Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezek pattanások? Mit tehetek...

Alexa930 kérdése:

Ezek pattanások? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fura "kinövések" vannak az arcomon. Hasonló, mint a mitesszer, de nincs fekete pötty a közepén. De nem is olyan, mint a gyulladt pattanás.

Ha megnyomom, ki lehet nyomni. De újra és újra előjönnek, mindegy, mit használok rá. Főleg az államon és a nyakamon vannak. Testszínűek, nem pirosodnak be, nem mennek tovább, tehát nem lesz fekete pötty rajtuk vagy nem lesz gyulladt sem.

Segítsetek, mi lehet és mit tehetek ellene?


2019. nov. 19. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyem termékeket használsz? Nekem akkor van ilyen ha valami komedogén cuccot teszek az arcomra.
2019. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azok is miteszerek/comedók.

A comedóknak több fajtái vannak.

Pl: feketefejű, fehérfejű, nehezen vagy könnyen ürülő. A bőrtípusodtól függ hogy milyenek és mennyi comedód van.


Amit tenni tudsz, hogy figyelsz az étkezèsedre és az életmódodra.

Ha 12-21kor között mozogsz, akkor lehet a hormonok miatt is fokozott a faggyútermelésed.

Idővel apadni fog magától is.

Az étkezés mellett figyelj a bőràpolasra is.

A bőrtípusodnak megfelelő termékeket hasznàlj. Heti 1x ajànlott radírozni.

Aztàn kozmetikushoz is mehetsz. Ő tudja diagnosztizàlni a bőrtípusos.

Es tud segíteni is hogy milyen termèkekez ajànl a bőrödre.

2019. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

32 éves vagyok, de mióta az eszemet tudom vannak ilyenek.

Bb krémet használok, este micellás vizet, de ennyi.

2019. nov. 19. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha krémmánián megnézed a bb-krémedet akkor az összetevőlistánál az adott összetevőre rákattintva el tudod olvasni, hogy hányas a komedogén indexe. Én csak olyan termékeket használok arcra, testre, hajra amiben nincs olyan, aminek több mint 2 a komedogén idexe. Legutóbb egy hajpakolás miatt lett ilyen a bőröm mert elfelejtettem lecsekkolni.

Plusz szerintem egy tök egyszerű lemosót használhatnál még a micellás víz után (balea ultra senistive med- et nagyon dícsérik) valamint egy sima hidratálót.

2019. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!