Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagy stresszt okoz nekem a...

Nagy stresszt okoz nekem a hosszu haj. Mas is van ezzel igy? Kezdem azt erezni hogy ez az egesz derekig/fenekig ero haj egy mania a nok kozott.

Figyelt kérdés

Azt vettem eszre magamon, hogy amiota megnott a hajam derekig erore, teljesen mas a kozerzetem. Mindig felbosszant, hogy beleakad mindenbe, nem tudok rendesen mozogni tole, utalok hajat mosni, mar amikor tudom elore hogy hajat kell mosnom rosszul vagyok tole. Mikor kimosom utana egesz nap szarad, ha nem hasznalok hajszaritot. Amig szarad szinten nem tudok nekivagni semminek, mert nagyon kenyelmetlen.

Kibontva szinte sose hordom, mert lehetetlen vele barmit csinalni.

Allandoan ossze van kontyolva, tehat semmi ertelme nincs hogy ennyire hosszu legyen.

Szeretnem kibontva hordani hetkoznapokon, de ezt a hajhosszt nem lehet kibontva hordani. Max alkalmakra lehet csak kiengedve, de igy meg minek?

Kezdem azt erezni, hogy ez az egesz hosszu haj dolog csak egy divathobort. Behoztak a divatba, hogy csak a fenekig ero haj a valami, minden no erolkodik, hogy megnojjon a haja ilyen hosszura, kozben meg csak megkeseriti a nok eletet. En is epp ezert novesztettem meg, mert atmostak a fejemet vele, hogy csak ez a szep, kozben meg sose tetszett az ennyire hosszu haj.

Mas is erzett igy, vagy csak en vagyok ezzel igy? Tapasztalatokat/velemenyeket szivesen meghallgatnek.


2020. jún. 20. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj neked derékig érőre hagyni ha zavar. Vágasd lejebb akkor.

Nekem is derékig ér de én imádom, nem okoz nekem problémát.

2020. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Kb. 5 éve levágattam 5 centisre, életem egyik legjobb döntése volt. Azóta kb. 100 óra hajszárítást úsztam meg. A kenceficéken megspórolt pénzbe bele sem gondolok.
2020. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én mindent megadnék érte, mert gyönyörű, de sajnos a hajam hátközépig hajlandó nőni, utána letörik. :(
2020. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem izles kerdese kinek mi tetszik, es hogy kinek mi all jol. Nekem sose tetszett a fenekig ero haj.
2020. jún. 20. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a fenékig érő haj gáz.


Senkinek nem áll jól, és olyan hatást kelt mintha soha nem jártál volna fodrásznál, kb mint egy ősasszony. 😀

Az alacsonyabb lányoknak kifejezetten előnytelen, mert az alakjukat még jobban összenyomja optikailag.

Ráadásul az ilyen hosszúságnál általában már a hajvég nem is szép, el van vékonyodva, egészségtelen.

Szerintem is vágasd le inkább, sokkal jobban fogod magad érezni egy vállig érővel, vagy egy lapockáig érővel ha mindenképpen hosszabbat akarsz.

2020. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-os, mintha magamat olvasnam. 😊 Pont igy gondolom en is. A fenekig ero haj senkinek nem all jol. Nekem mar a derekig ero is kicsit apolatlan hatasunak tunik. Szo szerint olyan hatasu mint aki nem torodik a hajaval. Legalabbis nekem.

Szerintem is sokkal szebb egy rovidebb haj (nem a tusire gondoltam), sokkal igenyesebb vele az ember megjelenese. A tul hosszu hajjal konnyu tulzasokba esni. Sokszor a kevesebb tobb.

Tul hosszu hajjal az ember tenyleg olyan hatasunak tunhet mint aki nem figyel oda a hajara. A legtobb derekig ero haju nonek valoban elvekonyodott a haja vege. Ha valakinek tomott vegu, derekig/fenekig er a haja, az meg olyan termeszetellenesnek tunik nekem.

En is inkabb arra voksolok ami rovidebb kivitel es frissen vagott egeszseges haj.

Nyilvan azert tettem fel a kerdest mert valtoztatni szeretnek rajta. 😊 Csak a Ti velemenyetekre/tapasztalataitokra lennek kivancsi. Van-e meg valaki aki ugyanezen megy keresztul, mint en.

A kerdesemmel senkit nem megbantani akartam, mindenki dontse el maga, hogy mi az, amivel boldog.

2020. jún. 20. 20:15
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

nekem is kb derékig érő hajam van, ami rövidebben göndör, így hosszan hullámos. elég sokat kell vele foglalkozni, hogy szépen álljon, sport vagy felkontyolás után hülyén áll kibontva. szóval ha kibontva akarom, akkor frissítenem kell (CGMezek)


nem igénytelen szerintem ha foglalkozok vele, sok dícséretet szoktam rá kapni és a barátom imádja. igazából ha ő nem lenne, szerintem kicsit rövidebbre vágatnám, hogy könnyebb legyen kezelni, de annyival nem könnyebb akkor sem

2020. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem meg nem jó sehogy, az arcom után a második legbajosabb a hajam 😔

Arra jöttem rá, hogy muszáj mellig megnövesztenem, és teljesen egyenletesre vágatnom, semmi fokozatosság meg ilyenek, mert különben össze-vissza áll. Ez viszont előnytelen a sovány alkatomhoz és hosszúkás arcomhoz. A hajmosás már ennél a hossznál is rossz. Ráadásul az enyém zsíros tövű, száraz végű, de olyan szélsőségesen, hogy a töve 1 napot nem bír ki, a hosszának viszont 2 hét sem kottyan meg... Vékony szálú, de túl sűrű, gubancolódó, szálkás. Mivel csúnya az arcom, rövid haj nem opció, de még összefognom sem "szabad", mert már az is rengeteget csúfít rajtam. Nagyon utálom.

2020. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Sose viselnek olyan dolgot, ami szamomra kenyelmetlen de masoknak megfelel. Es ha divathobort? Akkor ne legyel a reszese. Szerintem amugy sokkal szebb egy mell ala ero haj vagy kicsit azalatt. A derekig ero nekem mar nem szep foleg ha mindenhol ugyanolyan hosszu az nekem nagyon apolatlan hatast kelt. Dontsd mar el te, hogy neked mi a jo. Ha nem sajnalod levagatni akkor tedd azt. Jo lenne mar leszokni errol a socialmedia altal belenknyomott sz.rsagrol.
2020. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Egyrészt én nem érzem, hogy divathóbort lenne, sőt, szerintem kb 2-3 éve volt hogy mindenki rövid fazont vágatott magának. Másrészt meg nem kell a divat miatt olyat csinálni, ami nem esik jól.

Egyébként én sem vagyok hosszúhaj-párti, évek óta nincs váll alá érő hajam, mert nem érzem benne jól magam.

Egyébként meg nagyon kevés olyan hosszú hajat látok, ami tényleg szép és ápolt. A legtöbb a ilyen szanaszéjjel töredezett, fénytelen.

2020. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!