Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak a kiütéses...

Mit használjak a kiütéses homlokomra?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem el kenni radírozó arctisztító géllel, és arctisztító tonikkal felváltva, de semmi változás.

Kb 100 kis pötty van a homlokomon.

10évig hordtam snapback sapkát, ami full lezárja a homlokomat, ám fél éve nem vettem fel.

Az előző héten sok sós napraforgómagot ettem.

Közrejátszhat?

Mit ajánlanátok?

Bőrgyógyász most ugye nem mer a korona



2020. márc. 31. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A szotyi közrejátszik
2020. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mrs.Someone válasza:

A napfény hiánya is közrejátszhat, ha azt a felületet zárta el, ahol kialakultak a pöttyök. Ha ilyen anyagokat kensz rá, használsz, én azt ajánlom, előtte vagy utána mindig mosd le azokat, mert vannak olyanok amik szintén elzárhatják a pórusaidat.

Egyébként, azzal is jó tisztában lenni, hogy a bőrünket a genetikánk is befolyásolja. Ugyanúgy, mint a stressz.

Ugyanis ha valaki stresszel, annak könnyebben zsírosodik a haja, akár a bőre is.

Laikus szemekkel pedig összegezve 4 fajta bőrtípus létezik:

Szárazbőr: hajlamos a hámlásra, vízhiányos, gyakran kellemetlenül feszül, fénytelen.

Normál bőr: kiegyensúlyozott zsír és víztartalom, csak arra kell figyelni, hogy megfelelő kozmetikumokat, testápolókat használj.

Zsíros bőr: jellemzője a fokozott faggyúkiválasztás, a pórusok ilyenkor kitágulnak. Ennél az esetnél lehet a bőr fényes felületű, ha olajos; de lehet száraz is, ha a faggyú a szőrtüszőben marad és beszárad.

Kevert típusú bőr: ez a típus a legjellemzőbb, hisz a legtöbb embert nem lehet 100%-osan csoportokba sorolni. Mint mondtam, ebbe beleszólhat a genetika, ápoltság, stb. Ez a fajta bőrfelület magába foglalhatja az itt elhangzott tulajdonságokat is.


Ezekre is érdemes figyelni:

folyadékháztartás

hormonális egyensúly

betegségek

évszakok, időjárás

gyógyszerek használata

stressz

lelki egyensúly


Ezek a tényezők azok, amik mind kihatnak a bőrödre. Mindegyik valami mást befolyásol, legyen szó a bőr víztartalmáról, vagy a faggyúmirigyek megfelelő működéséről.

Ha valóban ennyi ideig hordtál ilyen sapkát, akkor ne nagyon csodálkozz, hisz a bőrnek nagyon fontos a napfény. Ha ezt elzártad tőle, akkor több időre van szüksége, hogy regenerálódjon, visszaálljon.

Ha nagyon zavarnak, akkor én ajánlom a FABULON TINI TONIK-ot. Nem olyan erős, viszont tisztító hatása van. pattanásos, zsíros bőrre szokták használni, főként érdemes reggel és este. Én személy szerint előtte és utána is meg szoktam mosni az arcom vízzel. Ha esetleg nem lenne jó rá, a placebo hatás is érvényes. :)


Ám ne feledd, hogy én ilyen szinten laikus vagyok, szóval azt is teheted, hogy megvárod amíg lecseng ez az egész vírus ügy, az orvosok pedig ismét fogadni tudnak. Ha így is zavar, akkor pedig több helyről is gyűjthetsz információkat.


Remélem tudtam segíteni!

2020. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!