulsz éles környezetben tapasztalt munkatársaktól, mint milliós tételű tanfolyamon.

Másrészt, ha még "tanuló" időszakban nem is kérné semmit, akkor is olcsóbban kijössz mint bármilyen képzéssel.


Ha minden kép végzettség a cél, ami mellet ugyan úgy kell önmagad képezni, mert kb. 10% -ot ad az iskola amire a maradék 90% neked kell felépítened. Akkor célszerű az előbb említett OKJ -s képzést csinálni. A csapból is folyó (online) tanfolyamok, többnyire max valamilyen oklevelet állítanak ki, aminek értéke hát... WC papírnak túl durva. :-D


Mit érdemes tanulni?

Webes terület elég szerte ágazó, rengeteg nyelvet kell aktívan alkalmazni, plusz folyamatosan fejlődik is, így idővel az új dolgokat alkalmazni.

Pl. a mai népszerű játékokat is meglehetne írni webes felületre, csak hát eléggé internet és memória pusztító lenne, ha 50GB -ot kellene az internetről betöltenie kb. 300GB RAM -ba hogy tudjunk játszani egy mai népszerű multiplayeres játékkel.

2019. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, de ez az hogy elég szerteágazó. Melyik "ágban" érdemes tevékenykedni?
2019. ápr. 5. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!