Borotválás tippek?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magam rá először, hogy ott lent is leborotváljam teljesen (eddig trimmeltem). Ti hogy szoktátok ott lent leszedni? Nekem eléggé erős ott a szőr, gyorsan visszanő. Viszont azt kitapasztaltam, hogy mindenképpen növés irányába kell húznom, mert ha ellentétesen borotválom nagyon begyullad. Jelenleg eldobható borotvát használok, és hiába figyelek oda, meg vagyok óvatos, sokszor picit megvágom magam. Nincs valami tippetek, arra, hogy a lehető legnagyobb simaságot tudjam elérni szőrbenövés/vágások nélkül? Tudom, hogy a gyanta erre a legjobb megoldás, de arra még nem tudtam magam rávenni :/

2020. ápr. 7. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű, éles borotvával. Ne eldobhatóval. És annak is gyakran kell cserélni a pengéjét. Pl. Gilette fusion
2020. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én is próbáltam, először csak kis területen, de kipattogtam tőle és nem nézett ki valami jól...Én aloe vera gélt használtam rá, vagy sudocream-et, ezek segítettek.

Mindenesetre jól mondtad a gyanta a legjobb. Tudom elég drasztikusnak tűnik a dolog, és nem is fogok hazudni nem egy leányálom, de abszolút kibírható. Ha félsz egyből kozmetikushoz menni (bár kétségkívül ő a profi) akkor kis területen próbáld ki otthon. Vágj kis kockákra egy gyantacsíkot és úgy haladj vele, és saját tapasztalatom szerint egyszerre nem tudsz sokat megcsinálni, kell egy kis pihenő. Viszont nem annyira vészes mint ahogy elképzeled, pláne ha hozzáértő csinálja (kozmetikustól el is tudod lesni hogy hogyan dolgozik, utána magadnak is könnyebb). Utána bekenheted a fentebb említett krémekkel, illetve nekem segíteni szokott ha hűtöm egy kicsit. Az az igazság, hogy persze fájdalmas, de idővel jobb lesz, és nagyon megéri hogy utána teljesen sima és pihe-puha.

Remélem tudtam segíteni :)

2020. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen köszi :) mindkettőtöknek, ment a zöld kéz. Gyantával is próbáltam már, de a szeméremdombon nagyon fáj, lentebb meg nem férek hozzá rendesen. Gondolkozom a kozmetikus opción (bár az ugye most nem játszik), nekem inkább azzal van bajom, hogy "szégyenlős lennék", ami tudom, hogy butaság, mert ez a szakmája. De ettől még bennem van
2020. ápr. 7. 23:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyantáztasd. Egy idő után ritkulni kezd és puhább lesz a szőr. Fáj de sokkal jobb mint a borotva a te esetedben.
2020. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne végy női borotvát, ha erős. sokkal gyatrább minőségűek. eldobhatósok közt is találsz (nem nőiben) elég jót.
2020. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Esetleg tud valaki ajánlani valami jó minőségű gyantát ehez?
2020. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!