Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes elkezdeni ránctalanitó krémet hasznàlni?

Figyelt kérdés
Ha esetleg ajánlanátok krémet megköszőnném:) i22 éves vagyok ,de szerintem könnyebb lenne megelőzni a kialakulásukat mint majd már csak “halványitani “rajtuk ..ezért érdekelne a dolog
2019. nov. 4. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a ràncok ellenszere a prevencio.

Egy kialakult ,mély ràncot nem lehet eltüntetni màr. Max àtmenetileg halvànyabbà tenni.

25 év alatt is ellehet kezdeni a prevenciót. Talàn ami a ránctalanító krèmeknèl is fontosabb, az a fènyvédelem!

A nap a legkàrosabb a bőrödre.

Fontos hogy ne szolizz, és mindig hasznàlj fényvedős arckrémet. Ne csak nyàron, hanem télen is!

2019. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Pénzkidobás, a ráncosodást a genetika határozza meg. Én elmúltam 50 éves, most kezdenek kis ráncok megjelenni. A húgom vagy 10 éve tiszta ráncos, pedig sokkal többet keni magát. Nekem zsírosabb a bőröm, az övé elég száraz. Ennyi.

Természetesen ápolni kell a bőrt és rendszeresen kozmetikushoz járni.

2019. nov. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

A fényvédelmet és a hidratálást nem lehet elég korán kezdeni. Viszont az erős hatóanyagok túlzott használata "stressz" a bőrnek, ami ugan úgy károsít. Ezért nem érdemes pl retinolt 25 éves kornál hamarabb elkezdeni.

En is 22 vagyok. Amit én használok az egy hidratáló arclemosó gél, esténként aha+bha savas hámlasztó, hidratáló tonik és esszencia (amúgy az esszencia szerintem felesleges de imádom a kencéket), este niacinamidos szérum a kombinált bőröm miatt, reggel azaleinsavas a pirosság miatt, hidratáló és fényvédő.

2019. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Igen, megelőzni kell, de nem ilyen b.romságokkal, hanem egészséges vitamindús életmóddal, napi minimum 2 liter víz elfogyasztásával, károsszenvedélymentes élettel, kialvással, rendszeres testmozgással és jó ha kerüljük a stresszt is.

A krémek csak kemikáliák, károsítják a bőrt, de hatni nem hatnak, viszont megkönnyítik a pénztárcádat.

2019. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, remélem tudod hogy a víz is "kemikália"

Vannak hasznos, haszontalan/semleges és káros összetevők.

Egy jó rutin nem helyettesíti az egészséges életmódot, de tökéletesen kiegészíti azt.

Nem a legolcsóbb mulatság, jelenleg én nem állok úgy anyagilag hogy profi rutinom legyen, de ha végzek a sulival nekem is lesz.

Amit most használok az fényvédő, tonik és hidratáló, lemosók.

Ha ezek az alapok megvannak már sok jót teszel a bőröddel.

Krémmánián rengeteg termék fent van, véleményekkel és összetevőlistával.


Senkihez sem tartok fegyvert hogy már pedig kötelező ápolni a bőröd, de akkor én is elvárom, hogy ne akadékoskodjanak, hogy én márpedig ápolom. Mindenki arra költi a saját pénzét amire akarja. Ha megengedhet magának profi rutint, ami lehet akár 30-40 ezer forint, akkor ahhoz senkinek semmi köze. (Az én rutinom jelenleg 5000 ft mindennel)

Jobb lenne ha ezt a pénzt elkaszinóznánk talán? Ez egy tök tudatos dolog a tested felé, hogy próbálod óvni.

2019. nov. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#5

Látom értesz ahhoz, hogy mások szavát kiforgasd!


A szépség belülről fakad. Az vagy, amit megeszel. A testedet inkább belülről érdemes ápolni.

Erről Dávid Wolfe írt is egy jó könyvet Természetes szépség címmel.

Érdemes elolvasni mindenkinek. 🙂


Amit leírtam csak egy ötlet, amivel nem a méregdrága mesterséges kozmetikai termékek gyártóit pénzeljük.

2019. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szavaidat forgattam ki, csak nem értettem egyet és reagáltam.

Én pl sose vennék L'orealt, mert az tényleg nem ér semmit, és csak a reklámokat fizeted meg, és arra igaz amit írsz.

