Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szemcsés felületű, radírozós...

A szemcsés felületű, radírozós vattakorongot melyik lépésnél érdemes beépíteni a rutinba? Egyik fele radírozós, másik fele normál. 

Figyelt kérdés

A következő három közül szerintetek melyik a legjobb módszer?


1. 


- a korong szemcsés felére arclemosó gél vagy arctej kerül (ki mit szokott használni), ezt dörzsölgetni a nedves arcon; öblítés és szárazra törlés

- a korong másik (normál) felére tonik; arcot áttörölni (ez eltávolítja az arclemosó maradványaival együtt a korongból esetlegesen a bőrön maradt nagyon pici kis golyócskákat is)

- krémezés


2. 

- arctisztítás szokott módon (gél vagy tej);  öblítés és szárazra törlés

- tonik a korong szemcsés felére; arc átdörzsölése

- a korong normál felével arc áttörlése (hogy megszabaduljunk az esetleges golyócskáktól)

- krémezés


3. 

- arctisztítás szokott módon (gél vagy tej); öblítés 

- sima vízzel benedvesíteni a korong szemcsés felét; arcot átdörzsölni

- a korong másik (normál) felére tonik; arcot áttörölni

- krémezés



Nekem a harmadik módszer tetszik a legjobban, ti mit gondoltok? Azért kérdezem, mert állítólag ártani is lehet a bőrnek ezekkel a radírozós korongokkal, ha nem megfelelően használjuk. Amúgy nem gyakran, csak kéthetente használnám.



#arcradír #radírozás #vattakorong #szemcsés vattakorong #peelingpad #radírozós vattakorong
2020. máj. 14. 16:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Ok, köszi!

Bár inkább a hagyományos radírt fogom többször használni szerintem, mert sokan nem is ajánlják az ilyen radírozós korongokat.

2020. máj. 28. 20:20
 12/30 anonim ***** válasza:
a hagyományos radír is ugyanazon az elven működik. Aprób szemcsék(golyócskák) úgymond lekaparják a bőr felső rétegét. Igazából mindkettő megsértheti a bőrt, apró vágásokat okozhatnak ami szemmel nem látható. Ami legjobb, legkíméletesebb az a chemical peeling(magyarul talán kémiai hámlasztó).
2020. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Értem.

Meg lettek említve a mosható korongok is. Ott ugye van olyan változat, aminek az egyik fele teljesen sima és puha (mint egy normál vattakorong), és a másik fele radírozós? És jól gondolom, hogy ez jobb, mint az eldobhatós?

2020. máj. 29. 17:15
 14/30 anonim ***** válasza:
A radírozós fele kicsit olyan mint egy törölköző, úgyhogy szerencsére elég kíméletes. Én jobban szeretem mint a vattából készültek ez több okból is: nem kell naponta akár több vattát is kidobnom, 2. Nem kell aggódni hogy elfogy 3. Mindig is zavart hogy használat közben a vattakoromg elkezdett foszlani. Na ennél ilyen gond nincs
2020. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
A radírozós felét arclemosóval használod, és a sima felét a tonik felvitelére?
2020. máj. 30. 04:48
 16/30 anonim ***** válasza:
A sima felével a szememről, a "durva" felével az arcomról távolítom el a sminket.(micellás vízzel)
2020. máj. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
De a sima oldala amúgy elég sima ahhoz, hogy tonikot vigyünk fel vele?
2020. máj. 30. 07:17
 18/30 anonim ***** válasza:
Igen, és jó puha is:)
2020. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor lehet, hogy én is rendelek ilyet.

A mosáshoz amúgy mit használtok? (Én inkább kézzel mosnám) Mosópor, mosószappan, sima szappan?

És öblítős vizet szabad használni? Utána persze sima vízzel még egyszer leöblíteném, csak nehogy így is maradjon benne valami.

Bocsi, hogy ennyit kérdezek... Csak nem akarom, hogy többet ártson, mint használjon.

2020. máj. 30. 13:10
 20/30 anonim ***** válasza:
Csak folyékony mosószert használva mosom negyed/fél órás programot indítva. Mosógépnél érdemes valamibe belerakni, hogy ne nyelje be a mgép. Vagy rakhatod nadrágok zsebébe is és akkor ruhákkal együtt ki lesz mosva
2020. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!