Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik tartoznak a napi bőrápolás...

Mik tartoznak a napi bőrápolási rutinhoz?

Figyelt kérdés
Nekem csak annyi, hogy lemosom a sminkem és használok egy hidratálót, de úgy érzem ez kevés, mások sokkal több terméket használnak. Viszont hidratálóból nagyon macerás volt választanom, mert kb mindegyiktől még zsírosabb lett a bőröm, aztán találtam szerencsére egy könnyed, gél állagút. Valamit még kéne használnom? Nem akarom, hogy magamra kenjek mindenfélét amifől aztán sokkal zsírosabb lenne.
2019. dec. 8. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
2 fazisu arctisztitas (olajos a sminkre, utana pedig egy gyengedebb), tonik (tisztitas utan vissza kell allitani a bor ph erteket), szerum (nekem ez most retinoid, mert az en boromnek epp az kell), majd pedig hidratalo es hyaluronsavas szem'ranc'krem. Reggel ugyanez, csak a vegen kiegeszul fenyvedelemmel, illetve retinoid helyett valami lagyabb, plusz hidratalo szerumot hasznalok.
2019. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az enyém így néz ki:

Reggel, délután megmosom az arcom hideg vízzel, este fürdéskor meleggel.


Ha sminkelek, ami ritkán fordul elő:

Az arcomat és a szememet szappanos vízzel mosom meg, ha még maradt festék a szememnél, akkor Nivea krémmel szedem le a maradékot.


A bőröm egyáltalán nem száraz, nem zsíros, nem pattanásos.


A legfontosabb, hogy belülről ápold a tested. Semmit nem érsz a kencékkel, ha nem viszed be a megfelelő mennyiségű vitamint, ásványi anyagokat és folyadékot, amire a szervezetednek szüksége van.

2019. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Reggel:

-arctisztítas gyógyszertári arctisztító tejjel.

-helia d arckrém

-fényvédő

-szemránckrém


Este:

-Nedves törlőkendővel eltavolítom a smink nagyrészét.

-Garnier olajos micellas vízzel át törlöm az arcom.

-Arctisztító tej

-Aloe Vera sprayvel befújom az arcom.

2019. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem száraz bőröm van.


Reggel:

- Meleg vízzel átmosom egy kicsit

- Aloe Vera gél a gyulladások, pattanás szerű képződmények, bőr alatti kiütések ellen (főleg akkor jön nagyon jól, ha peteérésem van vagy megjön)

- Jojoba olaj

- Nappali hidratáló krém

- Egy kevés 50+-os fényvédő, - Tudom, nem vagyok normális, hogy még télen is használom 😅, de a tapasztalatom szerint és hosszú távon is sokkal jobban megőrzi a bőr a rugalmasságát, jobban védi a környezeti bántalmak, káros UV sugárzás ellen, és mivel száraz bőröm van, erre különösen kell figyelnem.


Este:

- Meleg víz

- Kétfázisú micellás+olajos lemosó vagy egyszerű kókuszolaj

- Aloe vera

- Jojoba olaj

- Éjszakai nyugtató krém

2019. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És szép a bőrötök? Mert azért nem használnék ennyi terméket, hogy ugyanolyan legyen. Nincsenek nagyon bőrhibáim, csak zsíros, nagyon néha 1-2 pattanás.
2019. dec. 8. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A legalapabb a sminklemosás, tisztítás (ez 2 külön lépés), és egy hidratáló. Esetleg egy radír. Ezek közé meg betehetsz bármilyen szérumot, amire épp szüksége van a bőrödnek.
2019. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok. Amint láthatod, a “sok” termék ellenére a legtöbb mind valami 100%-ban természetes, egyszerű, natúr, 1 összetevőt tartalmazó növényi termék. A krémeim is természetes összetevőkből vannak.

Inkább kiegészítem a napi hidratálási rutinomat néhány VALÓBAN hatékony növényi készítménnyel, mint hogy magamra kenjek valami agyonreklámozott, agyonszilikonozott, egyáltalán nem hatékony drogériás marketing borzalmat.


Nekem évekig olyan száraz volt a bőröm (főleg a homlokomon), hogy pikkelyekben hámlott le, és rengeteg mitesszerem, bőr alatti kiütésem is volt annak ellenére, hogy egészségesen étkeztem, és napi 4 liter víznél meg sem álltam. Kozmetikus írt fel krémet, de semmit nem használt.

Amióta ilyen az arcápolási rutinom, tökéletesnek helyre állt a bőröm egyensúlya. Így nem száraz, nem hámlik, egészséges fénye van, jóval homogénebb és sokkal szebb.

A jojoba olaj nagyon jól hidratál, szabályozza a faggyúmirigyek működését is minden bőrtípusnál, az aloe vera pedig az esetleges gyulladásokra kiváló.

2019. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem kell használni semmit, mindenkinek annyi, amennyi jól esik neki.

(amúgy nem igaz, mert fényvédőt kivétel nélkül mindenkinek kéne használnia, ha mást nem is)

2019. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!