Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan csináljátok úgy a...

Hogyan csináljátok úgy a kontyot, hogy a nap végére ne fájjon az egész fejetek?

Figyelt kérdés
Kedves Nők és Férfiak, akik szeretnek kontyot viselni! Nektek nem tépi a hajhagymáitokat, nem karistolják a hullámcsatok a fejbőrötöket? Nekem fáj az egész fejbőröm és tele van horzsolásokkal estére. Mit csinálok rosszul?

2019. júl. 30. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Húha. Ez rosszul hangzik.

Én lófarokba kötöm a hajam, majd feltekerem, és hullámcsatokkal rögzítem a szélein. Kicsit meglazítom.


Szerintem túl szorosra húzod a gumit. A csatok végén nincs kis bogyó? Mert az nem szúr.

2019. júl. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Én egy nagyobb fogas csattal szoktam a fejem búbjára csatolni: megtekerem kicsit az alatt, ahová rakni akarom, odafogom a kezemmel, a maradékot is megcsavarom kicsit, a töve körül körbe tekerem lazán majd a vége fölött nem sokkal a tövéhez fogom, majd azt rögzítem csattal (a tekert rész kezdetét, amit odafogtam meg a végét). Ha fejtetődre rakod, a hajad súlyát megtartja a fejed, a csat csak annyira húzza, hogy ott tartja. Ha fáj, ki szoktam bontani és ha később melegem van vissza rakom. Bár ezt csak hosszabb hajjal tudod megcsinálni (az enyém kb. a csípőmig ér, bár sztem ennél kicsit rövidebb is elég hozzá).
2019. júl. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 marcipanfelhoo válasza:
96%
Én a ko
2019. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 marcipanfelhoo válasza:
69%

Én úgy csinálom, hogy először picit bevizezem a hajamat, ami méginkább es kisebb tartást biztosít a kontynak, aztán fogok egy erősebb hajgumit, amit legalább háromszor körbe lehet csavarni a hajam körül (bár borzalmasan sok hajam van és hosszú),és azért fontos ez, mert ugye akkor a kettes körbetekerés nem fájdalmas. Aztán lefelé hajolok, megfogom a fejbőröm közepén a hajzuhatagot, és tetszőleges irányba elkezdem csavarni. Az első tekerésem mindig erős, aztán mikor körbeértem lazábbra fogom. Ha ez megvan a hajvégemet „eltüntetem” kézzel a kontyom alatt, majd a kontyot megfogva addig amíg a gumit megfogom, rögzítem a hajgumi két körbetekerésével.


Nekem ez nagyon bevált, és strapabíró hogy úgy fogalmazzak.

2019. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a fonatom tekertem fel és tűztem meg pici hajcsattokkal. Sose szedte szét a fejem
2019. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak (jöhet még :D)

Még azt kérdezném, hogy hogyan lehet egyszerre laza és tartós? Írtátok, hogy valószínűleg túl szorosra húzom, de ha nem rögzítem ennyire, akkor vagy fél órán belül szétesik, vagy estére szépen lassan levándorol a konty a fejem tetejéről a tarkómra.

2019. júl. 31. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
A legutóbbi válaszod alapján hajgumit használsz. Azt is lehet lazára csinálni: az tény, hogy nem lesz nagyon szabályos, sőt kócos lesz, de nekem például tetszik ez a stílus is. Például az első hajtincseket gumizod csak hátra lazán: mondjuk kb. a füled hegyének magasságától fölfelé lévő első tincseket gumizod hátra, majd még direkt tovább lazítasz rajta, hogy mondjuk rálógjanak a füled tetejére: az is jól tud kinézni, bár a mostani időjárásban ez gyulladásveszélyes viselet... Vagy használj nagy hajcsatot: ha megfelelő, szilárdan fogja a hajad akkor is, ha lazábban tűzöd föl vele. Bár szerintem elkerülhetetlen, hogy ne kelljen néha megigazítani a nap folyamán.
2019. aug. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!