Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek jó ötlet, hogy...

Szerintetek jó ötlet, hogy tojással mossam a hajam sampon helyett?

Figyelt kérdés
Esetleg vannak e tapasztaltaitok ezzel kapcsolatban, hogy segít e azon, hogy ne legyen ilyen gyenge, töredezett, száraz a hajam.
2010. júl. 16. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik ismerősöm kipróbálta, de úgy tudom nem használt, valamint utána alig tudta kimosni és tojásszagú is volt a haja. :S

2010. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne csináld, én is próbáltam, büdös lett tőle, de szebb nem :) Pedig rendesen kimostam! Esetleg szedj vitamint. Próbáld ki azt hogy olivaolajjal bekened a hajvégeket 1 kis időre, majd később hajat mosol, nekem utána nem olyan száraz a hajam, szép, fényes. Vagy diólevél + csalánfőzettel hajmosás után öblítsd le a hajadat. Nekem ezek szoktak segíteni :) Száraz hajra még jó a hajvégápolóolaj.
2010. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok


Mivel került bele egy kis fehérje is, a hajamon fehér "főtt tojás" darabkák voltak, úgyhogy másnap ismét meg kellett mosnom :)

2010. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jajj az olívaolaj nagyon rossz, meg nem is olcsó. Soha nem tudtam kimosni, mostam vagy 3X egymás után, egyszer nem jött ki, olyan undorító volt utána mindig a hajam :S
2010. júl. 16. 20:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg annyira hallottam, hogy a samponokban mennyi a káros anyag is, hogy jobb természetes dolgokhoz nyúlni. Ezért gondoltam erre a tojásos samponra, mert ehhez venni sem kell nagyon semmit, mert tojás mindig van itthon :)
2010. júl. 16. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a tojás, de ne samponként, hanem pakolásként használd.És a tojás igen is a legjobb a töredezett, száraz fénytelen hajra, az avokádóval együtt, de önmagában is csodákat tesz. Tapasztalat én rendszeresen használok avokádó-tojás pakolást a hajamra.

A tojás sárgáját keverd össze egy nagyon kicsi oliva vagy jojoba olajjal és kend fel a vizes hajadra, majd vegyél fel fürdősapot vagy nejlont tekerj a fejedre és utánna törölközővel jól bugyolűld be. Hagy rajta legalább fél órát, de a legjobb az 1 óra, majd mosd le alaposan vízzel és mossál hajat samponnal. A tojás kicsit híg és folyik, ezért én a tojást avokádóval keverem össze, teszek bele oliviát. Nagyon sűrű lesz az állaga, kevésbé folyik, és több lesz így belőle. Bőségesen az egészet a vizes hajamra szoktam kenni, majd fürdősapi, törlköző stb... (: 3, 4 óra hosszát a hajam hagyom(NEM SZÁRAD A HAJRA) lemosom meleg vízzel és samonnal megmosom, utánna jön a balzsam.

Azért kell a hajat nejlonba és törlközővel bebugyolűlni, mert így melegen tartjuk a hajat, a hatóanyagok sokkal intenzívebben és mélyebben szívódnak fel.

A tojás a legjobb természetes fényesítőszer, az avokádóban rengeteg vitamin és és áványi anyag van, amivel kívülről tudjuk táplálni a hajat és a legjobb hidraltáló. Már 2 éve rendszeresen hasznáűlom, és a hajam csodálatosan fényes, lágy, puha , selymes tapintású. Mindemelett vasalom rendszeresen és nincs kiszáradva és nagyon megtörve, csak egy kicsit töredezett. Ugyanis a balzsammal és a házi pakolással mindig hidraltálom, táplálom és pótlom az elveszetett folyadkot a hajszálakból.

Ez a titka a száraz, töredezett, fénytelen hajnak.Ráadásul az avokádóban olyan anyag van, ami védi a bőrt és a haszálat a Nap káros UV sugaraitől. Mert sajna a hajat napjainkban minden károsítja., Kemény, lúgos víz, haszárító, vasaló, hajsütő stb... ezek mind vizetvonnak el a hajszálakból, és ezért lesz csúny töredezett, fénytelen, a Nap ráadásul fakítja haj színét.

Sokan tesznek fel kérdést ezen az oldalon, hogy mit csináljon a száraz , töredezett hajával, milyen termékeket, sampont ajánlnak rá. Ezek mind reklámfogások. Nem talál az ember a büdös életbenegy sampont és balzsamot sem, ami viszadja a haj ter. fényét és nem lesz csúnya töredezett.

Én saját magam jöttem arra, hogy kell ápolni a hajat, hogy ezeket mind elkerüljük. Régen nem használtam semmilyen pakolást, a hajam leégett a vasalótól, mert totál ki volt száradva. És wez után elhatároztam kipróbálom a házi pakolásokat és a balzsamot, rendszeresen használom és gyönyörűen "meggyógyította" a hajamat, pedig akkor a egy hajgyógyász azt mondta, hogy annyira száraz és töredezett volt a hajam, hogy ha hozzáértem már hulottak le a kis töredezett végek, hogy már nincs élet a hajamba, elhaltak, de nekem sikerült "újraélesztenem"

Eltértem a témától

Szóval ez a lényeg házi pakolás( a legjobb saját véleményem, tapasztalatom szerint az avokádó, tojás, jojoba olaj és oliva olaj)és a balzsam az is fontos.

És még azt is hozzátenném, akinek nagyon igénybe van véve a haja, az a haj töb ápolást is igényel.

26/L

2010. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Viszont mindenkinél más jön be, kísérletezni kell :)
2010. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hajvégápolóolajat még nem próbáltad?? Viszont ha inkább a természetes anyagoknál szeretnél maradni, akkor a sampont higítva vidd fel a hajadra, ha már habzik egy picit, az bőven elég mert tisztítja a hajat és a fejbőrt. Utána öblítsd le gyógynövényes főzettel. Így tisztít és ápol is egyben :)
2010. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam az avokádót is, meg ezt a tojásos olívás pakolást is, folyamatosan csináltam, de nekem csak nyűg volt, és nem volt semmi változás, mert az olaj is meg az avokádó is beletapadt, nem lehetett kimosni, ráadásul az avokádó még rosszabb volt , órákon keresztül mostam a hajam, fésültem, nem jött ki és nem is változott.

Viszont most megmostam tojással, az nem ragadt bele, csak egy két fehér kis izét találok a hajamon, amit épp most húzogatok le:) de ez nagyon kevés, meg nincs is büdös tojásszaga. legalábbis most nem érzem.

2010. júl. 16. 21:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos mindenkinek más válik be, nekem az avokádó nagyon bevált :) nem ragad bele a hajamba és könnyen , jól le tudom mosni. Persze kísérletezni kell,csak így tapasztaljuk meg mi ajó számunkra :)

A hosszú válaszoló voltam

2010. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!