Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nyomkodhat kozmetikus pattanás...

Nyomkodhat kozmetikus pattanásokat?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz állapotban van a bőröm már jó régóta küzdök pattanásokkal meg mitteszerekkel az egész arcomon és semmi nem segít rajta de tényleg semmi.Szóval gondoltam elmegyek kozmetikussal kinyomkodtatni őket, de ez se segít sokat.Az államon volt eddig sok azokat jól leápolta, de most most meg az arcom jobb oldala lett velük tele és mondtam ezt egy ismerősömnek aki azt mondta, hogy kozmetkikus nem is nyomkodhat pattanásokat szóval nem tudom szerintetek érdemes eljárnom vagy többet árt, mint használ?
2019. nov. 20. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd tipikus annak a példája hogy hülye és okoskodik. Miért ne nyomhatná ki a pattanásokat? Sőt, csak neki kellene nyomkodnia, hisz előtte kitágítja utána meg összeszűkíti a pórusokat és nem lesz tele a bőröd tág pórusokkal - lyukakkal.
2019. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikus vagyok.

Több fajtája van a pattanásoknak/aknéknak.

Van elég sok fajtàja, amit nem kezelhetünk, csak bőrgyógyász.

Szóval nem teljesen butaság az ismerősöd állítása!

Egy jó kozmetikusnak fel kell tudnia ismerni hogy mit kezelhet, és mit nem!

Szerintem a te aknéidat kezelheti a kozmetikusos.

Fontos tudnod, hogy 1-2 alkalom nem fogja helyre hozni a bőröd.

Fontos a rendszeresség.

2019. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!2. milyen pattanásokat nem lehet kezelni?Mert nekem olyan, hogy ilyen fehér a teteje és nagyon fájdalmas meg nem ez a kisebb fajta hanem jó nagyok amik rendesen tudnak vérezni meg mélyebben vannak (vagyis gongolom, mert nehezen gyógyulnak).Meg amikor hozzáérek pl. az államhoz akkor érzem a bőröm alatt, hogy ilyen csomók vannak mélyen, de azok a bőröm felszínén nem látszanak csak érzem, hogy ott vannak.
2019. nov. 20. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, sejtem melyik fajtàra gondolsz!

Gondolom làny vagy, mert lányoknàl gyakori az állon lévő mélyebben fekvő akné.

Főleg mestruáció közeledtével jönnek elő a hormonok miatt.

Nekem is voltak ilyenek tini korombam. Én a háziorvostól kaptam 1 havi antibiotikumos kúrát. Direkt ilyen bőrproblémák ellen volt. Nevére sajnos nem emlékszem már. Sokat segített a bőrömön.

Érdemes lenne megmutatnod egy jó bőrgyógyásznsk is.

Kozmetikusként mondom, hogy sajnos sok kozmetikus nem ismeri fel a bőrproblemát amivel dolga van, és meg van győződve arrol hogy hatás köre.

2019. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a kozmetikus, mert ha rendszeresen jársz hozzá, (havi egyszer) akkor szépen kitisztítja az arcod, és a későbbiekben kevesebb lesz rajtad a pattanás. De mellette azért fontos hogy otthon is kezeld, (tonik, hidratáló krém, stb) hogy szebb legyen. Illetve ha nagyon nem javul, célszerű felkeresni egy bőrgyógyászt, aki esetleg gyógyszeres kezeléssel is elkezdi segíteni a javulást.

1-2 kezeléstől ne várj csodát, ez nagyon hosszú folyamat, de mindenképp megéri.


Nekem pl aknés, gyulladt volt az arcbőröm. Fogamzásgátló szedése, havi 1x kozmetikusnál mélytisztítás 1 év alatt látványosan szebbé tette az arcom. Konkrétan már csak menstruációkor van rajtam nagyobb pattanás, (de akkor sem gyulladt) azon kívül már csak mitesszerek. Kozmetikusnál van mélyhámlasztás, és más kezelések is, amik pluszba segítenek.


A barátnőd meg hülyeséget beszél, mert ha a pattanások sokáig nincsenek kinyomva, később hegek lesznek a helyükön, amit baromi nehéz eltüntetni. Szóval igenis fontos kozmetikushoz járni.

2019. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es hát pont ezaz amikor meg nem nyomtam ki 5ször annyi ideig ott maradt a gyulladás meg még fájt is.Amúgy én is voltam már bőrgyógyásznál is nekem antibiotikumot írt első körben és azt mondta ha nem segít ad fogamzásgátlót.Hát nyilván nem segített de fogamzásgátlót meg nem akarok szedni, mert a mamámnak trombózisa volt szóval a genetikánkban benne van a hajlam rá sajnos :(.Szóval nem tudom pedíg már 20 vagyok szóval nem is az, hogy serdülök azt hittem mostanra már eltűnnek a francaba de nem :/
2019. nov. 21. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!