Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akármit csinálok, nem lesz...

Akármit csinálok, nem lesz szebb az arcom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még 17évesen elkezdtem sok vizet inni, mert azt mondták az tisztítja a bőrt, így simább lesz a bőrőm. De már 20éves vagyok, és semmi. De kb 16éves korom óta, nagyon sok cuccot kipróbáltam az acomon, olcsótól, a drágákig. Mindig elhasználtam teljesen egy terméket, de semmi. Se a tonik, se az arcradir, se a kremek, semmi. Semmi se használ. Sőt igazábol utánuk csak még csúnyább lesz. Még több pati, es miteszer. De már baromira zavar, hogy a tinikor vegen vagyok, es még mindig ezzel szenvedek, és nem csak mensi idején, hanem mindig..
2019. aug. 17. 23:12
 1/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Bőrgyógyásznál voltál-e már?
2019. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez sok mindentől függ, hogy milyen lesz a bőröd. Enyém is elég csúnya, pedig 22 vagyok, de most nem is ez a lényeg.

Gondolok arra, hogy esetleg nem vagy allergiás valamire, vagy nincs valamilyen érzékenységed? Ha valaki pl laktózérzékeny, az is okozhat ilyen tüneteket, és ha elhagyja a tejtermékek fogyasztását, eltűnnek a pattik, mitteszerek.

Emésztőrendszeri probléma is állhat a háttérben. Sajnos szinte minden esetben a táplálkozással van a gond, sokaknak pl a hústól jönnek ki a fránya pattanások. Cukrot nem szabadna fogyasztani. Persze nem tudom, hogy hogy táplálkozol, milyen életvitelt folytatsz, de szerintem megérné, ha kivizsgáltatnád magad, ill. egy allergiavizsgálatot csináltatnék.

Amúgy ismerek olyan embereket, akiknek az anyukájuk arcbőre gyönyörű, és a csajoknak az arcbőrük is ragyogóan tiszta, sose egy bőrprobléma, pedig nem tesznek érte semmit, úgyhogy ez genetika.. sajnos :(

Kitartást neked, remélem hamarosan elmúlnak a problémák!

2019. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezzel szenvedek egy jó ideje, szintén 20 évesen.

Viszont amióta natúr jojobaolajat használok, sokkal kevesebb pattanásom van, a bőröm pedig ár majdnem teljesen homogén.

Sajnos azok a “bizonyos napok” mindig kicsit rontanak az összképen, mert én kivétel nélkül mindig periódusszerűen pattogok ki az államon és a nyakamon, de így is olyan a bőröm állaga, amire lassan 10 éve nem volt példa.

A lényeg, hogy nem jó, ha egyszerre túl sok kozmetikumot használsz.

Még az olaj fölé használok egy hipoallergén hidratáló krémet (Nuxe), estére pedig ugyanennek a termékcsaládnak az esti tápláló maszkját szintén jojobaolajjal kombinálva, és igazából ennyi.

Nem használok alkoholos tonikokat, csak micellás vizet sminkeltávolításra.

Inzulinrezisztens vagyok, így mindössze 40 gramm alacsony glikémiás indexű szénhidrátot eszem naponta, illetve közel 4 liter vizet fogyasztok, ami egyébként szerintem már lassan kóros. 😂

Nálam a ki nem nyomható, bőr alatti pattanásaimat szintén ez a betegségem okozta, ami anno beborította az egész (!) arcomat, de hála a diétának, már csak kizárólag ezen a területen és jóval kisebb mértékben jelentkeznek.

De amint már említették, a pattanásokat okozhatja intolerancia, hormonális probléma, vagy szimplán most lép át a szervezeted tinédzserből kamaszkorba, és ezért többet dolgoznak a faggyúmirigyeid ilyen téren.

2019. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, * tinédzserből felnőtt korba!
2019. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1-1 terméktől kell a csodát várni, hanem fel kell építeni egy megfelő rutint. Én kb fél éve kezdtem el a tudatos bőrápolást, már ezerszer jobb a helyzet de mindíg van mit javítani. Ja és el kell fogadni, hogy tökéltes sosem lesz, de a maximumot ki lehet hozni.
2019. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi nem segít, mutasd meg bőrgyógyásznak. Én sajnos sokáig vártam ezzel, aztán vertem a fejem a falba, hogy hány éve lehetne szép bőröm, ha nem hittem volna azt, hogy orvoshoz menni kellemetlen... Pedig neki épp ez a dolga.
2019. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen menj el kozmetikushoz aki alaposan kitisztitja a borod,és tőle vásárolj termékeket az arcodra mert o meg fogja tudni állapítani hogy mi lenne a legjobb rá;)és jo minőség
2019. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!