Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek milyen a bőrápolási...

Nektek milyen a bőrápolási kombótok? Mennyi, milyen krémeket, szérumokat stb használtok?

Figyelt kérdés

Nekem kombinált, vastag bőröm van, amit "karban tartok" valamennyire egy olcsó, víz alapú nappali arckrémmel, melyet reggel kenek fel az arcomra, viszont csak egy ujjhegynyit szoktam használni, de nem szívódik fel rendesen, ami csak télen tud előnyös lenni. Előtte arctisztítóval megmosom az arcomat, ami után előbújnak a pórusoknak csúfolt kráterek is az éjszaka alatt termelődött írdatlan mennyiségű arcbőr alól. Ennyi amit eddig tettem...nameg a kis Nivea Creme oda ahol száraz időnként a bőröm. (Legalább utóbbi tényleg működik.)

Csupán 21 vagyok, így lehet, eltúlzom kicsit, de másrészt meg szerintem az se jó, ha 50 évesen ébred rá az ember, hogy ránctalanító krémet kellene használnia(amik többségére szépen odavan írva, hogy ránc <megelőző> krém vagy hasonló).

A diák élet meg az a többi magánéleti dolog miatt való idegeskedés, kialvatlanság lassan hatni tűnik a szemkörnyékemre, méghozzá milia(fehér pöttyök) vagy mi is elő-elő jön a szemem környékén, szerintem az arckrém miatt, mert néha nem bírom ki, hogy ne védjem meg a területet valamivel, mert az viszont hártya vékony. (A szép szürkés árnyalatú, gyűrődő bőr szépen kiegészíti a vörös, fájó szemeket, amiket körbetáncol sok-sok fehér pötty és kráter egy sápadt, zombi arcon. Csodálatos! :D)

Testápolót, (másik)nappali+éjszakai arckrémet, valami szemet védő krémet meg esetleg valami bőr szérumot gondoltam beiktatni a napi rutinomba. Mit gondoltok, sok vagy esetleg kevés? Melyek azok a termékek, amelyektől nem tudtok megszakadni, mert tényleg hatni tűnnek?



Ui: A hajamat régebben kezeltem ricinus- és/vagy kókuszolajjal. Viszont tartok attól, hogy túl sok lenne a bőrömnek(főleg a ricinusolaj). Tapasztalatok?



2017. okt. 1. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem annyira tudok neked segíteni, mert én is olyan problémával küzdök, hogy béna vagyok a szépségápolásban, de van már néhány tapasztalatom.

Smink-és arclemosásra használok micellás vizet, de egy nagyon rossz fajtát, már tűkön ülök, hogy elfogyjon és vegyek egy másikat. Ezt le is mosom vízzel, utána zuhanyzás közben 3 naponta radírozok. És igazából ennyi. Ha nagyon száraz a bőröm, kenek rá pici testápolót, vagy ha pattanásaim vannak, szalicilsavas krémet.

Pár napja bekértem magam a Veganbjuti csoportba fészen, mert nagyon szeretek természetes anyagokkal érintkezni, ott nagyon jó termékeket írtak. Volt egy lány, aki vagy 6 féle cuccot használ az arcára, szóval olyanokat, hogy lemosó, valami krém, tonik, micellás víz meg rózsavíz, és nincs semmi baja a bőrének már fél éve, szóval nem hiszem, hogy eltúloznád. Csak arra kell figyelni, hogy amiket használsz azok ne üssék egymást (pl én nem tudom egyszerre használni a szalicilos krémet meg a testápolót. Amúgy pont ez a két dolog, amitől nem tudok megszakadni, mert hatásos, pedog a szalicilos krém is tele van rendesen mindenféle undormánnyal).

A hajra nagyon jók az olajok, de azt olvastam, a ricinuson kívül semmi mást nem szabad rátenni. A ricinust szokták "száraz olajnak" is becézni, tehát -állítólag- nem fog megülni a bőrödben, meg zsírosítani stb.

2017. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint a hajra bármilyet jó, de a bőrre ricinuson kívül aemmilyen nem ajánlott (amúgy én már használtam sminklemosónak kókuszolajat, az jó volt, csak utána ugye a maradványait is el kellett tűntetni, ami már inkább zavart)
2017. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a Nivea az a kis tégelyes krém, az "univerzális", azt nem kenném arcra, mert mitesszerképző.


Nem használsz sokat. Nekem 10 lépéses rutinom van, mióta elkezdtem, sokkal jobb a bőröm.


