Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen szőrtelenítési módszert...

Milyen szőrtelenítési módszert használjak?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és hosszú évek óta (amióta szőrösödni kezdtem) szenvedek a bikinivonal szőrtelenítéssel... Igazából sajnos mindenhol sokkal szőrösebb vagyok, mint a többi lány, a kezemet is epilálom, a lábamat mindennap borotválnom kell, hiába vadi új borotvapengét teszek bele havonta, másnap már borostás.

De a lényegre térve... konkrétan depresszióba estem a bikinivonalam miatt. Strandra járás esélytelen számomra, még itthon sem merek bugyiban vagy meztelenül tükörbe nézni, mert elkap az undor magamtól. Akárhányszor más lányokat nézek (nem képeken), azt látom, hogy teljesen sima a bikinivonaluk, és nem értem hogy csinálják...

Én régen borotváltam, de meguntam, hogy másnap már tele voltam fekete pöttyökkel, így 3 éve epilálásra váltottam. Ez elsőre látszólag tökéletes eredményt nyújtott, de aztán elkezdődött a katasztrófa. Tele voltam piros pöttyökkel, folyamatos szőrbenövésekkel, fekete pöttyökkel, mára tele vagyok hegekkel, pedig igyekszem nem kipiszkálni, kivakarni a benövéseket. Neogranormonnal szoktam kenni minden epilálás után (általában 4-5 naponta epilálom), előtte pedig zuhanyzáskor használok ott bőrradírt. 3 éve nem oldódott meg, iszonyatosan szégyellek levetkőzni, borzasztóan néz ki, másoknak közben teljesen tökéletes... Borotválás, epilálás nem működött, gyantázást nem is merem próbálni, mert azt próbáltam már az arcomon (pajeszom körül, mert nyilván ott is totál szőrös vagyok, mert miért ne), és ott teljesen pattanásos lett utána, pedig előtte tettem rá kamillás púdert is, ahogy azt írták. Teljesen el vagyok keseredve. A végleges szőrtelenítésről is azt hallom csak, hogy nem működik, ugyanúgy visszanő, plusz drága is, anya sose vinne el...



2019. dec. 29. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a helyzet velem is. Cserébe nagyon sötét a szőröm és hófehér bőröm van. Sosem tökéletes a lábam, mindig szúr egy kicsit, akármit próbáltam. De rájöttem, hogy nincs semmi ebben. Nem vagyunk egyformák. A hülye média miatt, azt hiszik a csajok, hogy már nem is szépek, nem is szexik ha nem úgy néznek ki mint a címlaplányok vagy mint az instacsajok, vagy influencerek. Szerintem így is szép lehetsz. Figyelj nálam nem lehetsz szőrösebb, oviban tiszta szőr vokt a kezem. :D Azóta kordában tartom úgy ahogy. Van egy nagyon helyes, aranyos, kedves párom. Így szeret, minden "hibámmal". Szerintem túl kritikus vagy magaddal.


De, hogy válaszoljak a kérdésre: nekem pl bejött lábra, meg arcra a szemöldök csipeszes eltávolítás. Rohadt hosszú idő, de csak a nagyon vastag szálakat szedd ezzel pl a lábadon. Nekem van olyan rész ahol full kikopott tőle a szőr. Aztán borotváld le a maradékot.


Esetleg menj el gyantáztatni. Az is bejöhet bár elsőre nem kellemes. Próbáld ki.

2019. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :c <3
2019. dec. 29. 22:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én gyantazom. Eleinte rossz, de hozzá lehet szokni. A benoveseket tűvel szoktam kipiszkalni és ordinary szalicilsavas hamlasztoval kenegetem a lábam meg ahol nagyon durván benő a szőr.
2019. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én borotválom,minden mástól csúnyább a bőröm,vagy benő.Nekem is tüsis,szúrós,de én elfogadtam,nem agyalok emiatt.L.
2019. dec. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Neugranormon a lehető legrosszabb. Remdszeresen radírozni kell a területet, szőrtelenítés után pedig pl bórvízzel kend be, az fertőtlenít.
2019. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

IPL szőrtelenítőn nem gondolkoztál? Én most arra gyűjtök. Szintén elég sok és fekete szőröm van, és már mindent kipróbáltam. Tudom, hogy ez sem végleges, mert olyan nincs sajnos, viszont ha rendszeres villantasz, akkor kb fél év után elvileg már elég lesz csak 6-8 hetente kezelni. Most ha ez némileg túloz is, én már azzal is tök boldog lennék, ha 3-4 hetente kellene szőrtelenítenem.


Nekem már minden reményem csak ebben van. Igen, drága, de elkezdtem spórolni rá, és nagyon bízom benne, hogy beválik majd.

2019. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, hagyd béken legalább 1,5-2 hónapig. A bőröd gyógyuljon be teljesen.


Utána két módszer lehetséges:


Gyantázás, de csak valami kulturált kozmetikusnál. Évike az utcavégén nem biztos, hogy tudni fogja, hogyan bánjon az érzékeny bőrrel.


A másik az IPL kezelés. Nem olcsó, cserébe viszont 2-3 évre elfelejtheted a szőrt.

2019. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon át tudom érzeni a problémádat, én a lábamon küszködtem sokáig hasonló gonddal, még a legnagyobb kánikulában is szégyelltem szoknyát vagy rövidnadrágot felvenni.

Szerintem is egy megbízható, képzett kozmetikussal kellene konzultálnod.

Lehet, hogy egy bőrgyógyászt is felkereshetnél, hátha ajánl valami jó krémet irritáció ellen. Nálam a Bepanthen vált be, ill. az X-Epil SOS folyadék.

Az IPL jó megoldás lehet, de a lézer állítólag még jobb, csak sajnos iszonyú drága... :( Én ez utóbbit szeretném kipróbálni, ha egyszer sok pénzem lesz.

És ami a legfontosabb: nem szabad, hogy komplexusaid legyenek emiatt!! Nem lehet, hogy más egyáltalán nem látja olyan csúnyának a bőrödet? Azonkívül hidd el, másoknak sem olyan tökéletes a testük, legfeljebb ügyesen elrejtik a hibáikat! :)

2019. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!