Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 12 évesen gáz ha valakinek...

Heloszia28 kérdése:

12 évesen gáz ha valakinek szőrös a lába?

Figyelt kérdés
barátnőm 12 éves lány és szőke szőre van amúgy, ami nem látszik, de térdtől lefelé meg már sötétebb és láthatóbb. Néha be is szólnak neki a g**i osztálytársai, mert persze tesin pont az a rész látszik ki. Szerintetek 12 évesen kezdjen el szőrteleníteni? nem korai? mivel szőrtelenítsen? Én nem vagyok ilyenekben otthon, sose voltam szőrös.

2020. jan. 10. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyugodtan elkezdheti. Próbáljon meg először anyukájával megbeszélni a dolgot. Ő is tud neki tanácsot adni.

A szőrtelenítőkrémeknél egyébként is allergiatesztet kell végezni, hogy bírja-e a bőre. Az epilátor tövestől tépi ki a szőrt, fájdalmas, de hosszabb ideig tart. A szőrtelenítő krém max 1-2 napig.

2020. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is kb ennyi idősen kezdtem el, akkkr veet szortelenito krémmel
2020. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már 10 évesen rákényszerültem a szőrtelenítésre. Ráadásul az enyém már akkor is fekete volt, így nagyon látványos volt. Borotvával kezdtem.
2020. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a “gáz” fogalmára:

Szerintem sokkal gázabb azért bántani vagy hibáztatni egy kislányt, mert most szembesül ezekkel a dolgokkal, a nőiesedéssel, amiről eddig semmilyen fogalma nem volt, és még kezdetleges az eszközparkja a szőrtelenítéshez.

Ezért nem értettem soha azokat a szülőket, akik önkényesen eldöntik, hogy “nem borotválhatod a lábadat 14 éves korodig, a szemöldöködet nem szedheted ki, amíg 16 nem leszel, a kozmetikus meg nettó pénzkidobás”. Mindenki más ütemben fejlődik. Aki jóval előbb ért, mint a kortársai, - pl. hozzám hasonlóan, az meg sajnos nem tehet erről. Borzasztó lehet az a helyzet, hogy a szülők minden ilyen “beavatkozástól” tiltanak, közben pedig nem múlik el úgy egy nap se, hogy az osztálytársaid jetinek vagy csubakkának csúfolnának.

Még az én atom konzervatív anyám is képes volt ezt felfogni. 10 évesen ő vitt el kozmetikushoz kiszedetni a szemöldököm, mert középen már szinte összenőtt.

2020. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkinek szőrös az egész teste.

Van akinek làtszik, van akinek nem.

Nem szabad ilyen korban elkezdeni a szőrtelenítést.

Abban a korban vagy, amikor a szőrzet erősödik hormonok hatàsára. De ez nem végleges! Egy része magàtól ki fog hullani!

De ha ennyira zavar, akkor szedd le.

2020. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarja leszedheti. Nekem nyárra már 10 évesen kellett, olyan szőrös volt l.
2020. jan. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem gáz, pláne egy 12 évesnek. Mármint nem ez kéne, hogy létfontosságú legyen. Szerintem az szőrtelenítse a lábát, akit zavar. De szerintem 12 évesen nem ilyenen kéne agyalni. Mármint, amikor én voltam 12, engem sosem érdekelt, hogy szőrös-e a lábam, vagy hogy másoknak az osztályban szőrös-e. Ha zavart, borotváltam. De most se érdekel az ilyen. :D Sosem értettem, akik ilyenen beszólnak. Mindenesetre, szerintem az epilátor a legjobb, viszont az az elején fájdalmas, de annak cserébe szép a végeredmény. Meg aztán maga az epilátor ára többezer forint, de megéri. Akkor ott a borotva, viszont azt viszonylag gyakrabban kell használni. Akkor ott van szőrteleníti krém, gyanta esetleg. Ha jó a fájdalomküszöbe, akkor epilátor.
2020. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ekkortájt kezdtem el, szintén beszólogató osztálytársak miatt
2020. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!