Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet így megcsinálni a...

Hogy lehet így megcsinálni a footer-t? Hogy kell lent tartani a a lap alján?

Figyelt kérdés

Egy olyan footer, ami két felé van osztva középen. Mindkét oldalban van némi szöveg, és ezáltal responsive, mert amikor össze érnének a szövegek, akkor egymás alá kerül a két elválasztott oszlop.


Ez eddig meg is van.

Viszont nem akar a lap alján maradni.

Az én monitoromon jó, de például megnéztem más gépen is, ott meg nem a a lap alján volt a footer, hanem pont a content alatt.


Hogy lehetne megoldani, hogy a lap alján maradjon? Valaki tud valami linket?


Amiket eddig találtam neten, nekem nem akartak működni.



2019. ápr. 30. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
CSS position tulajdonságának fixed értékre állításával, és a bottom tulajdonságnak 0-ás értéket adva.
2019. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha fixed, akkor a footer mindig ott fog lenni a lap alján amikor görgetek fel-le, igaz? Mármint mindig látható lesz.

Nekem olyan kéne ami az egész content alatt van folyamatosan, és csak akkor látjuk ha teljesen legörgetünk a lap aljára.


De attól függetlenül kipróbálom ezt is hátha jó, köszi a választ.

2019. ápr. 30. 12:06
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha fixed, akkor a footer mindig ott fog lenni a lap alján amikor görgetek fel-le, igaz? Mármint mindig látható lesz."

Igen, de akkor biztosan az alján lesz.


"Nekem olyan kéne ami az egész content alatt van folyamatosan, és csak akkor látjuk ha teljesen legörgetünk a lap aljára."

Alapesetben - bárminemű formázás nélkül - ez az eset áll fenn. Az oldal alján levő tartalom akkor fog megjelenni, ha odagörgetünk.


Ellenkező estben linkeld be a kérdéses oldalt/forráskódpéldát hogy lássuk a pontos problémádat.

2019. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Így kezdtem el, így osztottam két felé:


<div class= "footer">


<section id="column1">

<!--ide írom be ami a footer bal oldalába megy-->

</section>


<aside id="column2">

<!--ide írom be ami a footer jobb oldalába megy-->

</aside>


</div>



Majd CSS-ben media tag-okkal megcsináltam, hogy hány pixelnél érnek össze a két oldalban lévő szövegek, és akkor egymás alá ugrik a két oszlop és 2 sorrá változik.

Ez eddig működik is, nem is írom le a többit mert azzal nincs mit kezdeni.


Viszont a footer styling-ja úgy van, hogy:


.footer {

position: relative;

padding-bottom: 20px;

height: 60px;

margin-top: -100;

}

(Utolsó sor: így próbáltam letolni magát a footer-t, ami az én monitoromon működik is.. De máshol nem.)


Ezt a részt kéne valahogy megbabrálni, hogy a footer maga az oldal alján legyen, és csak akkor lássam ha teljesen legörgetek a legutolsó content-ig, és az alatt.

Bárhogy is játszadozom vele, nem akar sikerülni.

2019. ápr. 30. 13:51
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja annyi kimaradt a footer styling-ból, hogy

clear: both;

2019. ápr. 30. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit takar a "lap alja"?
2019. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu


Ahogy teljesen legörgetsz, ott van az oldal alján a footer.

Mint például itt gyk-n, a kezdőlapon, a leges-legutolsó kérdés után kezdődik a footer. Benne van egy kis hírdetés, szabályzat, adatvédelem, copyright stb..


Az enyém is hasonló lenne, de ha más gépről/monitorról nyitom meg az oldalt, a footer lóg a semmiben valahol a vége-fele, de semmiképp sincs az aljára ragasztva.

2019. ápr. 30. 14:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott:)
2019. ápr. 30. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a csöcs az százas negatív margin? Legközelebb ha valami hibádzik adj normális kódot, ne csak pár sor csst.
2019. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Workdev-ben sosem csalódik az ember :)

Mindenhol ott van ahol nem kéne, és mindig oda ír választ ahova (már) amúgy sem kéne.


Egyébként ha annyira érdekel, azt a pár sort egy online course-ból vettem. Eleinte működött is, csak ahogy másféle footer-t akartam végül, kicsit változtattam a többi dolgon és azokkal már nem volt jó ez a css.

2019. máj. 1. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!