Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olajos, fénylő arcbőr. Hogyan...

Olajos, fénylő arcbőr. Hogyan tudom kezelni illetve meg szüntetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves vagyok.

Mindig is problémás volt a bőröm, főleg az arcomon.

Mivel nagyon érdekel a kozmetika és az ehhez kapcsolódó bőr ápolási dolgok, smink stb, így napi szinten sminkelem magam.

Miután fel viszem az alapozót az arcomra, a végén lepuderezem, mert nem szeretem ha fénylik, rá kb 1-2 óra hosszára újra elkezd fényleni, olyan mintha izzadna a fejem, olajos hatást kelt,és úgy kell újra pudereznem vagy fel itatnom egy papír torlovel az arcomrol.

Nagyon zavaró, idegesítő számomra ez a dolog és már mindent kipróbáltam szinte.

Valakinek valami tanács vagy ötlet, megoldás hogy mivel tudnám ezt kezelni vagy meg szüntetni?

Köszönöm szépen!



2019. szept. 11. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen a bőröd. Olajos szeborreas.

Fokozott a faggyútermelèsed, ezért fénylik fel a bőröd 1-2 óra utàn.

Majd az évek soràn változni fog mèg.

Normàl bőr pedig nagyon ritka, szinte nem is létezik.

Egy jó dolog van a zsíros bőrben, az pedig h kèsőbb fog ràncosodni! :)

2019. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy megfelelő arcápolási rutinnal lehet javítani a bőrképeden. Ehhez kozmetikus segítségét kérd.
2019. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Detto ugyanez. :( Sajnos segíteni nem tudok, ahogy magamnak sem... én pl izzadósabb típus vagyok így ha izzadok picit, utána hamarabb fénylik az arcom mintha nem izzadnék. És ez csak T-vonalon....anno tiniként voltam emiatt bőrgyógyásznál, semmi hatásosat nem írt fel, talán visszanézek, hátha a modern világ és kitaláltak rá valamit...tényleg elég, hogy később ráncosodik de egy átok amikor szépen megtisztítom és mégis 3-4 óra múlva fényleni kezd, mindegy ha alkoholos kozmetikai szert használok vagy alkoholmentest, tényleg a faggyú termel túl és "belülről" jön :(

Én már a csokit is letettem mert anno másfél évig nem ettem és nem javult a helyzet és fűszeresen, se zsírosan nem eszek, ja és sportolok...mielőtt valaki írna egy hozzászólást, hogy ennek a mozgásszegény életmód, a csoki meg a helytelen táplákozás az oka...

Én kozmetikusnál is voltam, mire ő azt válaszolta hogy ilyen a bőrtípusom, tágak a pórusaim (pattanásos én nem vagyok) amiket nem túl fontos összehúzni mert úgyis a faggyú termel és ugyanúgy olajos fog maradni a T-vonalam ha a pórusaim nem lesznek tágak..gondoltam, hogy téved, elmentem másik kozmetikushoz akitől hasonló megjegyzést kaptam mint attól akinél először volta...és az arcom semmivel nem kezelték pedig én tudom, hogy ebben a kozmetikus tudna segíteni..ja és még csak nem is ugyanabban a városban kaptam ezeket meg, a 2 kozmetikus közt 30km volt, mégis ugyanazt mondták. :D :(



20/N

2019. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáljatok ki a hámlasztást vagy egyéb szérumokat,hatha segítenek. Nem kell nagy koltsegekbe se verni magatokat, mert az ordinary márka jó és megfizetheto is.
2019. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a problemaval kuzdottem egy eve kb, aztan egy heten max 2szer megmostam az arcom baba (a markaja) szappannal, es sokkal jobb lett, egyaltalan nem volt zsiros, de fontos, hogy ne hasznald minden nap, mert ugy nagyon kiszaritja a borod, hanem mondjuk hetfon es csutortokon, varj par napot a ket hasznalat kozott :)
2019. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!