Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilátor vagy gyanta?

Epilátor vagy gyanta?

Figyelt kérdés
Évek óta borotvát használok, szeretnék váltani. Elég erős, sötét a szőr, ráadásul mindig tele lettem piros pöttyökkel borotválkozás után. :( Melyiket ajánlanátok inkább: epilátor vagy gyanta és melyik márkát? Illetve szőrtelenítés után kinek mi vált be a pirosság, érzékenység, viszketés stb. ellen?
2020. febr. 24. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
17 éve Braun márkájú epilátort használok. Teljesen bevált nálam.
2020. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Melyik típust pontosan?
2020. febr. 24. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Braun silk epil 1170, ez a mostani. Az előző Braun 15 évet bírt ki.
2020. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az epilátorra esküszöm, (azon belül is a Braunra) sokmindent kipróbáltam, és nekem az jön be a legjobban, de szerintem ez szubjektív. A borotvát napi szinten az én bőröm se bírja, viszont az epilátort igen.

Én a gyantával egyáltalán nem tudtam bánni, arcra próbáltam hideggyantát, de nekem nem szedte ki úgy, ahogy azt vártam, mert béna vagyok hozzá, pedig jófajtát vettem, jól összedörzsöltem, és elvileg úgy vittem fel és húztam le, ahogy azt kell, de mégsem annyira hatékony, másnak meg tök jól működik.

Próbáltam a waxot meg a cukorgyantát is karra, de megőrültem, úgy nyúlt mindenfelé, és ragadt tőle minden, de ha megtanul az ember bánni a gyantával, akkor viszont nagy előnye, hogy gyorsabb, az epilátornál, ami viszont elég pepecselős, mert az ugye egyesével szedi ki a szőrt, és többször át kell menni vele az adott területen.

Nekem az epilátortól és a gyantától is bepirul a bőröm, de másnapra elmúlik, heti egyszer bőrradírozok, és ennyi, de ez is attól függ, milyen a bőröd, ismerek olyat aki kipattog arcon még az érzékeny bőrre való gyantától is, és napokig irritált a bőre, szóval ez sajnos olyan dolog, hogy kísérletezni kell vele.

És függ attól is, hogy milyen területet szőrtelenítesz, mert lehet nem mindenhol válik be ugyanaz.

2020. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még az is érdekelne, hogy gyakori használat mellett mennyire gyengíti szőrt? Egy idő után ritkábban is kell használni? Vagy ez is egyénfüggő?
2020. febr. 25. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!