Néztem videókat, cikkeket - külföldieket - a koreai szépségápolásról, és azt követem. Egy estém úgy néz ki, hogy sminklemosás, arclemosás, exfoliálás, tonizálás, booster, esszencia, szérum, szövetmaszk, szemkrém, hidratáló.

2017. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rettenetes borom van.. a fejemen ragyas es zsiros de eddigi ez a leghasznosabb kombo, ami bevalt: fertotlenito szappannal (pl BradoLine) mosok arcot napi 2x kb es este meg Sudocrem-el kenem be. Gyorsabban gyogyulnak le a pattanasok sokkal es hajlando egyre kevesbe zsirosodni a borom. Sminket nem hasznalok tobb okbol sem, heti egyszer viszont alkalmazok egy arcpakolast, ez valami avokados es feher agyagos arcmaszk formaban van jelen most. Mivel ez nekem onmagaban veresre szaritja a borom, kisse olajosabb testradirral/borradirral nekimegyek utana, ez kiszedi a kis csuf mitesszereket nagyjabol (amit ez nem azt majd en a kis kezemmel) es nem engedi szetszaradni a boromet. Testapolobol most talaltam egy baromi jot: a Balea med termekei, nem szaritanak ki fel nap utan, viszont nincs illatositva. Hasznalok meg neha furdes utani testapolot is amit vizben le kell mosni, ez is a Baleabol a narancsszinu.

Hajcuccnak en mindig mas sampont hasznalok, nincs legjobb. Hasznalok ezen kivul arganolajos termekeket (balzsamom is olyan vagy koffeines) pl hovedokben vagy nem kimosos hajapolo formaban.

Hat igen, nem vagyok tipikus fogyasztó nem tamogatom a nagy brandeket de sokka jobb is nekem igy :D

2017. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es: előbb radír, utána arcmaszk. Maszk után radírozni olyan, mint testápolózás után lezuhanyozni.


Szerintem túlszárítod a bőrödet, a Sudocream-ről nem tudok sokat, de van a cold cream, amit a babák popsijára használnak - na, azt a tudatlan felnőttek arcápolónak veszik, pedig sminklemosásra alkalmas az összetétele miatt.

2017. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az durva! :) 28 vagyok, egy ève kezdtem komolyabban foglalkozni a karikàs szemeimmel ès az arcàpolàssal miutàn kiderült, hogy az ösezes lètező alapozóra, mèg az antiallergènre is allergiàs vagyok. Most màr tudom, hogy azèrt, mert az aniiallergèn felirat csak egy jó màrkafogàs. Ugyanúgy, mint a szemrànckrèm, ami nem csinàl semmit a ràncokkal csak amìg bekened vele a szemed körül (jobb esetben) feltölti őket, ès üdèbbnek hat a tekinteted. Persze, ha lemosod, akkor megint minden ugyanolyan. Na, de bőràpolàs:

Hàt nàlam ez komplex. Először is szedek vitaminokat. Sok vizet iszom. Ès mivel amúgy is ètelallergiàs vagyok, rendesen diètàzom. :'D

De egyèbkènt sokmindent kipróbàltam, ès arclemosónak nekem a manna natúrszappanjai jöttek be. Arcradìrozàst hetente 2x szoktam (ès szódabikarbónàs masszìrozàssal, ami megint csak az egyetlen, ami hasznàl) de ez attól is függ, milyen àllapotban van a bőröm, ami egyèbkènt kombinàlt. A garnier micellàs vìze sosem bàntotta a bőröm, szóval az az arctonik. Nekem a bőrgyógyàsz azt tanìtotta, hogy az arcra lehetőleg olyan hidratàló krèmet vàlasszak, ami parabèn ès parfüm mentes, mert ezt a szemkörnyèkre is kenhetem. Ami mèg szokott hasznàlatban lenni nàlam/van otthon: vermix szàrìtó keverèk. Ez egy tartósìtószer mentes oldat, gyulladàsos, allergiàra hajlamos, pattanàsos bőrre (eddig ez hasznàlt a legjobban). Kicsit hàmlaszt is. Pattanàsokra gèl àllagú krèmet szoktam hasznàlni, ha kell. Külön szemkörnyèkre nincs krèmem. Oda e-vitamin olajat hasznàlok. Ricinus olajat a hajamra a szemöldökömre ès a szempillàmra szoktam. Lehet, hogy kihagytam valamit, de kb. ennyi.

2017. nov. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!