Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek? Most akkor legyek...

Mit tegyek? Most akkor legyek egész nyáron hosszú nadrágba meg pulcsiba?

Figyelt kérdés
Ha borotválok, ha gyantázom, ha gyantáztatom, ha epillálok, undorító piros foltok lesznek a bőrömön, + szőrbenövés. Mit tegyek?

2020. júl. 1. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Bőrgyógyász.
2020. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Használj valami gyulladáscsökkentő, hűsítő krémet.

Ha kozmetikushoz mész, kizártnak tartom, hogy undorító lábbal távoznák tőle. Mégis csak ért hozzá annyira, hogy a vendég elégedett legyen.

Ha borotválod akkor meg használj habot... az sokat segít. Meg legyen tiszta, éles a borotva.

Nekem is érzékeny a bőrőm, nagyon is, de azért ha megfelelően csinálom az sokat dob a helyzeten.

2020. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem két állapotom van: az "undorítóan nézek ki, hányok tőle, szkafanderben megyek ki" és a "lesz*om, nem érdekel, meleg van, senkinek semmi köze hozzá". Ez a kettő szokott váltakozni. Én is kipróbáltam több szőrtelenítési módszert, mindenféle praktikát és kenceficét, kozmetikushoz is jártam és egyetlen egy ötlet sem vált be. tök mindegy mivel vagy hogyan csinálom mindig undorító lesz a végeredmény, maximum annak a fokozata változó, hogy most kicsit ronda vagy nagyon ronda... szóval tiszta folt a bőröm, húszféle színben pompázik, mert az egyik helyen benőtt a szőr és begyulladt, vörös, a másik már gyógyul, de közben már kezd kinőni a szőr stb., borzalom. Ráadásul nagyon világos a bőröm, szóval még feltűnő is.
2020. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Te is jó kis érzékeny bőrű lehetsz.... Sok mindent nem tehetsz.

De az biztos, hogy ha a nagy melegben is mindig hosszú cuccban fülledsz, az csak árt neki.

2020. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem, nekem se jó semmi, mindig tiszta pötty vagyok. Egyedül az vált be valamilyen szinten, hogy naponta leszedem, előtte bőrradír, borotválkozás után semmit se használok, mert attól is kipattog. Így ha mondjuk másnap megyek valahova, addig egy éjszaka alatt tud "múlni" valamennyit, de volt hogy simán a melegtől is kipattogott.
2020. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszed, hogy rajtad kívül ez senkit nem érdekel? Nyugodtan kimehetsz az utcára szőrbenövéssel, meg borostásan is. Szerintem a többségünknek nincs olyan sasszeme, hogy kiszúrja, hogy jééé, neked a térded alatt már 0.2 milliméteres benőtt szőrök vannak, de még ha valaki kiszúrja, akkor is, hidd el, pont leszarja.

Ha nagyon zavar, akkor menj kozmetikushoz, vagy szőrbenövés ellen tudom javasolni a testradírozást, a kis piros pöttyöknek pedig pár órán belül el kellene múlni (legalább is nekem, ha éjjel epilálok, reggelre elmúlik, pedig hullafehér bőröm van), de ha nem tökéletes, selyemsimaságú babalábad van, akkor se kell hosszú cuccokban kínozni magad. Hőgutát is kaphatsz. Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy szard le.

2020. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Bőrradír, nyugtató hatású krém. A többséget nem érdekli milyen a lábad. Amúgy önmagában a hosszú ruha sem rossz, csak laza, természetes anyagút kell választani. Sokszor kényelmesebb, szellősebb mint egy farmer rövidgatya.
2020. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan hordj rövidet, az embereket ez nem érdekli. Na jó, lehet, hogy más nőket igen, de férfiakat nem.
2020. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Gyantázás/epilálás előtt alaposan radírozd le a bőröd, tisztítsd meg. Az epilátort fertőtlenítsd. Elkezded a szőrtelenítést, majd közvetlen utána ne kenj rá semmit. Pár óra múlva kend be egy kis körömvirág krémmel. Innentől kezdve pedig 2 naponta csinálj bőrradírozást és jó vastagon krémezgessed naponta. Így hátha nem lesz szőrbenövés. Ha nem radírozok, néha nekem is előfordul.
2020. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Hordj rövidet!

Nekem se tökéletes. Vannak kisebb foltok, benövések. De már nem érdekel.

Esetleg azt próbáld ki, hogy miután szőrtelenítettél, lemosod és valami fertőtlenítővel bekened. Akár krém, akár sószappan.

2020. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!