Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszőkítés otthon sk?

Hajszőkítés otthon sk?

Figyelt kérdés
Évek óta és kizárólag fodrásszal szőkére festetem az eredetileg sötétbarna hajam. Úgy alakult, hogy összébb kell húzni a nadrágszíjat, és arra gondoltam megpróbálnám otthon megoldani a havi egyszeri tőfestést. Csinálja más is így? Jók az illatszerboltokban kapható (DM, Rossmann, stb) kapható festékek? Egyedül saját magamnak is meg lehet csinálni?
2009. jún. 4. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Hát én azt mondom, hogy még ha mondjuk szőkéről barnára festenéd, akkor esetleg (de én abba sem mennék bele). De hogy szőkíted, hááát...

Szerintem fodrászkellékesnél kellene megvenned a szőkítőport, nekem is múltkor egy ismerősöm csinálta. Vállig érő hajam van, barnából akartam világosbarnát. Nna, a csaj csak anyagárat kért, az volt 3.000 Ft. Akkor meg már befestetem fodrásszal, az is olyan 3-4 ezer. És nincsen rizikó, hogy nem kened fel normálisan, stb... De ez az én véleményem.


Nekem már rontották el a hajam, úgy hogy egy évig növesztettem vissza, emiatt félek az ilyesmitől. Talán ha egy fodrász (tanuló?) ismerősőd lenne aki segítene?

2009. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell ilyen drogerias cuccokat venned, mert megveheted fodrasz kellekeznel azt amit a fodraszod hasznal. Minden tubusban van egy leiras,h hany ml peroxid kell hozza, de a kellekesnel is tudnak segiteni. Ha ugyanazt a szint szeretned,ami van is, eloszor csak a tovedre kened fel, majd 30-35 perc mulva a maradekhoz engedsz egy kis langyos vizet es atemulgealhatod az egeszet, majd 5 percig rajta hagyod es lemosod.
2009. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

én sötétbarnáról lettem hamvasszőke így, azóta is házilag otthon festegetem a tövemet.

jók azok a festékek, csak vigyázni kell, mert anyukám járt már úgy hogy egy másik fajtát vett, nem azt amit évek óta használunk, és ilyen őszes, ronda színe lett a hajának:D


én Wellaton Blonde-t használok 12/1-est , a hamvasszőke árnyalatot, és bevált. évek óta ezzel festem a tövemet:D

2009. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Én sosem jártam fodrászhoz, magamnak csinálom, vagy anyukám csinálja nekem, nem egy nagy kunszt bekenni a hajad tövét.

Mivel a 0 fizetésből nekem még festékre sem telik Kallos szőkítőport használok oxival, +hamvasító folyadék, összesen kb 600 ft-ból kijövök.

2009. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Mivel nekem a tövet le is kell szőkíteni, ezért fodrásznál kb. 6 ezer lenne. Kénytelen vagyok megoldani otthon, de így olcsóbb, ráadásul már jól belejöttem!

Ha nagyon sötét a hajad és a festék nem szívja le szőkére, akkor bizony szőkíteni kell előtte!

100Ft-os boltban, vagy fodrászkellékesnél vegyél Kallos szőkítőport, meg oxy krémhidrogént (6, vagy 12%-osat attól függően, hogy milyen sötét a hajad). Hagyd rajta kicsit, mosd meg, szárítsd meg, aztán fesd be ha szükséges! (Én mindig így szoktam.)Ezt megkérdezheted a fodrászodtól is!

Elől ecsettel, hátul meg kesztyűs, festékes kézzel túrj bele, hogy egyenletesen eloszlasd a festéket. Ha nem mindenhol fogja be rendesen, ne keseredj el, a következő már jobban megy majd! :)

20/L

2009. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fodrászom mindig krémfestéket kever össze oxival. Ezt végülis én is be tudom szerezni, most mnár csak az a kérdés, mi a festés technikája....elöl még csak-csak látom, de hátul???!!! És mi van ha oda is jut feték ahova nem kellene, ott nem fogja jobban kiszívni esetleg elszineződni?
2009. jún. 4. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Nyaralás előtt 6-os vagy 9-es hidrogén peroxidot keverj össze Kallos szőkítő porral, attól sárgás árnyalatú lesz, viszont nem károsítja nagyon hajad. Azért célszerű nyáron azelőtt, hogy tudod, hogy mész nyaralni, mert a Napon kifehéredik, pláne ha még vízbe is mész vele és olyan lesz a színe, mintha erősebb hidrogénperoxiddal csinálnád, ám nem károsítja annyira.
2009. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!