Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek lassan elkezdhetem...

Szerintetek lassan elkezdhetem beleélni magam abba, hogy képes leszek megnöveszteni a hajamat 10 év sikertelen próbálkozás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vékonyszálú hajjal áldott meg a sors genetikailag. Gyerek-, illetve tinikoromban még képes voltam hosszúra növeszteni, de a végső döfést az adta meg, mikor menő lett az emo stílus és én is szorgosan vasaltam a hajam 2 éven keresztül. 2010-ben eldöntöttem, hogy abbahagyom a vasalást, elkezdem az ápolást, és megnövesztem a hajamat hosszúra. Sajnos annyira rányomta a bélyegét a hajminőségemre az a két év vasalás, hogy onnan kezdve bármit csinálhattam, egy bizonyos hossznál nem nőtt tovább és extrém gyorsan töredezett, mindig annyi tört meg, amennyit nőtt, vagy többet, mert előfordult, hogy fodrász után is voltak tört szálak. Így nem nehéz kiszámolni, hogy az eredmény 0. Bánfi hajszesz, drága hajvégápolók, Revalid hajkapszula, ricinusolaj, tojáspakolás, drasztikus levágás, mindent kipróbáltam ami a világon létezik, de semmi javulás. Úgy 5 év után lemondtam már a hosszú hajról. Nem ápoltam tovább aktívan. Viszont a fodrászom nemrég meggyőzött egy kezelésről. Szkeptikusan álltam hozzá, mert már rengeteg "csodaszer" nem vált be az én szánni való hajamon.


Októberben mentem először hozzá egy melegollós hajvágásra. Mivel vágás után már 3 héttel törik a hajam, már első alkalom után észrevettem, hogy csak 1,5 hónap után kezdett el törni. A kezeléshez hozzátartozik a split enderes trimmelés, azzal rámentünk 1,5 hónapnál, viszont 2,5 hónapnál ismét elkezdett drasztikusan törni és már kéthetente split endert használtam, mert folyamatosan tört fel a hajam és szüksége volt a gyakori trimmelésre. Pont akkor voltam ismét a következő melegollós hajvágáson, és megint több centit kellett vágni, de végső soron itt már nem 0-án álltam, mert kicsit kevesebbet kellett vágni, mint ami eltört. 1-1,5 centi pluszt elkönyvelhettem.


A második melegollós vágás után viszont számomra sokkolóan pozitív hatás történt. 3,5 hónapja voltam a januári vágáson, és még mindig nem tört el pár szálon kívül és nagyon tömöttek a végig. Ilyenkor már rég seprűs, száraz. Egyedül a fedőhajam törik csúnyán, az mindig sokkal érzékenyebb, mint felül, de az is mintha kevésbé lenne elvékonyodott, mint általában. A fedőhaj 3,5 hónap után konkrétan 2-3 centiben szokott törni fésülésnél vagy ha az ujjaimal simogatom. Eddig a split endert is csak egyszer használtam, akkor is keveset szedett csak le.


Tudom, kicsit hosszú lett, de így teljes a sztori. Szerintetek lassan kezdhetem magam elképzelni magam hosszú hajjal? 10 év után már óvatosan tudom beleélni magamat. Nektek van ehhez hasonló tapasztalatotok?


2020. ápr. 16. 21:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Bar meg nem voltam melegollos hajvagason en szurkolok neked! Tudom milyen jin ez, nekem is vekonyszalu hajam van, bar az emos korszakbol kimaradtam, sosem vasaltam, cserebe viszont festettem, 1,5 eve alltam le vele, utana 1 evig volt rovidre vagva, mostanaban kezdtem a tenyleges novesztest. Jelenleg a vallam ala er a hajam par centivel, de mar erzem, hogy kezd torni :( neked milyen hosszu a hajad most es mekkorara szeretned noveszteni? Siman lehet, hogy bevalik neked ez a melegollos vagas, de kozben terj vissza az extra hajapolasi rutinodra(sok viz, egeszseges etkezes, hajvitamin, hajolaj, jo hajcuccok, semmi ho stb), hogy tuti ne kezdjen torni.

Sok sikert :)

2020. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!