Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Smink vagy arcápolás?

Smink vagy arcápolás?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a fontosabb? Számomra egyértelműen a bőrápolás, hiszen a smink is csak akkor esztétikus ha a bőr is jó állapotban van. Ennek ellenére mindenhol azt látom / hallom /olvasom, hogy a nők többsége inkább a sminkbe fektet több energiát. Pl ma a KM-n egy 14ezres alapozó értékelésénél olvastam rengetegszer, hogy "jó, de alá kell hidratálni". Nem evidens, hogy a hidratáló alap, mint az arcápolás utolsó lépése(a fényvédőről tudom, hogy sokan mem hasznalják, hiaba lenne az is alap) és utána jön a smink?

Ti hogy vagytok vele?

(A 14ezres apalozót azért emeltem ki, mert nyilván sokan egyaltalán nem engedhetnek meg maguknak szépségápolási termékeket de aki ennyit költ alapozóra, ott erről nincsen szó.)


2019. okt. 6. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "jó, de alá kell hidratálni" szöveget azért írják oda, mert vannak nők akiknek előfordul szárazabb terület az arcukon, illetve kiszárítja az alapozó a bőrt és látszik a hámlás. Inkább azt értik ez alatt, hogy egy testesebb hidratáló krémet használjanak az alapozó alá.


Egyébként én is a bőrápolásra szavazok. Szép bőrön még az alsó kategóriás smink is jó lehet, de pocsék bőrre meg tökmindegy mit ken rá az ember.

2019. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván az arcápolás fontosabb, de pl nekem nincs semmilyen problémám a bőrömmel, elég egy arctisztitó meg arckrém, úgyhogy a sminkbe több pénzt és energiát fektetek. Az alá kell hidratálni részt meg én is úgy értelmezem, hogy valami erősebb arckrém kell hozzá vagy esetleg pluszban valami bőrtökéletesítő primer, mert a legapróbb száraz részt is kiemeli.
2019. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Mindkettő.
2019. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Arcápolás. Az "alá kell hidratálni" kommenteket én sem értem, nyilván kell. Nekem nem úgy jön le, hogy úgy értik, hogy *különösen" alá kell hidratálni, hanem amúgy nem csinált volna semmit.
2019. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak a saját nevemben beszélek, de egyértelmű hogy a tudatos bőrápolás a fontosabb, ami hosszutávon kifizetődőbb és akár jó eredménye is lehet sok sok év múlva, igen evidens hogy az alapozó se képes a bőr texturád elfedni sőt talán ha csúnya a bőr még jobban ki is emeli azt, én mióta jó rutinal ápolom a bőröm sokkal szebb rajta a smink is. Régen nagyon csúnya darabos hámló volt a bőrképem alapozóval is, azóta sokat javult, sok lány azzal letudja hogy kit érdekel van smink majd elfedi, de persze ennek is meglesz az eredménye később, illetve 14 ezres alapozóba bele fektetni már inkább minőségi skin care cuccokba fektetném, és akkor olcsóbb drogériás alapozóval is szép eredményt el lehet érni, és tartósabb is lesz az eredmény, jó bőr előkészitéssel, saját környezetemben is volt olyan nő aki marha igényesnek érezte magát, mert magára kent minden sminket közbe pattanás, májfolt, minden bőrbaja volt mellette sz*rt a bőrápolásra. Ha választanom kéne hogy smink,vagy bőrápolás, fájó szívvel de a bőrápolást választanám bármenyire is szeretek sminkelni.
2021. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!