Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem fogja be rendesen a...

Miért nem fogja be rendesen a henna a hajam?

Figyelt kérdés

Khadi hennát használok, nagyon szeretem, de mostanában olyan, mintha be se festettem volna.

Először mogyorobarnát használtam, aztán áttértem a tiszta hennára, az élénkvörösre. Ez tetszett a legjobban, nagyon szép vöröses fényt adott a sötétbarna hajamnak. De csak egyszer. Másodszorra már semmi változást nem láttam, és utána sem.

Pedig mindent ugyanúgy csináltam.

Van valami tippetek mi lehet a baj? Víz hőmérséklete, hatóidő, barmi?



2019. aug. 6. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok a Khadi hennával, szerintem megváltozott az összetétel aránya benne, mert igaz, hogy természetes anyagokból van, de nem 100 % henna, van benne más is, pl. amla.

Gondolom, olyan sampont használsz, ami természetes és nem telepszik meg a hajszálaidon, mert ez is oka lehet.


Mondjuk nekem is tényleg rossz tapasztalataim vannak mostanában a Khadival, váltani fogok a Lush hennára. Régebben azt használtam, csak az a gond, hogy azt tömbben árulják és törni kell. Utáltam, de a színe nagyon szép volt. Vissza fogok rá térni.


A vörös színt szinte forrásban lévő vízzel tudsz elérni és kb. két órát a hajon kell hagyni, majd simán vízzel lemosni, mert még érik majd a színe. De ezeket gondolom tudod. :)

2019. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Én is lush hennát használtam először, de nekem a khadi eddig jobban bejött, nem kell törni, olcsóbb, és a lush kivilágositotta a hajam olyan rozsdabarna seszínűre, ami nekem nem tetszett, a khadi pedig sötét vörös árnyalatot ad, amilyet szeretnék. Feltéve ha ugye befogná
2019. aug. 6. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben sima hennaport használnék ami 100% természetes. Én pl.10 éve hennázom és ugyanazt tapasztaltam. Szerintem azért van mert a henna színe te hajad színétől függ, és amikor már befestetted vörösre vele, akkor utána már ahhoz fog igazodni, hacsak nem növeszted le teljesen megint. Sötétbarna hajon a henna amúgy sem lesz nagyon vörös, ahhoz világosabb haj kéne. Emellett az is számít például, hogy mivel mosod. Jobb biopsamponnal mosni a hennázott hajat. Illetve a jobb hatás elérése érdekében lehet hozzákeverni dolgokat, pl citromlé vagy kamillatea. Mondjuk ezeket én csak 100% hennához keverném. Sőt most olvastam, hogy hennázás után különféle olajakkal lehet az elért szín világosítani.
2019. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!