Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Nektek melyik zsírosod...

Lányok! Nektek melyik zsírosodás elleni sampon vált be?

Figyelt kérdés
Akár azt is kérdezhetném, hogy melyik a legjobb. Sokat kipróbáltam már, de egyiktől jobban zsírosodik a hajam, mint a másiktól. Érdekelne, hogy nektek mi használ. :)
2011. okt. 29. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem, ami kifejezetten zsíros hajra van, azoktól mindig rosszabb lett, de ahogy olvasom, mások hasonlóan vannak vele.


Nem tudok sajnos segíteni, mert abbahagytam a fogamzásgátlót és nekem attól zsírosodik, ezen meg sajnos egy sampon sem segít, mert brutális.


Elhagytam a balzsamot, a hajszárítást és minden egyéb kencét, így 3 nap a maximum, amit bír.

2011. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a problémám hosszú évekig. Egyik sampon sem segített.Ráadásul elkaptam egy bőrbetegséget is.Így naponta mostam a hajamat.Aztán nyári szünetbe 3 napig nem mostam hajat.Hozzáteszem rettentően zsíros volt utáltam és persze sehova nem mentem.Utánna nem hajkefével hanem fésűvel fésülködtem.És persze egy nap kevesebbszer fésültem meg a hajamat.Odafigyeltem hogy ne nagyon tapogassam a frissen mosott hajamat. Lehet h ez így hülyeségnek tűnik de nekem ez segített. És persze a bőrbetegségemre írt kénes sampon. amit a gyógyszertárba lehet kiváltani. (500 ft)
2011. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, én nem szedek fogamzásgátlót (így nem tudtam abbahagyni) , bőrbetegségem sem volt és odafigyelek arra is, hogy ne tapogassam, mégis két napot bír ki a hajam. Mindenesetre köszönöm a válaszokat és mindkettőtöknek sikeres harcot kívánok a zsírosodás ellen! :)
2011. okt. 29. 22:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is "csak" ez volt regebben a problemam, es atalltam normal gyogynövenyes samponra, amitöl nem zsirosodott ugy, mint a zsiros hajra valoktol!! Ugyanis a zsiros hajra valo elve: szaritja a hajat, ezaltal tövid tavon valoban jo ra, de hosszu tavon ellentetes hatas, mert a kiszaritott haj meg növeli a faggyumirigy termelödest. Bocs, ha nem szakszavakkal, de ez a lenyege.

Azota idöhiany miatt evekig nem szaritottam meg hajmosas utan + Had&Sch... nevü sampon (ami nagyon tönkreteszi a normal bört, olyan mertekben pusztit minden bacit...stb), ez ugy tönkrevagta, hogy most gomba elleni sampont irt fel a börgyogyasz, es nagyon sokat segitett a hajgyogyasz is (gyogynövenyes üzletben biztonyos napokon fizetik neki, igy nekünk ingyenes), az altala ajanlott samponnal 5 percig jol bedörzsölöm a sampont, hogy a melyebb börretegekbe is eljusson, szinten gombaölö, de ez mar egy masik tema.

2011. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is gyógynövényes sampont használok, de nem merem ajánlani, mert egy napig szép a hajam, másodikon tűrhető, harmadikon összefogom és megmosom. Ez nem olyan eredmény, amivel bátran dobálóznék. :(
2011. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát most alaposan elszomorítottatok! :) Azt hittem, hogy létezik egy jól bevált csodaszer, csak még én nem akadtam rá. Én most Garniert használok, aminek nagyon jó az illata, de sajnos semmit nem ér (sőt...). Hát, azért köszönöm a válaszokat! :)
2011. okt. 29. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Az mind sz*r. Nekem a legjobb a Schauma, Herbal Essences azok, amiktől kevésbé zsírosodik, de ezeket nem annyira szeretem. Garniertől pl. nagyon gyorsan zsírosodik, meg a Gliss Kur barna samponjától. Viszont jó még a Wella Pro Series volumennövelője, attól sem zsírosodik olyan gyorsan az én séróm :)
2011. okt. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mármint a zsíros hajra való samponok sz*rok :)
2011. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ugyanezzel a problémával küzdök sajnos :( a 2. nap végére már zsíros, és muszáj megmosnom. már minden sampont próbáltam :( nekem azt ajánlották, hogy semmiképpen se meleg vízben mossam a hajam, hanem langyosban, és ne fésülködjek sokat. hát nekem ezek a tippek se váltak be, neked hátha :)
2011. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
először is a samponból ne használj sokat, és azt is hígítsd fel vízzel. ne dörzsöld nagyon a fejbőrödet, mert nem attól zsírosodik, hogy minden nap mossuk, hanem attól, hogy nagyon erősen dörzsöljük. tehát ne dörzsöld, csak masszírozd, ez a vérkeringésnek is jót tesz. majd ha végeztél, hideg vízzel is öblítsd át. nekem ez bevált, bár nem sokkal bírja tovább, csak 2 nap helyett 3 naponta mosom. ez is valami. vagy esetleg jó lehet még az almaecetes víz, 1 liter vízbe tegyél 2 evőkanál ecetet, és azzal is öblítsd át. én ezt nem mertem kipróbálni, mert festett a hajam, és féltem, hogy kiszívja a színemet. szerintem próbáld ki ezeket, veszíteni nem vesztetsz. :)
2011. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!