De képzeld bele annak az embernek a helyzetébe, aki súlyos aknékkal küzd és nem azért mert helytelenül étkezik, hanem mert hormonproblémái vannak. Vagy egyszerűen nem beteg, nincs is gyulladás a szervezetében, csupán hajlamosabb az aknéra, rosaceára meg más finomságokra amik romba döngölik az önbizalmat. Nyilván egyértelmű, hogy meg akar szabadulni a bőrproblémáktól és nem akar sírni minden egyes alkalommal, ha tükörbe néz.

Van olyan helyzet mikor a bőrgyógyász antibiotikumot, vagy fogamzásgátlót ír fel(ha lány) hogy mérsékelje a bőrhibákat. Na szerintem ezt senki se szeretné, és mindenki azt választaná, hogy egy bőrápolási rutin helyrehozza a dolgokat.


Meg ha csak azt az oldalát nézzük, hogy valaki hobbiból csinálja, vagy csak nem akar idő előtt ráncosodni, az az Ő egyéni dolga. Mert tény hogy nem csak azoknak szabad ápolniuk a bőrüket akiknek baj van vele.

A bőrrák a másik. Pl a fényvédelem megelőzi ezt. De ne menjünk bele ennyire mélyen.


Meg attól senki sem lesz természetellenes, mert ápolja a bőrét. A feltűnő szilikontól,túl sok botoxtól lesz valaki természetellenes, nem azért mert óvja a bőrét


Meg ez is egy ipar. A szépségipar is fontos. Biztos vannak olyan cégek amik a pénzlehúzásra mennek, de vannak olyanok is amik nem. Meg annyi minden felesleges dolog is még pénzelve van. Sőt káros szenvedélyek is vannak ám amikre ugyan úgy költenek az emberek.

Ez ilyen dolog. Nem minden fekete és fehér.

2019. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy attól hogy valami mesterséges, nem lesz haszontalan meg káros meg "kemikália".

Vegyészek és gyógyszerészek tök jó hatóanyagokat és termékeket hoztak létre, nem egy perc alatt. Rengeteg munka van vele, hogy olyan termék legyen ami minden szempontból tökéletes. Ezt is meg kell fizetni. És te is "kemikáliákból" épülsz fel. Apró atomokból, molekulákból ugyan úgy mint minden körülöttünk, csak minden más összetételű így konyhabyelven. A különbség az, hogy tudunk létrehozni vegyszereket is a takarításhoz, és bőrápolókat is az arcunk ápolására.

De gondolom te is szoktál fürödni, használsz szappant vagy tusfürdőt, meg sampont, fogkrémet. Ez is a szépségipar szüleménye mind, és mindet emberek alkották "kemikáliákból"

2019. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Fényvédő + hidratálás! De azt is minőségi termékekkel. Nem kell 10+ezres krémet venni, csak tudni hogy milyen összetevőket hanyagolj. Illatanyagot, alkoholt, ,illóolajakat kerüld. A 3-as amúgy jó dolgokat írt, mondjuk a retinolt én nem mondanám túlzásnak 25 alatt ha nem túl erőset használ az ember, nem csak bőröregedés ellen/megelőzésére jó hanem aknés bőrrel is csodát tesz! The Ordinary termékeket tudom ajánlani, van jó fényvédős hidratálójuk ami nincs horror árban.


A belső szépségről meg annyit hogy mélységesen elítélem az ilyen áltudományos baromságokat meg azt is aki ezeket terjeszti olyan szektás stílusban mint ahogy te csinálod itt, kedves 4-es. Én ha nem használnék semmit az arcomra 1 hét múlva egy zsírban úszó gyulladt f0s lenne tele pattanással, úgy hogy tejterméket és húst 5 éve nem vittem be a szervezetembe és szinte teljesen cukormentesen is étkezem. Nyugi, a 2 liter víz is megvan. Viszont ismerek számtalan olyan lányt aki mekin meg egyéb válogatott szar kajákon él, vizet csak akkor iszik ha nincs cukros kóla és vígan elvan mindenféle arcápoló nélkül szép bőrrel, mert az övék ennyire ellenálló, az enyém meg nem. EZ a genetika. Mondjuk az ilyen szintű elhanyagolás idővel megmutatkozik, de a lényeg az hogy ennek az "az vagy amit megeszel" dolognak körülbelül ugyanannyi alapja van mint annak hogy ha teliholdkor vágod a hajad gyorsabban megnő.

2019. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!