Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszőkítés otthon?!

Hajszőkítés otthon?!

Figyelt kérdés
2 napja befestettük barátnőmmel a hajamat, mert sötétbarna volt és szőkét szerettem volna. Mostmár rájöttem, hogy kicsit hülyeség volt, mivel csak a tövénél fogta be, valamint egy picit világosabb lett a többi. Most arra gondoltam, hogy megpróbálom az otthoni hajszőkítést, ma vettem is hozzá alapanyagokat. Egy szőkítőport (35g) és hidrogént (60ml). Nem tudom, hogy mennyit kell összekeverni belőlük, és hogy hogyan rakjam fel. Amúgy hosszú hajam van. Aki tud légyszi segítsen! :) Köszönöm.
2010. júl. 30. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
És még arra lennék kíváncsi, hogy utánna be kell festeni mégegyszer szőke hajfestékkel? És valóban 20percig kell rajtahagynom? Nem fog fehér lenni? Nem szeretném azt se, hogy foltos legyen, mert sok helyen olvastam, hogy ez elég gyakori.:( Nagyon lefog törni tőle a hajam?
2010. júl. 30. 13:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Hajszőkítés otthon?Egyenlő azzal hogy vagy leégeted vagy foltos lesz.Túl veszélyes ahoz hogy megpróbáld.

Amúgy igen kell még rá festék ha csak nem akarsz sárgarépa fejet magadnak.

2010. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hosszú hajad van arra 1 szőkítőpor nem lesz elég gondolom ez feltűnt már... Hány százalékos a hidrogén? (amiből szintén nem elég 1) én csak a hajam tövére szoktam ennyit elhasználni.

na meg milyen árnyalatot szeretnél a végére elérni? az sem mindegy.


de ha sikerül többet venni mindenből (és felkészültél arra hogy tönkreteszed a hajad ezen a szép napon) akkor összekevered olyan jó arányban hogy ne folyjon de ne is legyen túl sűrű, felkened a hajadra... a végéről kezdve, tehát a tövére csak legutoljára kened. hagyod hatni, ha szétcsípi a fejbőröd nem kell megijedni és szétvakarni, ez normális dolog.

közbe látni fogod hogy világosodik, fehér semmiképp nem lesz (sajnos), csak sárgás szőke. 20-30 perce elég neki.

Hát... hajad nem garantálom hogy sok marad és az is olyan durva lesz mint a szalma az istállóban. de ez hajtól is függ, vékony szálú hajnak ez tuti halál. a hajad töredezni fog és hullani mint fene... balzsamokkal hajápolókkal lehet javítani de igazából az is olyan mint halottnak a csók.


ha megfelel az eredmény akkor nem fontos még festékkel is befestened... foltos sem lesz ha mindenhova egyenletesen sikerül felkenni a cuccot.


szóval ne akarj szőke lenni én azt mondom, inkább csak tegyél bele szőke melírt... jobban járnál.

vagy vannak már jófajta szőkítős hajfestékek, talán inkább azzal kéne próbálkoznod, lehet nem lesz elsőre olyan amilyet akarsz, de fokozatosan szőkülni fogsz, és a hajad is megmarad.

bocs ha hosszú voltam és őszinte XD

2010. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a fodrászom a hajfestékhez keveri a szőkítőport így egyszerre szőkíti és festi. Több fodrászom is így csinálta.Szerintem kíméletesebb mint külön-külön festegetni. Én most festettem magamnak először világosszőkére házilag,rengeteg szőke melír volt már benne ezért próbálkoztam meg vele. Én is ezt a módszert követtem és meglepően jó lett. Szerintem egy szőkítés és utána egy festés nagyon megviselné a hajad.
2010. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Csak befestettük vele, és elég lett. Igaz, hogy nem lett teljesen szőke, de nekem tetszik a színe. :) Meg mások szerint is jó lett. Olyan, mintha mellíroztatva lett volna, kicsit ilyen répa színe van, kb. mint a Paramore énekesének. :D:) De egyenlőre megvagyok elégedve ezzel. Most kicsit inkább azon leszek, hogy ápoljam és remélem megmarad a hossza is. :)
2010. júl. 31. 18:29
 6/6 anonim válasza:
szerintem inkább menj el fodrászhoz, nekem is ő csinálta, de ha meleg vízbe teszel egy-két filter kamillás teát az is jól világosítja a hajad. ha megmostad ebben a vízben a hajadat akkor tekerd be egy törölközőbe és megközelítőleg 10 percig hagyd rajta. ha meg már szőke a hajad megtartja a színét ;))
2012. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!