Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire valószínű hogy a...

Mennyire valószínű hogy a járvány és a kijárási korlátozás megszűnése után a szépségszolgáltatások árai jelentősen csökkeni fognak?

Figyelt kérdés

A vendégkör nagy részét erősen érintette a járvány gazdasági hatása (diákmunkából egyetemistalányok akik a turizmusban vagy a kereskedelemben dolgoztak munkanélküliek lettek, alkalmazottak stb.)


Ha x ezer ember maradt munka nélkül nem jogos hogy a körmösök és a fodrászok is a jelenlegi erősen túlárazott árakon dolgozzanak újra.


2020. márc. 29. 17:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%
Ja, főleg, ha gazdasági válság fog jönni, akkor azt hiszed, hogy emberek pont ilyen sz..rságokra fogják költeni majd a pénzüket, mikor az élelmiszer az egekben lesz?
2020. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. Még drágábban csinálják,mert a nők úgyis megfizetik
2020. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Én is pont azt mondom hogy ha meg szeretnének élni akkor muszály lesz árat csökkenteni, mert nem lesz vendégük. Igy is egy festés Budapesten 16 ezer forint volt átlag árban.

Ha a vendégek többsége munkanélküli marad a vendégkör is megrítkul.

2020. márc. 29. 17:24
 4/26 anonim ***** válasza:
43%
Más országokban 20 000 Ft-nál kezdődik egy szett műköröm vagy géllakk, 50 000 egy hajfestés ne vicceljünk már. Az én fodrászom 30 000 Ft-ért festi és vágja a hajamat. A szépségiparban dolgozók most ugyanúgy nem tudnak dolgozni mint azok akik hozzájuk járnak, nekik is sok fog kiesni ezért tutira nem fogják csökkenteni az áraikat.
2020. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4

Csak azt elfelejted hogy Németországban 150€ a festés de nem 500€ egy fizetés.

2020. márc. 29. 18:34
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Ha újra engedélyezik ezeket a szolgáltatásokat, akkor az árak jóval magasabbak lesznek, mert rengeteg ember akarja megcsináltatni a haját, körmét, stb, a szolgáltatók száma meg véges.

Jótékonykodásból senki nem él meg, és a szolgáltatóknak most is vannak kiadásaik, amiket utána be kell hozni!

2020. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Az a helyzet, hogy sok cég most emelt árat, drágàbb lett az alapanyag. A bérleti díjat most nem emelhetik, de ha vége a vírusnak, biztos az is drágább lesz. A telefonszámlám nem lesz kevesebb, az otthoni rezsim is ugyanannyi, az élelmiszer egyre drágább...

Nem tudom, miért kellene olcsóbban dolgoznom. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy az én szakmám nem létszükség, az is biztos, hogy kevesebb munkám lesz, de ha ezt még kevesebb pénzért is végezném, akkor akár be is zárhatnék. Árat emelni biztos nem fogok idén, de csökkenteni pláne nem fogok.

2020. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#7 Ha nem lesz vendéged? Mert azok akik eddig a vendéglátásban dolgoztak, turizmusban vagy légiutaskísérők és már munkanélküliek vagy fizetés nélküli szabin vannak nem biztos hogy a félretett pénzüket fodrászra vagy körmösre fogják költeni. A sok vállalkozásról nem is beszélve akik közvetve, de érintettek a gazdasági hatásokban. Azért ezek a szektorok sok hónap múlva fognak talpraállni és a vendégkör egy részét adják (olyan helyek ahol fontos volt az ápolt megjelenés) és addig sokkal kevesebb munkaerőre is lesz szükség.


Nem az én gondom: a szolgáltatók száma megmarad míg a vendégek száma fog érezhetően csökkeni. Akinek biztos a megélhetése az is inkább spórolni fog tanulva a kialakult helyzetből és kétszer is meggondolja az 16 ezres hajfestést.

2020. márc. 29. 19:12
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezö: nem veszed észre, hogy TE ülsz fordítva a lovon?

Vendég mindig lesz, lehet, hogy kevesebb, de azok, akik többet engedhettek meg eddig is maguknak.

Ha meg a szolgáltatók engednének az árakból, akkor rövidesen csödbemennének, mert a korlatozasok alatt rengeteg minusz halmozódik fel, mert a különbözö bérleti díjakat folyamatosan kell fizetni (MOST IS), meg egyéb kiadásaik is megmaradnak, az egyetlen, ami most jóval kevesebb, a bevétel.

A legtöbb helyen nem az a vendég a mérvadó, aki havonta egyszer vágat a haja végéböl 5 centit, hanem aki tetötöl talpig rendbeteteti magát minden héten.

2020. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

Hetes vagyok. Hidd el, hogy sokan megoldják majd, hogy jöhessenek szépítkezni. Biztos lesz, aki átmenetileg szünetet fog tartani, de ők akkor sem jönnének, ha olcsóbb lennék.

Te sem mondod a főnöködnek, hogy most kevesebb fizetésért vállalod ugyanazt a munkát.

2020. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!