Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy mentsem meg a hajam?

Hogy mentsem meg a hajam?

Figyelt kérdés
Nagyjából hat éve festem sötét vörösre, nagyon szeretem ezt a színt és jobban is áll, mint bármelyik másik. Az eredeti hajszínem világosbarna szerű dolog. Sosem volt gondom a festés miatt sem a hajammal, mindig szép dús, egészséges volt és gyorsan nőtt, viszont az elmúlt egy évben teljesen tönkrement. Hullik, száraz, szanaszét van törve mindenhol, nem csak a végén. Tapintani is nagyon rossz. Mindenki azt mondja növesszem le a festést és hanyagoljam egy darabig, de a világosbarnán a sötétvörös lenövés közben nagyon csúnya lenne. Levágatni pár centisre nem szeretném. Ráfesteni világosbarnát meg nem hiszem, hogy tudnék, nem hiszem, hogy megfogná a festék. Ilyenkor mit lehet/kell tenni? Hova forduljak, mit csináljak vele, mit kenjek rá, mit szedjek? Segítsetek:(

2019. dec. 2. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el fodrászhoz, ő tudni fogja, hogy mit kell tenni. De lehet, hogy nem lesz olcsó.
2019. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Régebben én is vörösre festettem,aztán beláttam,hogy nem kenegethetem a hajam egész hosszát havonta (mert persze nagyon kopott,és csúnya lett volna ha csak a lenövést festem),mert tönkre fog menni.

Szóval váltottam hennára...

Sajnálom,hogy előbb nem találtam rá,nem is kellett volna vegyi festésbe kezdenem..

Azt szokták javasolni,hogy vegyi festés után érdemes 1-2 hónapot várni a hennával (mivel nem tudhatjuk,hogy hogy fog reagálni),de őszintén szólva én nem bírtam a lenövést,nem lett semmi baj. Szerintem csinálj egy próbatincset előtte.

Én müllerben szoktam beszerezni a Khadi vagy Sante márkát, van vagy 3-4 fajta vörös árnyalat,szerintem biztosan megtalálod az igazit.

2019. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha eddig semmi baja nem volt a hajadnak, és eddig is festetted, akkor nem is biztos, hogy attól van. Persze, ha azóta is ugyanazzal, ugyanúgy fested.

Szerintem is érdemes fodrászt megkérdezni, és hajgyógyászt (bőrgyógyászok egy része foglalkozik ezzel) is.

2019. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig levágatni a legjobb ilyenkor, próbálj megbarátkozni a gondolattal.
2019. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!