Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért néz ki így az arcom, és...

Miért néz ki így az arcom, és mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos 23 éves létemre nem igazán használtam esdig semmilyen arcápolási terméket. Legfeljebb tiszta vízzel lemosom zuhanyzás közben és ennyi. Ugyanis soha nem volt problémás arcbőröm és sminkelni sem sminkelem magam. Most eléggé piros foltokban, nem egyenletes, nem is fénylig, enyhén száraz a T zóna pedig zsírosabb. Nincsenek rajta kiütések, de mégis pár helyen megjelennek ezek a pici halványpiros foltok. Valahol puffadtabb is, meg ráncosabb.

Mit tudnátok ajánlani? 23 éves koromra jó feszesítő? Ritkán csinálok arcmaszkot.

Ti mindennap krémezitek?


2019. aug. 17. 03:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez elsősorban táplálkozásbeli dolog. Másodsorban pedig ezt felerősítik a hormonok, stressz, szexuális élet.


Nyilván utóbbival nem tudsz mit kezdeni, talán a stresszel valamit, több sport és feszültséglevezetés segíthet.

Előbbivel viszont igen!


Tehát valamit nem kedvel az emésztésed, és ez jelenik meg a bőrödön (a bur az emésztőrendszer szócsöve!). Elsősorban a cukrokat és feldolgozott szénhidrátot (fehér liszt, fehérkenyér), fűszereket lődd ki! (Meg persze zsíros-olajos ételeket is jó eljagyni)

Ha ezek után sem javul, akkor jöhetnek a tejtermékek, ha az sem, akkor glutén...


És figyelj oda, hogy semmilyen tápanyagból ne legyen hiányod! Nem lehet csak úgy kivenni egyes ételeket az étrendből, helyettesíteni is kell.


Kívülről pedig tüneti kezelés.

Neten van rengeteg cikk, szerintem fogsz találni neked valót, meg itt is válaszolnak ilyet 🙂

Illetve tényleg fontos, hogy tilos lealapozózni és hasonlót csinálni, amik eltömíthetik, attól csak nagyobb lesz! Jól teszed, ha nem sminkelsz rá 🙂

Napozás is jót tud tenni, az UV fertőtlenít, tehát tisztítja a bőrödet.

2019. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Úristen, az első válasznál nagyobb hülyeséget is rég olvastam. Nyilván fontos a helyes étkezés, de az ilyen probléma akné formájában jelenik meg. És kezdődő ráncos bőrre napozást javasolni, hát ezt inkább nem is kommentálnám:D


Amúgy kérdező ez tipikus dehidratált bőr. Sajnos ez annak a következménye hogy nem használtál rá semmit, gondolom fényvédelemmel se foglalkoztál, így most ki van száradva és előjöttek a bőröregedés jelei is. Minden nap 2x kéne hidratálni, napközben fényvédőzni (rossz időben is), estére meg esetleg már valami retinolos szérum is mehetne.

2019. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyetertek a utolso hozzaszoloval... en 24vagyok, altalaban hasznalok fenyvedo arckremet es szememre is, mert nem szeretem a napszemuveget.. ahhoz kepest hogy 24 vagyok, megnezek egykori lanyokat, altalaban nalam rancosabbak, mert nem foglalkoznak az arcukkal...ja es...mindennap sminkelem magam, 18 eves korom ota kb... de mellette apolom!
2019. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen az a fényvédő? Amúgy én attól félek, hogy ezt a sok mindent ha rákenem, attól nem fog besokkalni a bőröm? A túl sok krémezés sem tesz jót neki
2019. aug. 17. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Az első tényleg nagy marhaságot írt. Ne aggódj, a "túl sok" krémezés nem árt a bőrnek, ha a bőrtípusodnak megfelelő hidratlót használsz. Én tindigo és a skinsmart oldalán találtam nagyon hasznos bőrápolási tanácsokat.
2019. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan mindegy milyen a T vonalatok... Ha nektek jó a száraz bőr zsíros piros foltokkal, akkor kenegessétek csak 😃

Énrajtam igazán ne múljon... 🙂

2019. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy túl sok krémezés főleg ilyen bőrre. Pont azért ilyen mert nem hidratálod rendesen így egyszerre száraz és túltermeli a faggyút. Az ötös által említett oldalakat én is ajánlom, van sok hasznos cikk kezdő bőrápoláshoz
2019. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!