Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik a legjobb hajszesz,...

Melyik a legjobb hajszesz, hajhullás megállítására, a haj növekedésének serkentésére?

Figyelt kérdés

41 éves férfi vagyok és még van bőven hajam, de azért szépen ritkul. A nagypapámnak és apukámnak sem nagyon volt már haja ennyi idősen, így én már 15 éve foglalkozom a kérdéssel, naponta 1-2 percet masszírozom és "kúraszerűen" használok hajszeszt is. Most fogy el az Alpecin hajszesz, amit közel egy évig alkalmaztam a samponnal, de úgy látom, hogy még a stagnálást sem érte el.


Egy kicsit úgy érzem, hogy igazából a masszírozás a lényeg, s nem a hajszesz - de azért próbálkoznék még.


Van esetleg tapasztalata valakinek sikeresebb hajszeszkúráról? Melyiket ajánlanátok?



#hajszesz #hajhullás #hajnövekedés #fejbőr masszírozás
2019. dec. 3. 10:25
 1/10 anonim válasza:

"Regaine Minoxidil 5% for men"


Emellé maradjon alpecin koffeines sampon + hajszesz. Fél éve használom, nyáron konkrétan a fejbőrt lehetett látni annyira ritka volt felül a hajam, most egyáltalán nem látszik már.


A gyógyszert folyamatosan szedni kell, ha abbahagyod akkor kihullik a hajad újra. A használat első 4-6 hetében a hajhullás fokozódik majd utána nagyon hirtelen megáll és elkezdenek kinőni az új erós hajszálak. fél év alatt visszajön a hajad.



20 F

2019. dec. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, részletesen utánaolvastam.


A "gyógyszer" alatt gondolom, nem a minoxidilt érted - hanem belsőleg pl a finasteridet?


Szomorú, hogy ennyi idősen már minoxidilt kell használnod.

2020. jan. 19. 13:00
 3/10 anonim válasza:
Nem. Ahogy írtam. Regaine for men5%. EZT szedem mint gyógyszer
2020. jan. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt így nem értem, mert csak habot, vagy szeszt találok - belsőleg alkalmazható gyógyszert nem.


Linkelnéd azt, amit Te szedsz? Köszönöm!

2020. jan. 20. 23:08
 5/10 anonim válasza:
2020. jan. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez külsőleg alkalmazandó, a fejbőrre! Semmiképpen sem szabad lenyelni! A link nevében is benne van...


Eszerint, belsőleg is kifejti dht csökkentő hatását., de mégsem hinném, hogy egészséges lenyelni.


Mennyit szedtél naponta?

2020. jan. 24. 11:16
 7/10 anonim válasza:
Ra van írva a gyógyszerre hogy mennyit kell használni. Napi 2ml = 2x6 pumpa
2020. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, de nem meginni kell, hanem a fejbőrre felvinni.
2020. jan. 27. 12:38
 9/10 anonim válasza:

Mellékhatások - minpxidil -

A minoxidilt általában jól tolerálják, de a leggyakoribb mellékhatások között szerepel a szem égése vagy irritációja, viszketés, bőrpír vagy irritáció a kezelt területen, valamint a test más részein a nem kívánt hajnövekedés. A hajhullás / alopecia súlyosbodásáról számoltak be. [8] [9] Súlyos allergiás reakciók lehetnek kiütés, csalánkiütés, viszketés, légzési nehézség, mellkasi szorítás, száj, arc, ajkak vagy nyelv duzzanat, mellkasi fájdalom, szédülés, ájulás, tachikardia , fejfájás, hirtelen és megmagyarázhatatlan súlygyarapodás vagy a kezek és a lábak duzzanata. [10] Az ideiglenes hajhullás a minoxidil-kezelés gyakori mellékhatása. [11] A gyártók megjegyzik, hogy a minoxidil által kiváltott hajhullás gyakori mellékhatás, és a folyamatot "hajhullásnak" írják le.


Egyes helyi készítményekben található alkohol és propilénglikol kiszáríthatja a fejbőrt, korpásodáshoz és kontaktdermatitiszhez vezethet . [12]


Mellékhatások orális minoxidilt lehetnek az arc és a végtagok, gyors és szabálytalan szívverés, szédülés, szívsérülésekben, és fokális nekrózis a papilláris izom és szubendokardiális területek a bal kamra. [9] A minoxidilre vagy a nem aktív hatóanyag-propilénglikolra mutatott allergiás reakciók eseteiről számoltak be, amelyeket néhány helyi minoxidilkészítmény tartalmaz. A pszeudoakromegália rendkívül ritka mellékhatás, amelyet nagy dózisú orális minoxidil adagolásakor jelentettek. [13]


A minoxidil hirsutizmust okozhat , bár rendkívül ritka és visszafordítható a gyógyszer abbahagyásakor. [14]


A minoxidil feltételezhetően nagyon mérgező a macskákra, mivel olyan esetekről számoltak be, hogy a macskák röviddel meghalnak, miután az anyag minimális mennyiségével érintkeztek. [15] [16]

2020. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves utolsó. Minden gyógyszernek van mellékhatása, elég csak végigolvasni egy aspirin vagy neocitran használati útmutatót.


Szem égése/irritációja? Max ha belemegy, de nem oda fújod.


Más testrészeken nem kívánt hajnövekedés: Nekem mintha egy hangyatöknyivel több szőr lenne az alkaromon.


A hajhullás súlyosbodása már sokkal inkább más problémákhoz köthető. A gyógyszer csak akkor ér valamit ha amúgy minden rendben. Értsd, ha pajzsmirigy vagy bölcsességfog miatt hullik a hajad a gyógyszer kevésbé hatékony, mintha csak simán genetika lenne.


"Súlyos allergiás reakciók". Nyilván, aki allergiás a monoxidilra az nem szedi. De ez nem csak ennél van így.


"Az ideiglenes hajhullás a minoxidil-kezelés gyakori mellékhatása." Igen! Mert a minoxidil meggyorsítja a hajhagyma életciklusának tempóját, azaz ami hajhagyma eddig ébren volt az most "pihenőbe megy", ami eddig pihent az előbújik. A szedés 2-6. hetében fokozódik a hajhullás de utána már rendesen nő a haj. Amúgy meg egy ember napi szinten 100 hajszálat elveszít, szőkék annál jóval többet.


Mivel a gyógyszernek van alkoholtartalma ezért a befújástól számítva 10-20 percen keresztül viszkethet.



Amit leírtál ugyanezek csak más tünetekkel és hatóanyagokkal de megtalálhatóak bármely más gyógyszer kezelési útmutatójában is. De döntse el a kérdező. Kezdje el használni 6 hónapig és meglátja, hogy neki megéri-e. Nekem igen.

2020. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!