Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » ! Voltatok már bőrgyógyásznál...

! Voltatok már bőrgyógyásznál pattanások miatt? Mit ajánlott?

Figyelt kérdés
Nekem ez a pattanásos dolog körülbelül nyolcadikos koromban kezdődött, akkor a szüleim el is vittek bőrgyógyászhoz és Zyneritet ajánlott az arcomra, ami egy ideig hatott aztán nem volt hatásos. Az évek alatt rengeteg pénzt hagytam ott kozmetikusoknál kisebb-nagyobb sikerrel, volt hogy a kozmetikusok ki tisztították, akkor a sebek be gyógyultak, de aztán kis idő után mindenképpen fel teltek. Nem tartom magam durván pattanásosnak, viszont menstruáció körül/alatt szörnyű. Reméltem, hogy a korral elmúlik, mind az ismerőseim nagy részének, de sajnos nem. 21 éves vagyok és igazán szeretnék már szép és hibátlan, pattanás mentes bőrt. (Idegesítő, hogy akik fele annyit nem foglalkoznak az arcukkal, mint én hibátlan bőrük van)

2020. jan. 30. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hormonokat nem árt megnézetni.
2020. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jövő héten készülök bőrgyógyászhoz és nem szeretnék hormon tartalmú gyógyszereket szedni.
2020. jan. 30. 21:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy üveg Whiskyt és a kozmetikusa telefonmszámát!
2020. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

nagy eséllyel táplálkozással van gond. Én férfiú vagyok de én is egy vagyont költöttem minden szemétre..


Nálam a megoldást a táplálkozásom megváltoztatása okozta:


Azaz nem fogyasztok tejtermékeket..vagyis igen de azok laktózmentesek. Ami = azzal, hogy több laktáz enzimet tartalmaz, így feltudja dolgozni a szervezetem normálisan. Illetve a glutén és vagy búza liszt elhagyása.


kozmetikushoz csak mikrodermabrázió miatt érdemes menni, a többi pénzkidobás.

2020. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ja és amelyik gyógyszert irat fel erre az egy kontár. azokat az orvosokat el kell felejteni.
2020. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! A táplálkozásomra mindig is figyeltem, de hogyha mindig ugyanazokat az ételeket eszem, akkor miért van az, hogy egy adott periódusban mindig több van? Tisztának az arcom soha nem volt annyira tiszta, hogy egy pattanás se legyen rajta az elmúlt x évben.
2020. jan. 30. 21:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
2: nem is azt írtam, hogy hormonokat szedj. De lehet oka olyan nőgyógyászati probléma, ami magasabb ösztrogén szinttel jár. Nem a pattanásokat kell kezelni, hanem az okát megtalálni. Nekem ilyen gondon volt/van. Ezen a bőrgyógyász nem tud segíteni. Antibiotikumot írt fel. Jó volt, amíg szedtem, utána ugyanúgy kijöttek.
2020. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem a válaszod miatt írtam, hogy nem akarok olyan tablettákat szedni. Egyébként hasonló véleményen vagyok veled, hogy a probléma okát szeretném megtudni és azt kezelni, nem csak a pattanásosokat eltüntetni. :)

2020. jan. 30. 21:40
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

"

Köszi a gyors válaszokat! A táplálkozásomra mindig is figyeltem, de hogyha mindig ugyanazokat az ételeket eszem, akkor miért van az, hogy egy adott periódusban mindig több van? Tisztának az arcom soha nem volt annyira tiszta, hogy egy pattanás se legyen rajta az elmúlt x évben."


ezért irtam, hogy nálad is közbe szól az étkezés. Valamilyen étel azon belül pedig valószinűleg valamilyen fehérje tipus váltja ki a pattanásokat.


Nekem a tej és glutén teljesen megszünteti. ha megennék egy darabka kenyeret, vagy egy korty tejet meginnék két nap múlva már jön is a probléma


kisérletezz.

2020. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam Zynerit+roacuttan kúra keményen

Hál istennek rendbe tett

2020. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!