Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen fürdő ruhát vegyek ha...

Milyen fürdő ruhát vegyek ha nagyon érzékeny a bőröm? (Bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

Eddig bikiniben voltam strandoláskor ,de be kell látnom hogy egy többet fedő ruhadarab után kell néznem mert valahányszor leégek a napon kb 3-5 új anyajegy lesz rajtam .22 éves vagyok és teli vagyok pöttyökkel (egyik sem rosszindulatú).A családom és a párom is szereti a víz közeli nyaralást ezért nem opció más tipusú nyaralás után nézni . Nagyon könnyen leégek volt hogy strandkendőn keresztül is leégtem ,hiába kentem magam 50 es naptejjel akkor is . Ha valaki hasonló problémával küzd ő mit visel nyaraláskor ? vagy van valami hipper biztos naptej ami sosem mond csődöt?

(kicsit fura ez a kérdés januárban ,de most fedeztem fel a tavalyi nyár egy ujjabb jövevényét magamon )



2020. jan. 31. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp egyrészes fürdőruhát javaslok, de ha a vállaid is érzékeny pontok akkor javaslom a hosszú ujjú fürdőruhát. Mondjuk ezekből is vannak kétrészesek, ha ahhoz ragaszkodsz. Én régóta szenvedek ezzel a problémával kb 14 éves voltam amikor egyszer nagyon durván leégtem. Hiába volt már alapszínem, meg előtte hiába volt az hogy többet napoztam semmit nem jelentett. Én alapból csak 10-15 percet süttetem magam a napon és ennyi, így soha sem égtem le. De amikor órákig a napon rohangáltunk, röplabdáztunk, vízben voltunk stb... sajnos sikerült durván leégnem emiatt. Akkor olyan szinten lesültem hogy a vállaim hólyagosak lettek, aztán anyajegyek meg ilyen kis szeplők jelentek meg hónapokkal később. Akkor nyáron amikor ennyire lesültem bőrgyógyász mondta hogy a napra ne menjek, vagy nagyon fejem le a bőrömet. Strandolásról szintén le kellett mondanom. Aztán amikor jött az újabb szezon és ugye már a sokadik utam volt a bőrgyógyászhoz akkor mondta nekem hogy a napozást felejtsem el mert 2-3 leégés már nagyon komoly bajjal járhat de akár 1 leégés is. Akkor mondta hogy felejtsem el a bikinit sőt az egyrészes fürdőruha sem előnyös mert a vállaim akkor is szabadok maradnak, mondta hogy póló legyen rajtam. De javasolta hogy vegyek, tornadresszt és abba menjek strandra ha nagyon akarok. Hozzáeszem akkoriban még nem árultak ilyen olyan fürdőruhákat meg nagyon fürdőpóló sem volt még. Utáltam a tornadresszt persze de amikor nagyon akartam menni kénytelen voltam felvenni. Végül is nem volt rossz sokáig maradt vizes jobban hűtötte a testemet nem volt benne annyira melegem sem. Bikinit vettem alá mert elég vékony anyagú volt és vizesen látszott mindenem, akkor 15 évesen borzasztóan utáltam.

Azóta eltelt jó 10 év. Kínából vettem pár évvel ezelőtt egy hosszú ujjú fürdőruhát ami inkább szörf ruha de teljesen alkalmas fürdőzésre is. Azt használom ha strandra megyünk és az jóval kényelmesebb is. Meg régen a H&M is árult hosszú ujjú egyrészes fürdőruhát aminek volt mindenféle színe, olyanom is volt végül is az volt az első ilyen fürdőruhám de a színe nem igazán tetszett.

2020. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valami iylesmiket szerintem:


[link]


[link]

2020. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nem gondoltam rá hogy készítenek ilyet ,megprobálok utánna nézni mit lehet kapni itthon
2020. febr. 1. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is kűzdöttem ezzel a problémáva,2 évig ültem az árnyékba...vízbe se mentem.

Fel vettem egy hosszú ujjú pólót,nagyon rossz volt fürödni benne,vettem olyan szörfös polót is az egy fokkal volt jobb dr tovább keresgéltem..

Az interneten találtam olyan tornadresszt amin hátul cipzárral záródik,2-3cm nyaka van.

Mivel férfi méretben is volt így megvettem egy királykék hosszúujjú tornadresszt.

Itthon felpróbáltam,és minden tekintetben tökéletesnek éreźtem.

Majd jött a strand idő és elmentünk fürödni,az öltözőben felvettem a dresszt,arra az úszó short-ot.

Eddig ez a legjobb megoldás,nem hólyagosodok ki,a vizes dressz kellemesen hűsít,olyan a medencében mint ha nem is lenne rajtam,szinte nem is érzem.

8-10 éve ez a fürdőruhám és nekem jól bevált!

Szabadstrandon néha short nélkül is használom a barátnőmnek tetszik amit lát.

Más meg le van ejtve.

2020. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!